Güvenlik İhtiyaçlarınızı Ücretsiz Belirleyin!

Short circuiting laptopŞirketlerin güvenlik ihtiyaçlarını belirlemeleri için Trend Micro tarafından hazırlanan ücretsiz denetim aracı, eksiksiz bir koruma yapısı oluşturulmasının yolunu açıyor.

Günümüzde hızla artan ve çeşitlenen saldırılar, kurumları yıldıracak durumlara getirebiliyor. Bir yandan mobil cihazları şirket işleyişine dâhil etmeye çalışan işletmeler, bir yandan da bulut ortamlarındaki verileri korumayı hedefliyor. Şirketlerin güvenlik konusunda bugüne kadar yaptıklarını endüstri ortalamasıyla karşılaştıran Trend Micro, şirketlerin neler yapması gerektiği konusunda ücretsiz olarak önerilerde bulunuyor.

Japonya merkezli, bulut güvenliğinin lider firması Trend Micro, hazırladığı evet-hayır cevaplı 25 soruyla şirketlerin güvenlik tablosunu ortaya çıkartıyor. Endüstri ortalamasına göre kıyaslama sağlayan ücretsiz denetim aracı, güvenlik ihtiyaçlarının nasıl giderileceği konusunda önerilerde bulunuyor. Ücretsiz güvenlik denetim aracını kullanmak için atılması gereken 5 kolay adım şu şekilde sıralanıyor:

  • Denetimi gerçekleştirmek istediğiniz siber güvenlik, bulut güvenliği ve mobil güvenlik başlıklarından birini seçin.
  • Bulunduğunuz sektör, işletmenin ölçeği ve iş tanımınızı belirtin.
  • Hazırlanan 25 soruyu ‘evet’ ya da ‘hayır’ şeklinde cevaplandırın.
  • Tüm soruları cevapladığınızda denetimi başlatın.
  • Denetim sonuçları ve güvenlik önerileri karşınıza çıksın.

Gün geçtikçe karmaşıklaşan güvenlik ihtiyaçlarını belirlemek ve bugüne kadar yapılanlarla ne kadar güvende olduğunu öğrenmek isteyen işletmeler, Trend Micro’nun ücretsiz denetim aracına http://securityassessment.trendmicro.com  adresinden ulaşabilirler.

Yorum yapın