Google Plus Oyunları Herkese Açıldı!

Merhaba arkadaşlar, sizlere Google’ın yeni sosyal ağı olan Google Plus’dan bahsetmiştim. Özelliklede ilk izlenim olarak Google Plus’ın büyük bir hızla yayılmakta olduğunu ve Facebook’a bu sefer sağlam kafa tuttuğunu görmekteyiz.  Google bu sefer çok daha iddalı ve sağlam adımlarla ilerliyor.

İlk olarak Facebook’u videolu sohbet özelliği ile vurdu. Ardından Facebook, Skype ile anlaşıp videolu konferans eklese bile Google Plus kadar iyi olmadığını ve maalesef ki hala bu noktada kullanıcılarını memnun edemediğini gördük.  Sonra da Facebook’un Chat ekranındaki sıkıntılar ve diğer yenilikleri…

Google ise hiç durmadan yoluna devam ediyor. Videolu sohbet, daireleme özelliği, chat ekranı ve konferans görüşmelerini bir yana bırakırsak bugün de birkaç gün önce duyrulan Google Games özelliğini herkese aktif etti.

Facebook’un en çok kullanılan ve tutulan özelliği oyunlarıydı. Google’da bu konuda kendinden beklenileni fazlası ile yerine getirmiş gibi biraz öne Google+ nın birkaç oyununu test ettim ve bu işi başardığını itiraf edebilirim.

Aynen Facebook’ta olduğu gibi bir oyun oynadığınız zaman aşama geçince duvarınıza post atabiliyor ve diğer arkadaşlarınızla bu oyunu paylaşabilmekte.  Tabiki bununla da kalmıyor..

Google+ oyunlarında oynarken mesela Angry Birds oynadığınızı varsayalım.  Oyunda aşama geçtikçe puan tablosunda arkadaşlarınızın kaç puan aldığını göstermekte.  Hatta gaza gelip arkadaşlarınızı geçebilmek için tekrar tekrar oynayabiliyorsunuz 🙂  Lider Board isimli puan tablosunda ek olarak yine Google Plus üzerine Post atabiliyorsunuz.  Attığınız postu çerçevelerinizdeki arkadaşlarınız görerek bir güzel oyuna dalabiliyor 🙂 Tabiki yine Facebook’ta olduğu gibi arkadaşlarınızı oyunlara davet edebilmektesiniz. Angry Birds gibi bazı oyunlarda arkadaşlarınızı davet ederek oyuna devam etmekte olduğunuzu da not olarak eklemek isterim.

En iyi tarafı da oyunlara kaldığınız yerden daha sonra devam edebilmektesiniz. 

Oyunlar ise birbirinden güzel ve keyifli… Sanırım Facebook bu konuda da yenildi… Google ise müthiş bir şekilde hızına devam ediyor.

Hemen oynamak ve keyfine varmak isterseniz;  https://plus.google.com/games  adresi sizleri bekliyor.

“Google Plus Oyunları Herkese Açıldı!” üzerine 3 yorum

Yorum yapın