İlk Sony Xperia Sahnede

Sony, Xperia NXT (Gelecek Kuşak) serisinden Xperia S ile Android telefon dünyasına hızlı bir giriş yapıyor. Sony’nin 4 ekran stratejisinde önemli bir yeri olacak çift çekirdekli tasarım harikası Xperia S, Sony Bravia HD parlak ekranıyla akıllı ve eğlenceli Android telefon dünyasının yeni ikonu olacak. 2012 Las Vegas Uluslararası CES Fuarı’nda tanıtılan Xperia S, Mart ayının sonunda Türkiye’de satışa sunulacak.

Sony markalı ilk akıllı telefon Xperia S, 2012 Las Vegas Uluslararası CES Fuarı’nda dünyaya tanıtılıyor. Xperia NXT (Gelecek Kuşak) serisi ile Android telefon dünyasına hızlı bir giriş yapan Sony’nin ilk göz bebeği Xperia S, Las Vegas’ın mobil yıldızı olmaya aday.

Sony’nin 4 ekran vizyonunda içerik paylaşımını kolaylaştıran çift çekirdekli tasarım harikası Xperia S, televizyondan tablete hemen tüm elektronik cihazlara bağlanarak kullanıcıya eşsiz bir deneyim yaşatıyor. Ofis ve ev ortamındaki uygulamalarda kullanıcıyı küçük telefon ekranına bağlı kalmaktan kurtararak Android telefonları birer mobil teknoloji üssü ve pratik uzaktan kumandaya dönüştüren Xperia S, Sony Bravia HD parlak ekranı ile eşsiz bir görsel deneyim sunuyor.

12 megapiksel kamerası ve fotoğraf çekimini hızlandıran 1.5 Ghz çift çekirdekli işlemcisiyle dijital eğlenceye zeka katan Xperia S, bekleme modundan 1,5 saniye gibi kısa bir sürede çıkarak çekim yapabiliyor. Sony kalitesini yansıtan telefon ekranının altını vurgulayan ışıklı şeffaf bandıyla hemen dikkat çeken Xperia S şık tasarımı ile akıllı telefon dünyasının ikonu olacak.

Xperia S Sony dünyasının bir parçası

Kullanıcının TV, akıllı telefon, dizüstü bilgisayar ve tablet arasında kolayca geçiş yapmasını sağlayan Xperia S mobil teknoloji ile ev ve ofis ortamını birleştiren tam bir cep kontrol merkezi. Birbirine bağlı bu dünyada sadece akıllı bir uzaktan kumandadan ibaret olmayan Xperia S, HDMI bağlantısı ile televizyon üzerinden Sony Entertainment Network’e bağlanarak filmlerden müziğe, video oyunlarından kliplere kadar her alanda kullanıcılara dijital eğlencenin kapılarını açıyor.

Xperia S kablosuz ağ bağlantısı ile fotoğrafların tek tuşla internet üzerinden paylaşılmasını sağladığı gibi NFC (yakın alan iletişim) teknolojisi ile kullanıcıların telefonları arasında resim, belge ve şarkı paylaşmasına da izin veriyor.

      

Eşsiz Sony eğlence dünyasına cepten erişim

Xperia S kullanıcıları Sony Entertainment Network’e bağlanabilecek**. Music Unlimited 15 milyondan daha fazla şarkı içeren global bir katalog sunarken Video Unlimited da dünyanın büyük yapımcılarının gişe hasılatı rekorları kıran en yeni filmleriyle TV dizilerini akıllı telefona taşıyacak***. Aynı zamanda PlayStation™ onaylı Xperia S, PlayStation® Store üzerinden kullanıcılara Sony PlayStation kalitesini yaşatacak. ****

Las Vegas CES Fuarı’ndaki tanıtımın ardından 2012’nin ilk çeyreğinde Android 2.3 Gingerbread işletim sistemiyle satışa sunulacak olan Xperia S, 2012’nin ikinci yarısında Android 4.0 Ice Cream Sandwich sürümüne güncellenebilecek. Xperia S Türkiye’de Mart ayının sonunda satışa sunulacak.

Xperia S teknik özellikler

  • 128 x 64 x 10,6 mm, 144 gram.
  • 4.3 inç Reality Display ve Mobile BRAVIA® Engine ile HD ekran (1280 x 720), artı HD kayıt için 1.3 MP 720p ön kamera ve 1080p (Full HD) arka kamera.
  • 1.5 Ghz çift çekirdek ve 32 GB dahili flash depolama.
  • 12 MP arka kamerada Sony Exmor R™ mobil teknolojisi ve bekleme modundan 1,5 saniyede çekim moduna geçebilen Hızlı Çekim özelliği.
  • NFC Yakın Alan iletişimi ve Xperia SmartTags.
  • DLNA kopya koruma sistemi ve HDMI bağlantısıyla Xperia S’i TV’ye bağlayarak BRAVIA Sync üzerinden uzaktan kumanda olarak kullanma desteği. Xperia S, Full HD uyumlu TV’lerde Full HD görüntü sağlar.
  • 3B sweep panorama
  • 16 x Dijital Zum
  • Müzik: 3B surround sound, PlayNow™ hizmeti, TrackID™ müzik tanıma, xLoud™ Experience
      

**Sony Entertainment Network hizmetleri belirli bölgelerle sınırlıdır.
*** Hizmet ve şarkı katalogu belirli bölgelerle sınırlıdır.
**** Sadece belirli bölgelerde.

Yorum yapın