Google Instant Search Aracı

Google’ın yeni özelliklerinden Instant Search  (önizleme) aracı aktif oldu. Birkaç ay önce hatırlarsanız tanıtılmıştı ve alınan olumlu tepkiler doğrultusunda aktif hale getirildi. Artık Google üzerinde bir arama yaptığınız zaman karşınıza gelen sonuçlarda “Büyüteç” simgesini görebilirsiniz.Bu simgeye tıkladığınızda sağ tarafta sayfanın önizlemesini görebilmektesiniz.

Bu şekilde arama yaparken daha olumlu sonuçları görebilmektesiniz.  Özelliklede spam sayfaları önizleme yaparak tespit edebilir doğru sonuçlara yönelebilirsiniz.  Google’ın bu yeni hizmeti alınan tepkilerle geliştirilmeye devam edilecek…

“Google Instant Search Aracı” üzerine 2 yorum

  1. ;Çok beğendiğpim bir özellik. enüz tüm sitelerde aktif değil. sanırım googlebot un ziyaret ettiklerinde çıkııyor şimdilik. hatta belki şuan tamamlanmış bile olabilir:) Malum google bu;) sürekli yenilik yapmaları ve sadelikten vazgeçmemeleri çok cazip.

    Cevapla
  2. 03 Haziran 2010 teakolik selam kardeşim ya miaarly gibi aynı sorun bendede var bende lg gm735 windows 6.1 var ve int.fczerinden face veya diger video sitelerinde video izlemek istedigim zaman flasplayerin gfcncellemesi gerekiyor diye yabıt alıyroum halbuki ben pocket pc flashplayeri yfckledigim halde bf6yle bir yanıt almam beni baya şaşırtı ve yeni nesil bir telefon oldugu ie7in kimseden yardım alamadım eger bir bilgin varsa paylasırsan sevinirim.şimdiden teşekkurler !

    Cevapla

Yorum yapın