Hafta Sonu İzmir Yolcusu

izmir-haritasiBirkaç gündür yazmıyorum. Aslında yazma ihtiyacım her zamanki gibi tavan yapmış durumda. Yoğunluğum nedeniyle üç dört gündür. Bir türlü fırsat bulamadım.

Aklıma gelmişken biraz açlığımı yatıştırmak istedim. Hafta sonu Erdal Erdoğdu ve Erdem Baltacı ile İzmir’e uçuyoruz. Biletlerimiz hazır, otel rezervasyonu tamam…

İzmir’de çok yağmur yağar, sel götürür derler ama şimdiye kadar hiç denk gelmedim. Ne zaman gittiysem günlük, güneşlik bir hava beni karşılamıştır.

İzmir’li dostlarla takılıp, bol bol çay içmişliğim vardır. Arman gibi arkadaşlar bira takılsa da çayımı esirgememiştirler.  Neyse fırsat bulduk, birkaç günlüğüne yine İzmir’e koşuyoruz. İstanbul’un tadı olmasa da, İzmir’in kendine has bir güzelliği var. Havası, insanları, yaşam tarzı hoşuma gitmiştir her zaman…

Umarım bu sefer de yağmurla karşılaşmayız. Arkadaşlarla bol bol günlük güneşlik bir bahar havasında çay içeriz. Bahar havası diyorum çünkü İstanbul’a göre hep bahar havası denk geldi. Bakalım bu sefer çayları kim ısmarlayacak?

“Hafta Sonu İzmir Yolcusu” üzerine bir yorum

Yorum yapın