Hashtag TV olmuş!

Uzun bir süredir televizyon seyretmiyordum. Bir ara Okan Bayülgen’i izlerdim. Ara sıra da olsa Okan için geçtiğim televizyon başına artık geçmez olmuştum. Son dakika haberleri Twitter’da, gerçek haber Ntvmsnbc.com ve Turk.internet.com’da, geyik Facebook’ta, yalan haber orada, eğlence şurada, araştırma burada derken internet dünyası televizyon dünyamın önüne geçmişti.

Elbetteki evde bir televizyonum var. Şu LCD’ler ilk çıktığında evlenirken aldığım televizyon… Şimdiki LCD’lere göre biraz fazla kalın ve ağır 🙂 Hanım seyretmeye devam ediyor. Ufaklık da karşısında Calilou ve Pepe arasında gidip geliyor.

Neyse ben televizyonu bir kenara koymuşken, teknolojiyi televizyon programlarına entegre etmeye başlamışlar. Geçenlerde hatun seyrederken şöyle bir gözüm gitti ve baka kaldım.

_O ne yahu? Ekranın altında mavi band? Hashtag mi o?

_Evet!

Şaşırdığımı itiraf etmeliyim. Twitter’da Trend Topic’lere giren diziler meğerse televizyondan da destekleniyormuş. Vay be dedim televizyon yapımcılarının kafası dank etmiş! Sonunda dizilere, programlara, tartışmalara ve diğer birçok televizyon programına artık Hashtag eklemeye başlamışlar…

Bir “Hashtag akımı” olarak gördüğüm bu yenilik (bilmem belki uzun bir süredir var) hoşuma gitti. Bir nevi adamlar offline dünyayı online dünyaya bağlamayı becermişler…

Twitter’da dizilerin bu kadar çok Trend Topic listesine girmesine şaşmamalı!

Gerçi önceleri girmiyorlar mıydı? Behzat Ç olsun, Okan Bayülgen olsun popüler ve halk tarafından çok sevilen birçok program bu akımdan önce de Trend Topic listelerine giriyordu. Şimdi ise tüm dizi ve programlarda insanlara bir şekilde televizyon programlarında yer alan Hashtag’ler sayesinde yön verilmiş, daha çok online dünya ile etkileşim içerisine girmeleri sağlanılmış.

Vay be dedim demekki 2 sene daha seyretmesek televizyon alıp başını gidecek… Kim demiş televizyon ölecek diye? Kendini teknolojiye adapte eden her şey örünü uzatır arkadaş!

Yorum yapın