Google Web Yöneticisi Araçları Tarama istatistiklerim

Merhaba arkadaşlar. Google Web Yöneticisi Araçlarını biliyorsunuzdur. Sitemap.XML dosyalarımızın oluşturup gönderdiğimiz araç.

Sitemap nedir ? yazımda sizlere uzun uzun sitemap.xml dosyasını nasıl oluşturacağınızı anlatmıştım. Google Web Yöneticisi araçları sayesinde sitemap.xml dosyasını oluşturup bu araca gönderiyorsunuz.  Birkaç gün sonra Google sizlere internet sayfanız hakkındaki istatistikleri göndermekte.  Tabi ince inca anlatmaya kalkarsak ayrı bir makale olur.

3 yıldır blog yazıyorum ve 4. seneye girerken Google ‘da beni yukarılara doğru çıkartmaya devam ediyor.  İlk zamanlardan beridir Google Web Yöneticisi Araçlarını kullanıyorum.  Birkaç gün önce Tarama istatistikleri sayfasında en alttaki Sayfalarınızın Google’daki PageRank değeri en alttaki mavi kutucuk biraz mavi üstündeki yani ikinci kutu tam dolmak üzereydi.

Şimdi ise gördüm ki en alttaki kutu tamamen boşalmış 2. kutu yani üstündeki kutu tam olarak mavi olmuş. 3. kutudan da biraz mavilik almışım.

Sanırım backliklerim artıyor ve Google PR değerimde bir yükseliş beklenilebilir 🙂  Pagerank 5 mi oluyorum ne ?

“Google Web Yöneticisi Araçları Tarama istatistiklerim” üzerine 4 yorum

 1. Bu yazıdan çıkarttığım ana fikir;

  Eğer bir web siteniz varsa ve beklentileriniz büyükse, sabırlı ve çalışkan olmanız gerekir. 4 Yıldır Blog yazan bir kişi artık PR 5’i hak etmiş demektir. İyi yerlere gelmek için en az 2 yıl gerekiyor sanırım. Tabi sürekli güncel ve gündemden konular ile birlikte…

  Nice PR’lara 🙂 Darısı başımıza diyelim.

  Yanıtla
 2. 4 senelik bir geçmiş. Oturmuş bir site. Güncel konular..

  Google seni pr5 yapmayacakta kimi yapacak 🙂

  pr5 olursa ıslatacağız ona göre 🙂

  Yanıtla
 3. tesbi ;

  Sanırım geliyorum diyor 🙂

  dontEnter ;

  Haklısın özelliklede sürekli güncellemek en büyük etken… Tavsiyem bol bol backlink alıp bir anda 4 e çıkmak yerine basamakları tek tek çıkmaktır… Google hak edene veriyor..

  ilyas Teker ;

  Sağolasın dostum tabi bu sadece tahmin bakalım yeni Pagerank güncellemesinden sonra belli olur belkide henüz PR 5 i haketmiyorumdur 🙂

  Yanıtla

Yorum yapın