Günceleme WordPress 2.3 Dexter wp_post2cat’ doesn’t exist

Merhaba arkadaşlar WP-Türkiye internet sayfasında WordPress 2.3 Dexter ‘in Türkçe versiyonunun yayınlandığını gördüm. Hemen kollayı sıvayıp sistemimi 2.3 Dexter sürümüne Update etmek için başladım.

wp_categories’ doesn’t exist” error in database wp 2.3
wp_post2cat’ doesn’t exist …

Hatasını alınca şaşırdım.. Malesef gördüğüm kadarıyla WordPress Databasemi Güncellerken wp_post2cat ‘i uçurmuş bunun yanında Wp_categories de uçmuş…Uçmuş derken kendi dilimde yani bilgisayarcı dilinde konuşuyorum. Anlayacağınız gibi bu tablolar DATABESE içerisinde güncelleme işlemi gerçekteştirilirken SİLİNDİ…

Tabiki herkes gibi güncelleme yapmadan önce…

FTP deki tüm dosyalarımın yedeğini aldım Ayrıca en önemlisi Databesem’in yedeğinide aldım..

1 saattir güncelleme sonrası katagorilerime ve UltimadeTag eklentisi sayesinde oluşturmuş olduğum TAG larıma ve Katagorilerime ne olduğunu bulmaya çalışıyordum. Tabiki sorunu gördüm. DB deki bazı tablolarım silinmiş..

Bu gecelik güncelleme işlemini geriye aldım FTP deki dosyalarımı ve DB mi geri yükledikten sonra sistemin güncellemesini yarına bırakıyorum… Bu gece bu kadar kafa patlatmak yeder…

Yarın güncellemeyi tekrar yapacağım hadi kolay gelsin..

“Günceleme WordPress 2.3 Dexter wp_post2cat’ doesn’t exist” üzerine bir yorum

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)