İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Sosyal Medya Zirvesi

itusmzTürkiye’nin en köklü üniversitelerinden İTÜ, sosyal medya zirvesine ev sahipliği yapıyor. Her geçen gün yükselen sosyal medya, İTÜ’de tam gün düzenlenecek konferans ve panellerle masaya yatırılıyor. Uluslararası Sosyal Medya Derneği USMED ve İTÜ ortaklığında gerçekleştirilecek Sosyal Medya Zirvesi’nde konunun uzmanları, sosyal medya güvenlik, sosyal medya kişisel markalaşma, sosyal medyanın kullanım alanları, vatandaş gazeteciliği gibi sosyal medyanın en çok ilgi çeken konuları hakkında katılımcıları bilgilendirecekler.

Zirve’de “Trending Topic nasıl olunur?”, Facebook’ta spamları nasıl engelleyebilirim?” “içerik nasıl oluşturabilirim?” gibi Sosyal Medya’nın başlangıç sorularından “İnternette marka bilinirliğimi nasıl artırırım?”, “tekil ziyaretçi sayımı artırırken bunları nasıl müşteriye dönüştürebilirim?”, “bilişim hukuku ve güvenlik alanında neler yapabilirim?” gibi uzman sorularına yanıt veriliyor özetle Sosyal medya profesyonelleri anlatıyor, zirve katılımcıları “like”lıyor.

Zirve’nin öğleden sonraki oturumunda USMED Yönetim Kurulu Başkanı Said Ercan moderatörlüğünde, gazeteci Yıldıray Oğur, Hürriyet Gazetesi Sosyal Medya Editörü Şermin Terzi ve twitter fenomeni Ferdi Carrefour katılımıyla gazetecilik, sosyal medya ve vatandaş gazeteciliği hakkında panel gerçekleştiriliyor.

Tüm katılımcılara açık ve ücretsiz olan etkinlik twitter üzerinden #ITUSMZ hashtag’i ile de takip edilebilecek.

11 Mart 2013 Pazartesi İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek programın Akışı şöyle;

Sosyal Medya Konferansları 10.00-14.00

Sosyal Medya ve Kişisel Markalaşma
Konuşmacı: Salih Çaktı – USMED Genel Sekreteri

Sosyal Medyanın Kullanım Alanları
Konuşmacı: Haydar Özkömürcü – Sosyal Medya Eğitmeni

Sosyal Medya ve Güvenlik
Konuşmacı: Halil Öztürkçi – Beyaz Şapkalı Hacker

Panel  14.00-16.00

Gazetecilik, Sosyal Medya ve Vatandaş Gazeteciliği
Moderatör: USMED Yönetim Kurulu Başkanı Said Ercan
Konuşmacılar:
Yıldıray Oğur – Gazeteci – Yazar
Şermin Terzi – Hürriyet Sosyal Medya
Ferdi Carrefour – Twitter Fenomeni

Yorum yapın