HTC Touch Diamond 2 ile Windows Mobile 6.1 Uyumu

HTC Touch Diamond 2 ‘yi dünkü incelememde sizlere tanıtmıştım.  Bugün Windows Mobile 6.1 ile uyumundan ve özelliklerinden bahsetmek istiyorum.

Fotoğraf kalitesi 5Mp kamera ile görüntü kalitesi beni epeyli memnun etti.  Yalnız alet üzerinde birde fotoğraf çekmek için bir tuş olmasını isterdim.  Ayrıca fotoğraf albümleri oluşturarak bir nevi klasörleme işi  yapabilmektesiniz.  16GB lık bir MicroSD kart desteği ile güzel bir arşive sahip olabilirsiniz.

Pili biraz daha geliştirilerek 1100 mAh ‘a güçlendirilmiş.  Tabi daha uzun ömürlü ve daha güçlü bir pil her zaman bu aleti çekici kılacaktır.

HTC Diamond 2 üzerindeki sensör teknolojisi epeyli hoşunuza gidecek kalemi çıkarttığınızda bekleme konumundan çıkan bir alet düşünmemiştim 🙂 Fakat HTC kullanıcıların ne yaptıklarını ve nelere ihtiyaç duyduklarını düşünerek ortaya harika bir cihaz çıkarttığını görmekteyiz.

İnternette biraz sörf yapmak istediğimde Opera ile karşılaştım. Windows Mobile işletim sistemi üzerinde standart tarayıcı Opera 🙂  Yoksa i.e ‘yi kaldırdılar mı diyesim geldi 🙂  Mobile üzerinde Opera’nın keyfini çıkarabilirsiniz.  Yalnız internet explorer hala yerinde duruyor 🙂

Çalışan programları sağ üstteki küçük simgeden rahatlıkla kapatabiliyorsunuz sanırım Mobile kullanıcılarının en büyük sıkıntısı bu olsa gerek.  Arka planda ne kadar çok program o kadar fazla işlemci ve Ram kullanımı sonuç olarak sistem kasması… Kesinlikle bir hafıza kartı alıp tüm programların ve dosyaların bu hafıza kartına yüklenmesi gerekiyor.

htc-touch-diamond2-kamera-teakolik HTC TouchFLO 3D teknolojisi ile Windows Mobile’ye ayrı bir hava katılmış. Açıkcası HTC Windows Mobile arayüzünden biz kullanıcıları biraz daha çekip daha geliştirilebilir ve tatlı bir arayüz sunmuş.  Epeyli hoşunuza gideceğine eminim.

Herşeyden bahsedemedim ama Uzak Masaüstü programından tutunda internet paylaşımına kadar hemen hemen herşeyi kullandım.  Belki unuttuğum şeyler vardır ama en azından masamın düz bir eğride olmadığını

GPS özelliğinden hiç bahsetmek istemiyorum.  Yahu bir N97  kadar olamadınız diyesim geliyor ama yinede Windows Mobile 6.1 üzerine güzel bir GPS programı kurularak iyileştirme yapılabilir düşüncesindeyim.  Bu gece muhakkak deneyeceğim.

Alete zaten hasta olduğumu uzun zamandır beklediğimi birkaç kez burada dile getirmiştim.  Sonunda buluştuk. Birkaç gün sonra ayrılacağımızı düşünmek beni benden alıyor.  Böyle bir cihaza sahip olmayı dokunmadan önce istiyordum ve şimdi beni fazlasıyla memnun ettiğini söylemek isterim.  Kesinlikle  bir HTC Touch Diamond 2 sahibi olacağım…

Zoom menüsü telefonun hemen altında olması iyi bir kullanım kolaylığı sağlıyor.  En çok kullandığınız şey bu menü olabilir.  Hemen elinizin altında ve kullanımı epeyli kolaylaştırılmış  Alttaki 4 tuş’ta en çok kullanacağımız tuşlar arasında ve bu yüzden dokunatik değil sanırsam 🙂

HTC Diamond 2  ile Iphone ve benzeri ürünlerin Türkiye piyasasında kendilerine çeki düzen vermeleri gerekiyor 🙂  Diamond 2 ‘nin ayak sesleri sanırım onları biraz ürkütecek…

“HTC Touch Diamond 2 ile Windows Mobile 6.1 Uyumu” üzerine 5 yorum

 1. Cihaz aldığım günden beri arızalı onlarca defa servise gitti ,4 aydır tamir edemiyorlar yenisini vereceklerini söylüyorlar ama vermiyorlar ne vodafone ne distribütör firma ne de teleservice te en ufak bir ciddiyet yok kısacası cihazı satın alırsanız arkasında kimse yok avukatlarla ve mahkemelerle uğraşacak vaktiniz varsa kaçırmayın alın tabi hukuki muhattap bulabilirseniz.Bu arada türkiyedeki hiçbir uygulamayı çalıştırmadığını türkiye vodafonedan almama rağmen en basit uygulamaların yani konuşma sms yapmadığını belirteyim.İphone ya da blackberry en azından uygulamaları çalıştırır ve arızalandıklarında muhattap bulursunuz.

  Yanıtla
 2. cihaz çok kullanışlı. Yurtdışından aldım. Çok kullanışlı bir cihaz.
  Sorun çıkartmadı şuana kadar bana. Fiyatıyla ıphone ya beş basar.
  Samsung – ıphone ve benzerleri tırssın diyorum .

  Yanıtla
 3. arkadaşlar ben de HTC Touch Diamond 2 aldım ancak vodafone üzerinden hiçbir program açılmıyo msn özelliğini o kadar övdüler ama 5 aydan fazladır ne teknik servisi nede vodafone sorununu halledemediler cihaz güzel ama anlayan yok.

  Yanıtla
 4. bende bu telefonu daha yeni aldım 11. ayın 7’si.yaklaşık bir hafta kullandım ancak şarj olayı malesef fiyasko 6 saat ya dayanıyor ya dayanmıyor elimde kablo gittiğim heryerde şarj ediyordum.Aldığım yer maltepe carrefour Vodafone cihaz şuan serviste bakalım ne olacak ama bu ekrandan sorunuma çözüm bulunmaz ise firmalar hakkında şikayetci olacağımı bildirmek istiyorum.

  Yanıtla

Yorum yapın