Hacker Dünyasının Gelir kaynakları -2

Biraz uzun olacağı için yazımı 3-4 parçaya bölerek yayınlamayı uygun gördüm.  Evet konumuza geri dönelim hacker dünyası gün geçtikçe kendisine yeni yöntemler geliştirerek yeni gelir kaynakları bulmaya çalışıyor.  İnternetin karanlık yüzünün birçok farklı şekilde gelir kayağı mevcut.  Bu gelir kaynaklarından bir diğeri ise

Seo ve AntiSeo;

Şu sıralar sıklıkla gördüğüm yöntemlerden bir tanesi.  SEO’yu açıklama gereği duymuyorum. Hemen hemen birçok kişi biliyordur.  Seo hizmetini internet sayfamız arama motorlarında daha iyi noktalarda olması için kullanırız. Birçok firma SEO hizmeti vermekte. Legal SEO hizmetinin yanı sıra Hacker’ların bulaştığı illegal SEO ve AntiSeo’da mevcut.

Birçok site sahibi arama motorlarında en yukarılarda çıkmak ister.  Hele ki en çok istekli kişiler maalesef ki Hacker’ların kucağına atlamaktadırlar.  Hackerlar birçok farklı yöntemle sitelere SEO veya AntiSeo hizmeti sağlamaktalar. SEO hizmetini de legal yollarla sağladıklarını sanmayın. Özelliklede server taraflı olarak arama motoru örümceklerini kandırmaya yönelik kodlarla sayfaların yukarılarda çıkmasını sağlayabilmektedirler. Aslında yaptıkları tamamiyle arama motorlarını kandırmaktır.  Günümüzde Google gibi gelişmiş arama motorları kısa bir süre içerisinde bunu fark edip siteleri bloke edebilmekte.

Anti Seo ise işin tam pis tarafı diyebilirim.  Rakip firmaların arama motorlarında yükselişlerini engellemek için her türlü yola başvururlar. Ref saldırılar, gizli linkler, spam kelimelerle gizli bağlantı verilmesi gibi bir çok şekilde rakip sitelere saldırırlar. Bu sayede arama motorlarının gözünde hedef siteyi spamcı, kötü göstererek sıralamalarına etki ederler. Bu tip saldırılara maruz kalanların en büyük dostu Google forumlarıdır.  Özelliklede bu tip işlerle uğraşanlara hiç yanaşmamanızı tavsiye ederim.

Bireysel Hack;

Bireysel hack popülaritesini aslında hiç kaybetmemiştir. Birçok kişi hangi akla hizmettir bilmem ama başkalarının hack edilmesini istemektedir. Özelliklede sevgilisinin MSN adresini hack ettirmek isteyen yüzlerce insan tanıdım. Tam bir rezillik..!!! Kız arkadaşının MSN adresini hack ettirip içine girip listeyi kontrol edenlerden tutunda birine gıcık olup onun bilgisayarını çökertmek isteyenlere kadar binlerce aklından zoru olan insan var.

Maalesef ki verdikleri kontörler, paralar hatta kredi kartı bilgileri karşılığında insanların bilgisayarlarını hack ettirerek hackerlara ek gelir kaynağı sağlamaktadırlar.

Bu sektörü fırsat bilen birçok hacker insanların MSN adreslerini çalarak karşılığında “1000 kontör gönder vereyim şifreni” gibi yollarda kullanmaktadırlar.  ICQ’da bu yana yapılan bu yönteme kanıp para kaptıran ve adresini geri alamayan insanlar var. Böyle bir durumda ilgili sayfalara şikayetinizi bildirip e-mail yada Messenger gibi hesaplarınızı geri almayı deneyiniz.  İlgili adresleri de bilişim suçları müdürlüklerine lütfen şikayet ediniz.

“Hacker Dünyasının Gelir kaynakları -2” üzerine 4 yorum

 1. Seo AntiSeo bulumune sunu da ekleyebiliriz sanirim.

  Seo optimizasyonu yapicam derken sitesini, hostunu kaptiran bir cok insan var. Bu da ayri bir dolandiricilik. Hack sayilmaz ama yine de maduriyet yaraticaktir.

  Ha birde su MSN olayina gelince, bunlar genellikle bilgileri sizin aciklarinizdan calan kisilerdir. Zaten Hotmail, Gmail gibi sistemlere sizabilecek kisilere siz ulasamazsiniz. Onlar coktan bu aciklardan koseyi donmus olurlar. Aldanmayin paraniza yazik olur.

  Yanıtla
 2. Bu konuda bilgi sahibi olmayanlar için bir kaynak olmuş yazı. Özellikle internette kredi kartı dolandırıcılığı artmış durumda ülkemizde. Dikkatli olmak gerek. Bu işin teknik boyutu kadar birde insani boyutu var, bugün Sosyal Mühendislik (bkz. Kevin Mitnick) adı altında topladığımız yöntemlerle insanlar kandırılabilmektedir.

  Yanıtla
 3. Siteniz Google tarafından bloke edildiği zaman tekrar gözden geçirilmesini isteyebiliyorsunuz fakat bu yaklaşık 2-3 ay kadar zaman kaybına yol açabiliyor. Bu yüzden Google gibi bir arama motorunu kandırmaya çalışmamak gerek sanırım

  Yanıtla

Yorum yapın