Google ‘s Last Dance

Google’s Last Dance ; manası Google nin Son Dansı … Neymiş bu Google’nin son dansı derseniz hemen söyleyeyim. Google bir süredik yaklaşık 3 aylık bir süre PAGERANK larını güncellemedi. Sonradan bir atağa kalktı ve internet sitelerinin PAGERANK ları geri geldi fakat bir sorun vardı ?

Bir çok internet sayfasının Google den gelen ziyaretçi istatistikleri %30 ila %75 arasında düşüş yaşandı Peki ne oldu ? Bildiklerimi sizlere yazmak istedim. Sürekli gelen GOOGLE BOT yerel olmaktan çıktı artık direkt google.com.tr den geleceğine Google.com dan gelmeye başladı. Pagerank lar düştü. Yeni Pagerank kuralları getirildi. Linklerin kuralları daha da sertleşti. Google yi kandırmaya çalışan yada bu güne kadar kandıran bir çok internet sayfası tarihe karıştı. ve birçok internet sayfasının yeni kurallara göre Google den gelen ziyaretçi sayıları düştü…

Peki nedir yeni kurallar valla bende tam bilmiyorum ama şuna eminim sitenize gelen linkler, sitenizden çıkan linkler, diğer sitelerin yani size link veren sitelerin pagerankları ve google kaydınız önbellek için içeriğinizin doğru e kaliteli olması … gibi… Google bu işi çok iyi yapıyor bu kesin fakat ….

Bir çok internet sayfasında olduğu gibi bende de büyük bir düşüş meydana geldi bunlardan bir tanesi de pagerank larım 3 ten sıfıra indi. … Gerçi buna etken internet sayfamın uzun süre kapalı olmasınıda dahil dir tabiki fakat Google bana çok az ziyaretçi gönderiyor artık. Bende bir çözüm buldum diyebilirim. Sistemimi yeniledim kullandığım sistemde önceden “task=new&sectionid=1&Itemid=0” gibi linkler varken şimdi ise “bir_ayrilik_hikayesi.html” olarak değişim yaptım tabiki Google özelliklede yeni sisteminde de eskisinde de “bir_ayrilik_hikayesi.html” bu tip linklere öncelik tanıyordu. bende buna döndüm bundan sonrada Google benden ne bekliyorsa onu yapacağım eminim ki O da benim O ndan beklediğimi yerine getirecek ve PAGERANK larım geri gelecektir. tabi bu 2-3 aylık bir süreç sonucunda olacak uzun da gözükse kısa da gözükse bu güne kadar GOOGLE hakkı olana hakkını vermiştir. Bundan şüphem yok….

Yorum yapın