IDC’ye Göre NComputing Büyük Oyunculardan Biri

Masaüstü sanallaştırma teknolojilerinin yaygınlaştırılmasının öncülerinden Ncomputing, bilgi ve iletişim teknolojileri sektörüne dair detaylı analizlerin yer aldığı IDC MarketScape: “Global İstemci Sanallaştırma 2012 Tedarikçi Analizi” Kasım 2o12 raporunda, piyasadaki “Büyük Oyunculardan” biri olarak gösterildi.

Kolaylık, performans ve değerden oluşan eşsiz bir kombinasyonla maliyet ve zorluk gibi ana engelleri kaldıran Ncomputing, böylece masaüstü sanallaştırmanın yaygınlaşmasını hızlandırıyor. Şirketin, 4 milyondan fazla satan amiral gemisi ürünü vSpace® masaüstü sanallaştırma yazılım platformu, günlük 20 milyon kullanıcıyı temsil ediyor. Bu yenilikçi teknoloji, 140’ın üzerinde ülkede, 500.000’den fazla müşteri tarafından kullanılıyor.

İstemci sanallaştırmanın IT için opsiyonel bir çözüm olmaktan çıkarak bir gereklilik haline geldiğini belirten IDC MarketScape’in Araştırma Müdürü Brett Waldman’a göre, “Müşterilerine düşük maliyetlerle en etkin biçimde kolaylaştırılmış sanallaştırma çözümleri sunarken teknolojiyi modernize ederek donanımların daha uzun süre kullanılabilmesini sağlayan tedarikçilerin önünde büyük bir fırsat bulunuyor.”

IDC MarketScape raporunda “Büyük Oyuncu” olarak tanımlanan Ncomputing, bu başarısını, düşük maliyetlere sahip, güçlü fakat basitleştirilmiş uçtan-uca sanal masaüstü çözümlerine borçlu. Özellikle gelişmekte olan pazarlardaki eğitimciler tarafından benimsenen çözümler, orta ve küçük ölçekli işletmeler tarafından başarıyla uygulanıyor. Etkileyici bir artışla büyüyen pazar payı ve innovasyona bağlılığı ile Ncomputing, kolaylık ve performansı rakiplerine göre daha düşük maliyetlerle sunarak masaüstü sanallaştırma çözümlerinin yaygınlaşmasını hızlandırıyor.

Şirketinin “Büyük Oyuncu” olarak tanımlanmasına memnuniyetini dile getiren Ncomputing CEO’su Raj Dhingra, “Masaüstü sanallaştırma pazarındaki hızlı büyümeden faydalanmaya ve müşterilerimize PC’den daha iyi son kullanıcı deneyimi sunan ve maliyetleri daha da aşağıya çeken kolay ve yenilikçi çözümler sunmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Yorum yapın