İngiltere Başkonsolosu ile Keyifli Bir Yemek #GREATbloggerslunch

ingiltere-bas-konsolosuBugün İngiltere Başkonsolosluğu’nda Büyükelçi  Sayın Leigh Turner ile tanışma fırsatımız oldu. Büyükelçi Leigh Turner,  ticari ve ekonomik anlamda bir çok ülke ile bağ kurmak için harekete geçtikleri GREAT kampanyasını anlattı.

Kampanya birçok ülke ile birlikte Türkiye’de de aktif olarak yürütülüyor. Diğer ülkeler ile sıcak ilişkilerde bulunmak ve kendini dünyaya yeniden tanıtmak için harekete geçen İngiltere, GREAT kampanyası ile aralarında Türkiye’nin de yer aldığı birçok ülkede geçen yıldan beri bu iletişimini sürdürüyor.

Kampanya kapsamında ülkemizdeki bloggerlarla da görüşmek, fikir almak isteyen İngiltere Başkonsolosu Leigh Turner, bizi hoş bir öğlen yemeğinde karşıladı. Keyifli bir o kadar da samimi geçen konuşmalarda Sayın Büyükelçi Leigh Turner’ın samimiyetine şahit olduk.

Great kampanyası hakkında bilgi almak isterseniz Twitter üzerindeki #GREATinTurkey hashtagini veya  British Embassy hesabını takip edebilirsiniz. Anladığım kadarı ile İngiltere bu proje ile imaj tazelemek ve proje kapsamında sıcak ticari ilişkilerde bulunmak istiyor.

Gerçi düne kadar tüm dünya İngiltere’ye koşarken bugün İngiltere’nin dünyaya kendini anlatmak istemesi bana çok farklı ve bir o kadar da takdir edilecek bir hareket olduğunu gösterdi. Sanırım günümüz teknoloji dünyası karşımıza daha çok farklılıklar getirecek gibi…

Hepimizle özel olarak ilgilenen  İngiltere Başkonsolosu Büyükelçi Sayın Leigh Turner, dinleyerek ara sıra da Türkçe konuşma jestleri yaparak samimi bir dialog içerisindeydi. Kendisine bu samimi dialog, keyifli öğlen yemeği ve ilgisi için teşekkürlerimi sunarım.  

“İngiltere Başkonsolosu ile Keyifli Bir Yemek #GREATbloggerslunch” üzerine bir yorum

Yorum yapın