İnternet indir.com’da

indir-gorselBugün sizlere indir.com’dan bahsetmek istiyorum. İmza İnternet Teknolojileri firması tarafından 2011’de kurulan indir.com sayfası üzerinde ihtiyaç duyabileceğiniz tüm yazılımları bulabilir ve birkaç tıklama ile indirebilirsiniz.

Site üzerinde Windows ve Mac için yazılımlar kategori edilmiş bir şekilde sunuluyor. Bu işletim sistemlerinin yanı sıra, iPhone, Android, Windows Phone ve iPad cihazları için de uygulamaları bulup, yüklemenize olanak sağlıyor.

İndir.com üzerindeki tüm yazılımlar kendi sunucuları üzerinde barındırılıyor ve lagal olarak istediğiniz programı indirip bilgisayarınıza kurabiliyorsunuz. Üstelik dosya saklama sitelerindeki gibi 60sn bekle gibi saçmalıklar da yer almıyor! İndir butonuna bastıktan sonra birkaç saniye içerisinde programınız  yüksek hızda (internet bağlantı hızınıza ve yoğunluğa göre değişebilir) indirilmeye başlıyor.

İndir.com üzerinde 44 editör var!

Bu editörler İstanbul, Ankara, Konya, Denizli, Yozgat ve Afyon gibi şehirlerde ikamet ediyorlar. Editörler arasındaki koordinasyon e-posta yolu ile indir.com’un yöneticileri tarafından sağlanıyor.

Editörler arasında bir gelir modeli oluşturulmuş durumda. Editörler girdikleri içeriklere göre ücret alıyorlar. Kısacası sistemdeki tüm editörler girdikleri içerikler için her ay gelir elde ediyor.

Yazılımlar sürekli inceleniyor, bağlantılar sürekli kontrol ediliyor. En önemlisi de virüslü ya da zararlı yazılımlara karşı önlemler alınarak sisteme ekleniyor.

İndir.com içerisinde her ay 250.000’den fazla arama yapılıyor. En çok yapılan arama kelimeleri ise Msn, Müzik, Nero, Ares, GTA, Java, Winrar, Skype, Limewire şeklinde sıralanıyor.

Kullanıcılar ihtiyaç duydukları tüm programlara indir.com üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve bilgisayarlarına yükleyebilirler. indir.com kullanıcıları ayrıca, istedikleri yazılımları favorilerine ekleyerek daha sonra da kısayoldan bu yazılımlara ulaşabilme imkanına sahip.

Şuan indir.com üzerinde 128 kategori bulunuyor. Bu kategoriler Windows, Mac gibi işletim sistemlerine göre kategorilendirildiği gibi, Donanım, Araçlar, Eğitim, İnternet, Masaüstü, Oyun gibi gruplar halinde de kategorilere ayrılmış durumda. Bu 128 kategori altında 21.356 adet uygulama ve program barındıran indir.com, 16.730 kayıtlı üyeye sahip!

Toplamda 400GB kadar veri saklayan indir.com’un yazılımları tamamen kendi sunucularında barındırılmakta. Elbette bu barındırma işlemi legal olarak yapılıyor.

indir.com‘a web üzerinden erişebileceğiniz gibi

Facebook.com/indir

Twitter.com/indir_com

adreslerinden de takibe alabilirsiniz. Sosyal ağ hesapları üzerinden takip edebilirsiniz.

“İnternet indir.com’da” üzerine 8 yorum

  • Tebdili sitede hayir vardır 🙂 . Bizi deneyin, eksiklerimiz varsa giderip size de hizmet vermek isteriz.

   Yanıtla
   • Gezginleri yıllardır kullandığım için güveniyorum. indir.com’a güvenmiyorum anlamına gelmez. Bir kaç kez indir.com’dan ben de yazılım indirdim. Bir yazılımı aradığımda genelde Gezginler veya Tamindir’i kullanıyordum. Artık indir.com’u da dahil edeyim.

    Yanıtla
 1. İndirme hızı dediğiniz gibi beklemiyorsunuz ve engel reklam olmadığını farkettiğim günden beri kullanıyorum, bir çok siteden kullanışlı pratik önemli olan bu.

  Yanıtla
 2. Tasarım ne kadar anlaşılır gibi gözükse de 10 yıl öncesinde kalma gibi görünüyor, kullanım kolaylığı sağlamıyor ve site insana güven vermiyor. 10 yıldır aralıksız olarak kullandığım Gezginler bile tasarım olarak her ne kadar kötü gibi görünse de üzerine program indirme sitesi tanımam.

  Ayrıca sitenizi ilk açtığımda resmen ilk olarak Google Reklamları gözüme çarpıyor. Bilerek yapılmış gibi.

  Özetle insanların hafızasına kazınan bir site olmak ve diğerlerini unutturmak istiyorsanız bir şeyleri feda edip kendinizi geliştirmelisiniz.

  İnsanların kullandığı programlar belli başlıdır zaten. Sadece belli programları detaylı ve sürekli güncelleyebilecek bir site açsa herhangi biri bu işte alır başını gider. Öyle yok 44 editörle yok 17bin üyeyle olmuyor bu işler. Gereksiz yere sırf kalabalık olsun diye her programı eklemek mantıklı bir iş değildir.

  Biliyorum yapıcı olmak yerine yıkıcı bir yorum yaptım ama doğruya doğru. Beni ve benim gibi kalıcı bir kitleyi kazanmak istiyorsanız çok çalışmanız gerekecek. Başarılar.

  Yanıtla

Yorum yapın