Hayatla Arandan Ekranı Çıkar Etkinliği

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü öğrencileri teknoloji bağımlılığı farkındalığını artırmak amacıyla “Hayatla Arandan Ekranı Çıkar” etkinliğini düzenledi.

Hayatımızın önemli bir bölümünü işgal eden ekranlarla ilgili aşırı kullanıma dikkat çekmek üzere 2 Mayıs Perşembe günü Üsküdar Üniversitesi Fuat Sezgin Konferans Salonunda düzenlenen etkinlik öğrencilerden ilgi gördü.Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Şaha Burcu Baygül Özpınar’ın verdiği Etkinlik Yönetimi dersi kapsamında gerçekleştirilen etkinliğe Teknoloji Editörü ve Sunucu Cem Sünbül ile Dijital İletişim Direktörü Hamza Şamlıoğlu konuşmacı olarak katıldı.

Birçok farklı bölümden akademik personel ile öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlik ile teknoloji bağımlılığı kapsamında teknolojinin yararlı ve zararlı kullanımına yönelik farkındalık yaratmak ve gençlerin bu önemli konuda bilgilendirilerek, dikkatlerinin çekilmesi hedeflendi.  

Etkinlikte ilk konuşmayı gerçekleştiren Cem Sünbül, kendi deneyimlerinden, başarılarından, yaptığı işlerden bahsederken aynı zamanda teknolojinin hayatımızda büyük bir yer edindiğini ve başarılarındaki teknoloji zeminli girişimlerini anlattı. Teknolojiyi doğru kullanmasının getirdiği olumlu sonuçların kariyerinin şekillenmesini ve özel hayatında önemli gelişmeler kaydetmesini sağladığını öğrenciler ile paylaştı.

Bir sunum eşliğinde konuşmasını gerçekleştiren Hamza Şamlıoğlu’nun konuşmasını katılımcılar ilgiyle izledi. Şamlıoğlu, içerisinde teorik bilgilerin de yer aldığı sunumunda teknoloji bağımlılığına dair tanımları, oranları, bağımlılığın belirtilerini ele aldı. Oranlardan bahsederken teknolojinin gelişmesiyle günümüzde sık kullanılan sosyal medya mecralarını da bağımlılık yönünden değerlendirip, teknolojinin iyi ve kötü kullanımına göre yarattığı sonuçlar ile karşılaşacağımız durumların neler olduğunu ele alarak, günlük hayattan örnekler verip katılımcıların da bağımlı olup olmadıklarını sorgulamalarını ve böylelikle farkındalık yaratmayı sağladı.

Etkinlik, sonunda konuşmacılara teşekkür belgesi verilip, çalışmanın bir parçası olarak tasarlanan ve üzerinde teknoloji bağımlılığına ait özel bir görselin bulunduğu kitap ayraçları konuklara ve katılımcılara dağıtıldı. Etkinlik, hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.

“Hayatla Arandan Ekranı Çıkar Etkinliği” üzerine 2 yorum

Yorum yapın