Google+ Sahte Hesapları Durduruyor!

Google’dan Feyk hesap kullananlara büyük darbe geldi. Google+ üzerinde feyk hesap kullanamıyorsunuz. Google+’tan feyk kullanan pisikopat ruhlu, insanlara saldırmayı görev edinmiş, ahlakını sosyal ağlardan öğrenmiş arkadaşlara kötü bir sürpriz geliyor. Bir süredir test ettiğim Google+ ağı üzerinde birkaç kişinin daha doğrusu birkaç feyk hesabın silindiğine şahit oldum.

Özellikle de Google+ üzerinde “Google feyk hesabımı dondurdu” yazılanları gördüğümde Google Plus’ı daha çok sevmeye başladığımı itiraf etmeliyim. Sonuçta Google bir şekilde sizin adınızı, ne iş yaptığınızı, nerelere gittiğinizi, internette ne halt yediğinizi hatta akşam yemeğinizi nerede yediğinize kadar bilgisi var. Eğer ki uzun zamandır bir Google hesabına sahipseniz sizi sizden daha iyi tanıyor diyebilirim.

Sonuçta Google elindeki dataları bir şekilde karşılaştırma yaparak sizin gerçek mi? Yoksa sahte bir hesaba mı? sahip olduğunuzu anlayabilme niteliği kazandırılmış. Akabinde Google+ üzerinde bir şekilde sahte bir hesap kullanacaksanız sizi önce durduruyor sonrasında hesabınızı kaldırabiliyor.

Google takma isim kullananları ise “profilinizde diğer adlar kısmına yazmanız gerekiyor.” diyerek uyarmakta.  Kısacası temiz bir sosyal ağ sunmaya çabalayan Google’ı takdir ediyorum. Elbette bunun %100 önüne geçemezsiniz. Feyk kullanmak isteyenler sıfırdan hesaplar almaya başladı bile… Fakat Google, sizi herkesten daha iyi tanıdığı için bir şekilde yaşatmaya çalıştığınız feyk hesabınızı durdurabileceğini unutmayın! Hani derler ya “Sıkıysa gel len” işte Google diyor ki, “Sıkıysa gerçek ismini kullan” 🙂

Feyk hesaplara neden mi karşıyım?

Bunu başka bir yazımda başka bir vakitte dile getiririm. Biz Türk kullanıcıları bir şekilde bu işin cıvığını çıkarmıştık.  Google+ ise daha temiz, daha verimli bir sosyal ağ sunarak benim takdirimi kazandı.

Google Plus Profilim; https://plus.google.com

“Google+ Sahte Hesapları Durduruyor!” üzerine 4 yorum

Yorum yapın