iPhone İçin ABBYY TextGrabber + Translator, Çeviri ve Sosyal Medya Desteği Sağlıyor

ABBYY TextGrabber artık iphone cihazlarda! Belge tanıma, belge kaydetme, lisan teknolojileri ve hizmetleri alanında lider firma ABBYY®, Apple iPhone için ABBYY TextGrabber’ın yeni ve geliştirilmiş sürümünü olan ABBYY TextGrabber + Translator’ı bugün duyurdu. Ürün, iPhone’u çok işlevli taşınabilir bir tarayıcıya dönüştüren popüler bir cihaz üstü çözümü olarak öne çıkıyor. Uygulama artık Google Translate™ teknolojisinden faydalanarak, kullanıcıların çeşitli basılı materyallerden ve bilgi kaynaklarından yakaladığı metin parçalarını kısa sürede tercüme etmelerine olanak tanıyor. Kullanıcılar yakaladıkları ve tercüme ettirdikleri metinleri, e-posta ve kısa mesaj aracılığıyla dostlarıyla veya iş arkadaşlarıyla anında paylaşabildikleri gibi, doğrudan Facebook®, Twitter™ ve Evernote hesaplarına da gönderebiliyor.

“Yeni tam metin çevirisi işlevi ve en popüler sosyal medya ağları ile doğrudan entegrasyonu sayesinde, TextGrabber + Translator kullanıcıların metinler üzerinde çalışırken daha yüksek verim elde etmelerini sağlıyor” diyen ABBYY Taşınabilir Ürünler Departmanı Müdür Yardımcısı Olga Tolstunova, kullanıcıların bu uygulama sayesinde, manüel arama yapmak ve metinleri yeniden yazmak için emek ve zaman harcamaktan kurtulduklarını belirtiyor.

ABBYY TextGrabber

iPhone için ABBYY TextGrabber + Translator, cihazın kamerasını kullanarak ev veya ofis dışındayken kitaplar, dergiler, reklamlar, zaman çizelgeleri vb. gibi çok çeşitli kaynaklardan otomatik olarak metin ayıklayabildiği gibi, cihaz belleğindeki resim dosyalarından da veri çekebiliyor. ABBYY’nin ödüllü Optik Karakter Tanıma (OCR) teknolojisinden güç alan uygulama, Çek Dili de dahil olmak üzere 61 farklı dilden yüksek doğrulukta metin tanıma sonuçları sunuyor ve kullanıcıların nerede olurlarsa olsunlar bilgilerini düzenlemelerine, aramalarına, tercüme etmelerine ve paylaşmalarına yardımcı oluyor. Google Translate entegrasyonu sayesinde, uygulama Çek Dili de dâhil olmak üzere 45 farklı dilden 50’den fazla dile tam metin tercümesi desteği sağlıyor.

ABBYY TextGrabber + Translator ayrıca, aynı cihaza kurulmuş olan ABBYY Lingvo® Sözlükleri ile de entegrasyon desteği sağlıyor. Böylece, kullanıcılar yetkili yayıncılardan ve ilave dil bilgilerinden gelen güncel ve kapsamlı sözlük içeriğine erişebiliyor ve bilmedikleri kelime ve terimleri tercüme ederek daha iyi anlayabiliyor.

Yeni ABBYY TextGrabber + Translator, vizörden gelen görüntüyü “kırpma” ve flaşı kolaylıkla açma-kapatma da dâhil olmak üzere, kullanımı kolaylaştıran bir dizi arayüz güncellemesi sunuyor. Bunun yanında, kullanıcıların iPhone kamerasını daha iyi konumlandırarak mümkün olan en iyi sonuçları elde etmeleri için görsel ipuçları da sunuyor.

ABBYY TextGrabber + Translator, şimdilik yalnızca İngilizce ve Rusça arayüz dillerini destekliyor. Uygulamanın bir sonraki güncellemesinde, kullanıcı arayüz desteği Çince (geleneksel ve basitleştirilmiş), Almanca, Korece, Fransızca, İtalyanca, Portekizce (Brezilya) ve İspanyolca’nın da eklenmesi ile genişletilecek.

Uygulamayı nasıl alacaksınız?
iPhone için ABBYY TextGrabber + Translator, App StoreSM (iTunes ® ile erişilebilir) üzerinden indirilebilir. Uygulama, Apple iPhone 3GS ve iPhone 4 (iOS 4.0 veya üstü) cihazlar ile uyumludur. Ürün hakkında daha fazla bilgi edinmek için http://www.abbyy.com/mocr_utilities/textgrabber/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Yorum yapın