Google Takvim Artık SMS Göndermeyecek!

Google, Takvim uygulamasındaki SMS bildirimleriyle ilgili bir duyuru gerçekleştirdi. Artık Takvim anımsatıcısı üzerinde SMS bildirimi kullanılmayacak.

Google Takvim yıllardır aktif olarak kullandığım uygulamalardan bir tanesi. Google Takvim’e bir toplantı ya da bir iş planı eklediğiniz zaman sizi belirli bildirimlerle önceden haberdar edebiliyor.

SMS, E-posta ve Popup…

Bu uyarıları isterseniz 1 saat, 1 gün, 1 hafta önceden haberdar etme şeklinde ayarlanabiliyordu. Hatta bir randevunuz için bu üç bildirimi birden de kullanabiliyorsunuz.

Ancak  27 Haziran 2015 tarihinden itibaren artık Google Takvim’den SMS bildirimleri gönderilmeyecek.

[kirmizi]SMS bildirimleri, akıllı telefonların kullanılmaya başlanmasından önce kullanıma sunulmuştu. Artık, akıllı telefonların ve bildirimlerin kullanıldığı bir ortamda, İnternet’e bağlı olmasanız da mobil cihazınızda daha zengin ve daha güvenilir bir deneyime sahip olabilirsiniz.[/kirmizi]

Akıllı telefonunuzda bildirim almak için, cihazınıza yüklenmiş halde gelen takvim uygulamasını yapılandırın veya Android ya da iPhone için Google Takvim’i kullanabilirsiniz.

Not: Google Drive for Work, Google Apps for Work (ücretli sürüm), Google Apps Eğitim Sürümü ve Google Apps Devlet Sürümü müşterileri bu değişiklikten etkilenmeyecektir.

Yani ücretli yani iş için kullananlarda herhangi bir sorun yok 🙂

“Google Takvim Artık SMS Göndermeyecek!” üzerine bir yorum

  1. Google Takvim’i 2 ay önce yüklemiştim, çok kullanışlı bir uygulama. Ayarlarda işaretlemediğim bir alandan kaynaklıyor da olabilir fakat daha önce de sms gelmiyordu…

    Yanıtla

Yorum yapın