Güncelleme WordPress 2.3 Dexter Son Durum

Merhaba arkadaşlar önceki yazılarımda belirttiğim gibi sistemimi WordPress 2.3 e güncellerken bayağı sorunla uğraşmıştım sonunda bitti sistemim artık 2.3 sürümüne güncellendi.

2.3 Uyuşmazlıkları devam ediyor sistemimi 2.2 ye geri çevirdim. Makalemde de belirttiğim gibi bir sürü sorun çıktı başıma UTW taglarını sisteme nasıl ekleyeceğim ? Uygun bir Thema nereden bulacağım ? Eklentilerimin bir kısmı 2.3 Sistemini desteklemiyor diyordum..

UTW çalışmıyor peki 2000 den fazla UTW taglarım ne olacak ?
UTW 2.3 için çıkmayacakmış . Çünkü wp 2.3 de etiket sistemide var. Peki UTW nin tag larını DB dekileri acaba Wp2.3 ün taglarına ekleyebilir miyim ?

Thema sorunlu. Birçok thema 2.3 versiyonundaki TAG olayını desteklemiyor 2.3 e eklediğiniz taglar birçok thema da çıkmıyor.

K2 yi son sürümüne güncelledim TAG lar çalışıyor ama K2Son sürümü RC3 çok yavaş çalışıyor. Sistem kasılıyor da kasılıyor..

Gibi sorunlardan bahsetmiştim. Ki sonunda sistemimi 2.3 e sorunsuz bir şekilde güncelledim..

Öncelikle :

Google Sitemap gayet güzel bir şekilde çalışıyor. Eski sürümünü yeniledim Google XML Sitemap 3.0 sistemde çalışır vaziyette.

Disables WordPress Widgets. 1.0 sürümü ile gayet düzgün bir şekilde çalışıyor artık. Sorun vermedi.

Adsense Deluxe 0.8 sorun çıkartmadı .

Paged Comments 2.6.4 sürümü kulanıyorum. Öncelikle Thema mı değiştirdiğim için çalışmadı. Çalışmama sebebide belli 🙂

Bu eklenti sadece birkaç tane Thema ya destek veriyormuş Eklenti Plugin klasörü içerisinde bir klasör halinde yerleştiriliyor bu klasör içerisinde de themes klasörü var eğer ki sizin thema nız bu klasör içerisinde yoksa ki benim yeni N.Design Studio themamı desteklemiyordu. Bende themamın adının aynısı olarak /plugin/pagecomment/theme klasörüne birde benim theme nin isminde bir klasör açtım ve içerisine eklentinin içinden çıkan ve Classic themesine uygun comments-paged.php dosyasını upload ettim. Tabiki çalıştı classic theması ile uyumlu olarak çalışması beni sevindirdi birde bunu TR olarak düzenlemek lazım dedim .. Sonunda bitti … Şu sayfadan da yardım aldım işinize yarayabilir.

WordPress Database Backup u güncellemem gerekti yeni sürümü 2.1.3 e güncelledim ve sorun olmadı. Düzgün bir şekilde çalışıyor artık.

WP-Stats sorun çıkarttı bazı tabloları yeni sürümünde silmemi istedi siliyorum ama yine sileceksin silinmedi diyor uyuz etti beni bende WP-Stats ı iptal ettim kendime istatistikler için başka bir eklenti bulmayı planlıyorum.

Yan menü bileşenleri 1.0 sürümü ile düzgün bir şekilde çalışıyor şükür.. Ama etiket bulutu yeniliğini sağ menüde bulamıyorum sanırım thema dan kaynaklanıyor Yan menü bileşenlerinde sadece Classic theme sinde çalışıyor şuan kullandığım theme de yan menü bileşenleri arasında yok malesef düzeltince söyleyeceğim.

Son olarakda

Ultimate Tag Warrior eklentisi biliyorsunuz ki WordPress 2.3 sürümünde çalışmıyor bende ne yaptım araştırdım gördüm ki 2.3 sürümünde etiket sistemi devreye girdiği için WP nin içine gömülmüş ve Ultimate Tag Warrior artık yeni sürüm çıkartmayacakmış. Ne olacak benim 2000 civarındaki TAG larım bunları sisteme nasıl ekleyeceğim derken

Yönetim panelinde içe aktar sekmesinde Ultimate Tag Warrior etiketlerini yeni etiketleme yapısına aktar. bölümünü gördüm. Hemen içeri aktarmayı başlattım databasem içerisindeki Ultimate Tag Warrior etiketlerininin bulunduğu tabloları okudu ve tüm etiketleri sistemime 5 adımda aktardı.

Ayrıca katagorilerin database deki yapılarıda değiştiği için sistem sorun çıkartıyordu. İçe aktar bölümündeki Kategorilerden Etiketlere Dönüştürücü ile tüm katagorilerimi etikete dönüştürdüm ve sistem katagorilerimide okumaya başladı etiket olarakda görmeye başladı.

Evet sonunda bitti.. Tabi yeni thema’yı Türkçeleştiren Recep Tayşi’ ye de teşekkür ederim benim için çok uğraştı isteyen olursa buradan link veririz.

Hadi kolay gelsin.

Yorum yapın