Henster de ADSL tarifesini değiştirmiş :)

Henster’in Blog’unda okudum bir limitli ADSL kullanıcısıymış ve TARİFE AŞIMINDAN dolayı gelen faturalardan bıkmış.

ADSL bağlantınız var ve limitli kullanıyorsunuz fakat eğer ki sürekli internetteyseniz ve günde en azından 4-5 saat internette geçiyorsanız bol bol mp3, film, download yapıyorsanız ..

Bu tip durumlarda muhakkak ki ADSL limitinizi aşacaksınızdır. Nasıl mı hemen örneklendirerek anlatayım..

 • İnternet üzerinden müzik dinlemek.
 • İnternette müzik indirmek.
 • İnternetten radyo dinlemek.

Eğer bunları yapıyorsanız ADSL hattınızın limitinizi geçmeniz çok doğaldır. Çünkü sürekli internet ‘ten müzik dinlemek bawithlerinizi aşırı yer sürekli olarak download ettiğiniz için kullanımınıza bağlı olarak muhakkak ki ADSL limitinizi aşmanızı göze almanız gerekir.

 • Messenger ile Görüntülü konuşma yapmak.

İşte bu durumda da internet üzerinden hem ses hemde veri trafiğini beraber kullanıyorsunuz demek eğer bunu yapıyorsanız ve arkadaşlarınızla sürekli MSN de Görüntülü konuşma yapıyorsanız günde 2-3 saat takılıyorum bile deseniz muhakkak ki yüksek bir veri iletişimi demektir. Özelliklede 3GB limitli bir adsl kullanıcısına hiç tavsiye etmeyeceğim bir durum.

 • İnternetten Film izlemek.
 • İnternetten Film indirmek.
 • İnternetten video görüntüleri izlemek.

Bu işte banwithlerinizi yani limitlerinizi en yüksek şekilde yiyecek bir veri trafiğidir. Çünkü bir VCD film en azından 1.4GB lık bir alan kaplar yani ADSL limitinizi zorlayacak en büyük etkenlerdendir.

 • Youtube, Pikniktube tarzı sitelerde çok gezinmek ve video izlemek.

Tabiki bu tip sitelerdeki Video ların boyutları ufaktır. Ama artık Youtube ye bile koskocaman 3 saattlik bir filmi upload ettiklerini düşünürsek o zaman sürekli bu tip sitelerde dolaşıyorsanız bu sitelerden video ları abartarak izliyorsanız limit mimit kalmaz ona göre…

Ben bunların hepsini yapıyorum..

Diyenlerden seniz ozaman size şu soruyu sorayım

Hiç Limitinizi aşmadığınız oldu mu ?

Sanırım bu soruya Hep limitimi aştım sürekli yüksek faturalar geliyor diye cevaplayabilirsiniz.

Yok ben bir kere geçmemiştim zaten 15 gün PC mi açmamıştım diyecek olanlarda vardır aranızda.. 🙂

Neyse lafı fazla gevelemeden konuyu dağıtmadan sonuca geleyim…

Sizde Henster gibi sağlıklı bir kafa ile düşünün AYLIK 29 YTL diye limitli alıp her ay limitinizi geçip 60, 70 hatta 80 YTL ücret ödeyecekseniz… Siz bilirsiniz…

Ben Limitsiz kullanıyorum ve tavsiye ederim bunların hepsini yapıyorum hiçde başım ağrımıyor ve sürekli 49YTL fatura geliyor.. Hiçbir zaaman 70 YTL yada 80 YTL gelmedi 🙂

Size de tavsiyem bir an önce Henster gibi ADSL limitsiz tarifesine geçiş yapınız.

“Henster de ADSL tarifesini değiştirmiş :)” üzerine 2 yorum

 1. her ayy ttnete fazladan para ödemekten bıkmıştım gerçekten. Tarifeyi değiştirmek için geç bile kaldım aslında. Keşke diyorum en başından beri sınırsız tarifeyi seçseymişim.
  şimdi kafam çok rahat izliyorum,indiriyorum,bakıyorum, geziyorum her şey serbest 😀

  Cevapla
 2. walla TTNET denm bugüne kadar hiç azzetmedim. Dünya’nın 13 üncü sabit telekom firması olan Türk Telekom baksanız 1 mbps gibi bir hızı kullandırtıyor bize ve 50 lira gibi yüksek bir para alıyor. Düşünüyorum dünyaa’nın en pahalı ikinci internetini kullandırarak mı dünyanın 13ünci sabit telefon firması olmuşlar.

  Cevapla

Yorum yapın