İETT’de USB Şarj Dönemi!

iett_sarj_cihaziÇağımızın en büyük teknoloji sorunu  herhalde enerji depolamak olmalı? Artık elimizde tablet ve cep telefonları, çantamızda dizüstü bilgisayarlar..! Her zaman en büyük sorun ise pil tüketimi ve şarj cihazları olmuştur. Teknoloji ile bu kadar iç içe olurken diğer bir yandan kullandığınız cihazın pili bitince, sizi yarı yolda bırakması tam bir hayal kırıklığı yaratıyor!

Evden işe, işten eve İETT ve Metro kullanarak gidiyorum. Yaklaşık olarak 1,5 saat gidiş, 1,5 saat de dönüş sürem var. Bu süre içerisinde de cep telefonumdan e-postalarımı okuyor, dokümanlarımı inceliyor ve iş planlarımı yapıyorum. Tabi ki normal şartlar altında bunları yapabiliyorum.

Aşırı kalabalık ve iğne atsan yere düşmeyecek durumlarda bu pek de mümkün değil!

Neyse dönelim konumuza! İ.E.T.T’lerdeki şarj cihazlarına…

Bugün otobüste (KM25) fotoğrafta gördüğünüz cihazı fark ettim. Her zaman gittiğim otobüslerden bir tanesiydi. (16K, 16KH, KM25) Otobüs biraz kalabalıktı ve cihaza uzak olduğum için son 6-7 durak sonra inceleme fırsatı yakaladım.

Aslında otobüste bu cihazlardan aracın başında, ortasında ve arkasında 4-5 tane vardı. Her bir cihazın kapağını açtığınız zaman içerisinde 2 adet usb çıkışı olduğunu gördüm. Bu USB çıkışları sayesinde cep telefonlarınızı veya tabletlerinizi rahatlıkla şarj edebilirsiniz.

İ.E.T.T’nin bu yeni uygulaması, daha önce hiç duymamıştım. Sanırım otobüslere yeni eklemeye başlamış olabilirler. Görür görmez üzerindeki pil simgesi dikkatimi çekti ve kapağını açtım. Çift USB çıkışlı şarj kutularıydı bunlar…

Otobüste cep telefonu veya tablet kurcalamaktan başka bir şey yapmıyoruz. Bazen dikkat ediyorum da oyun oynayanlar bile var! Cep telefonunuzu çok kurcalarsanız pilini de o derecede hızlı tüketirsiniz. Hele ki oyun oynarken!

Madem otobüslerde şarj cihazlarımız da var! Artık bol bol cep telefonu kurcalayabiliriz 🙂

Hepimize hayırlı olsun! iETT düşünmüş yapmış! Cep telefonlarımız için şarj üniteleri… Üstelik ücretsiz! Sadece otobüse binmek ve bir şarj cihazına USB kablonuzu takmak yeterli olacaktır…

Sırf cep telefonumun şarjı bittiğinde şarj etmek için bile otobüse binebilirim! İETT’ye bol bol teşekkür… Cep telefonlarındaki pil sorununa kökten çözüm getirmişler 🙂 Umarım bunlardan Kartal Metro’suna da koymaya başlarlar…

“İETT’de USB Şarj Dönemi!” üzerine 6 yorum

  1. Valla uygulama çok iyi ama ben bugün yaklaşık 20 dakika şarj ettim iş için kullandığım tabletimi ama yaklaşık %4 doldurabildi. Yinede işimi gördü azda olsa.

    Yanıtla
  2. Bu otobüsler BMC’nin tasarladığı otobüsler. İstanbul belediyesine satılmış olan araçlardandır.

    Yanıtla
  3. Hiç sevinmeyin arkadaşlar. %10 şarjım dolsun diyorsanız otobüste bi 50 dakika geçirmeniz gerek.. Uçak modunda tabiki 😉 O da anca. Ha diyorsanız ki benim batarya ufak galaxy ace kullanıyorum belki trafikte işinizi görür. Tavsiyem bir powerbank edinin. Voltaj epeyi düşük çünkü

    Yanıtla

Yorum yapın