Güvenlikte “ikisi bir arada”

Güvenli içerik lideri Kaspersky Lab, ağ donanımları pazar liderlerinden D-Link ile sektörün en önemli ortaklığını uzatma kararı aldı. Bu işbirliği sonucunda kullanıcılara çok katmanlı koruma sunması hedefleniyor.

Güvenli içerik ve tehdit yönetimi çözümleri lideri Kaspersky Lab, müşterilerine “Çok Katmanlı Savunma” sunmak adına, ağ donanımları pazarının lider isimlerinden D-Link ile ortaklığını genişletiyor. Bu ortaklık kapsamında D-Link’in NetDefend serisi UTM Firewall yazılımları, Kaspersky’nin en kapsamlı ve sınıfının en yüksek teknolojisine sahip uç nokta güvenlik paketleriyle birleştirilecek. Böylece kullanıcılara çok katmanlı koruma sağlanacağı açıklanıyor.

Bu aydan itibaren D-Link’in NetDefend UTM Firewall yazılımı kullanıcıları, Kaspersky Business Space Security için ücretsiz lisanslar ve D-Link programı özel fiyatlarıyla ek lisans alma imkanı kazanacak. Bu üst düzey iki ürünün birleşimi sonucunda, D-Link/Kaspersky Lab müşterilerine gerçek anlamda güvenilir, çok katmanlı bir savunma stratejisi ve günümüzün sürekli değişen tehditlerine karşı güvenlik imkanı sunulacak.

Zararlı yazılım karşıtı çözümler güçleniyor

Kaspersky Lab, D-Link işbirliğiyle kurumsal ağlara giriş noktalarını güvence altına almayı hedefliyor. Ayrıca bu ortaklık, ağ geçidi ürünlerindeki bütünleşik zararlı yazılım karşıtı çözümlerini güçlendirmeye dayanıyor. Kaspersky Business Space Security’nin D-Link ürünleriyle güçlenmesi, ek savunma katmanları sağlayarak koruma seviyesini daha da artırıyor. Bu işbirliğiyle Kaspersky Lab, D-Link NetDefend UTM Firewall yazılımının kullanıldığı ağlara ek bir güvenlik seviyesi de eklemiş oluyor.

Korumanın ilk seviyesi, internet üzerinden kurumsal ağlara erişmenin tek yolu olan, en yaygın ve zararlı yazılımlara, casus yazılımlara ya da “hack” denemelerine karşı koruma ve savuşturma silahı olarak işlev gören NetDefend UTM Firewall yazılımının kendisi. Ancak tek başına hiçbir çözümün modern zamanın zararlı yazılımlarına karşı %100 koruma sağlayamadığını hatırlatan Kaspersky Lab yetkilileri, Kaspersky Business Space Security yazılımının bu noktada devreye girdiğini ekliyor. Yazılım, dosya sunucuları, kullanıcı çalışma istasyonları ve mobil cihazlar gibi kritik ağ varlıkları için, ağ geçidinden sıyrılabilen ya da onu tümüyle etkisiz hale getiren zararlı yazılımları etkisiz hale getiren ikincil bir koruma katmanı oluşturuyor.

Böylece, mesela çalışanların farkında olmadan, USB flash bellekler aracılığıyla zararlı yazılım saldırısına uğradığında ya da şirket ağının kapsamı dışında yolculuk etmeleri durumunda da bu ikincil bir koruma katmanı gerekli güvenliği sağlıyor.

“Kaspersky Lab’in en özel kurumsal ürün teklifi”

Çalışma istasyonları, akıllı telefonlar ve dosya sunucuları için etkili olan Kaspersky Business Space Security Suite, yakın zamanda piyasaya sunulan Kaspersky Endpoint Security for Windows ve Kaspersky Security Center 9 ile güçlendirilerek, daha derin koruma ve kapsamlı kontrol araçları ile güçlendirilmiş durumda. Bu durum, Kaspersky Business Space Security Suite yazılımının, Kaspersky Lab tarafından şu ana kadar sunulan en özel ve saygı uyandıran kurumsal ürün teklifi olmasını sağlıyor. Bu ürünün her D-Link NetDefend UTM Firewall içerisine eklendiğini de hatırlatalım.

Kaspersky Lab İşletme Gelişimi Başkan Yardımcısı Stephane Le Hir, D-Link ile imzalanan bu ortaklık anlaşması için; “Dünya standartlarındaki ağ geçidi bazlı güvenlik çözümlerini, mümkün olan en iyi uç nokta korumasıyla müşterilerine sunan bu ortaklığımızdan dolayı son derece mutluyuz” diyor.

D-Link SMB Direktörü Richard Chen ise, Kaspersky Lab ile işbirliklerinin daha da güçlendirilmesinden dolayı duydukları mutluluğu paylaşıyor. Chen sözlerini şu şekilde sürdürüyor: “Küçük işletmeler için sınıfının en iyi güvenlik çözümlerini oluşturmak için çok çaba harcadık. Bu segment, en büyük önceliklerimiz arasında yer alıyor. Kaspersky Lab çözümlerini D-Link güvenlik cihazları içerisinde kullanmak, sadece dağıtım kanallarımızın genişlemesinde değil, aynı zamanda küresel varlığımızı ve marka değerimizi de güçlendirmemizde yardımcı olacak”

Yorum yapın