İnternet Ucuzlayacakmış

Ulaştırma bakanı Binali Yıldırım TBMM de bir konuşmasında İnternetin ucuzlayacağını belirtti diye bir yazı okudum. Artık ucuzlasın ya Avrupa ülkeleri bizim 256 Sınırsız fiyatına 2048 sınırsız internet kullanıyorlar. Dünyada en pahalı interneti kullanan ülkelerden birisiyiz. Büyük bir hızlada ilerleyen internet dünyası ülkemiz de de gelişmekte hemde çok hızlı fakat Türk Telekom interneti ucuzlatacağına kullanıcılardan nasıl daha fazla para alabileceğini düşünüyor .

Nasıl mı ? 3 GB limitli bir ADSL kullanıcısına 512Kb bağlantı verirken 1024 hızına ücretsiz geçiş yaptırdık diye övündüler halbuki 512 ile bağlanan bir kullanıcı aylık 2GB veri trafiği kullanırken 1024 le 4 ün üzerine çıktı sonuçta her sınırı geçtiğiniz GB başına 15 YTL fatura ödediler …! Hala da devam etmekte bu kadar iyi biz hız verip trafiğe sınır koymak hemde sınırdan sonra 15 YTL almak insafsızlık..! Öyle değiillmi ?

Eğer böyle düşünmeselerdi Sınırsız 256Kb lik bağlantılarıda Sınırsız 512 ye çıkarmaları gerekirdi ama yapmadılar…! Niyetleri para kazanmak hizmet vermek değil ki ..!

Ulaştırma bakanımız Binali Yıldırım eğer bu konuyada el atarsa çok sevinirim benim Meclise Soru önergesi verme gibi bir yetkim yok ama olsaydı. Ucuzlama yapmanın yanısıra birazda HİZMET isterdim. En azından böyle tuzak kurmasınlar.. Birçok kişi LİMİTİNİ aştığı için yüksek faturalar ödedi . Sonrada Aman internete girme aman indirme yapma aman dokunma… Ne anlamı kaldı 1024 yada 2048 lik bağlantı hızının ?

Hayırlısı bakalım İnşallah dedikleri gibi internet ucuzlar.. Daha fazlasını vereceklerini sanmıyorum ama işin içinde para olduktan sonra UCUZLATTIK deyip reklam yaptıktan halkın gözünü doldurduktan sonra gelipde bize yüksek faturalar göndermesinler ..

“İnternet Ucuzlayacakmış” üzerine 2 yorum

  1. Süperonline nin web sayfalarında böyle bir şikayeti var. Türkiye’deki her firma örneğin 3 liraya direk webin merkezine hat çekebilecekken Türktelekomun tekelci olması sebebiyle ve telekomun devlet elinden çıkmasına rağmen tekelden yürütülmesine izin verilmesi sebebiyle 5 liraya telekomdan hat almak zorunda olduğunu, rekabetin olmadığını ve uygarlığa, bilgiye, medeniyete ulaşmanın en kolay aracı olan internetin gelişip ucuzlayamayacağı görüşünde ve bende buna katılıyorum. Buna yönelik birçok şirket tarafından davalar açılmaya devam ediliyormuş. Birçoğu sonuçlanmazken sonuçlananlar da ufak para cezaları yükümlülüğü getirdiği için bu sistem değişmiyor. Önce yasaları değiştirmek lazım gelişen teknoloji ve değişikliklere ayak uydurması gerekiyor her yasanın. Bu yüzden devlet adamları seçip başa getiriyoruz.

    Cevapla
  2. Valla ben bir eğitmen olaraktan bu konu ile ilgili görüşlerimi aylar öncesinden bakan beyin mailini bularak ilettim.Hatta sizin söylediklerinizi üzerine basa basa vurguladım.Bununla da kalmadım Ak Partinin danışma hattınada mail attım. Ama cevap gelmedi.Gelmez tabii.Onların aklı Çankaya’da. Nasıl yapsakta milleti kızdırmadan Tayyip Beyi o koltuğa oturtsak diye bir sıkıntıları var…Naapsın adamlar? Çankayamı yoksa vatandaşın dertlerimi? Cevabımı ben aldım aylar öncesinden..Size tavsiyem bunlara aldırış etmeyin sevgiyle kalın…

    Cevapla

Yorum yapın