Kaspersky; UAC olmadan Vista, XP’den daha güvensiz..!

kaspersky.jpg Kaspersky antivirüs firmasının Zdnetasia ‘da yaptığı açıklamaya göre UAC (Kullanıcı hesap denetimi) olmadan Windows Vista’nın Windows XP SP2 den daha güvensiz olacağını hackerlerin XP ye oranla Vista’da daha fazla güvenlik açığı bulacaklarını belirtmişler..

Microsoft’un Güvenlik Müdürlerinden Arno Edelman ise açıklamayı çok tuhaf bulduğunu belirtmiş. Şunuda söylemek lazım ki KASPERSKY Firması Microsoft’un bazı ürünlerinin Antivirüs desteğini sağlıyorlar.

Kendi testlerine göre UAC’yi tam 5 yoldan alt ettiklerini ve geçebildiklerini belirttiler.. Yani UAC nin yetersiz olduğunun da kanıtıdır diyebilirim.

Sanırım Windows Vista’da bir çöküş diyebileceğim. Bence Windows XP 9X serisinde dahil ME ‘den sonra gelen en dandik işletim sistemi iken tahtını Vista’ya kaptıracak.. Yakında Windows Vista Service Pack 1 ve Service PAck 2 çıkacak demektir. XP de 250MB lıok service packler varken Vista’da ise 1GB service pack olacağınada iddaya varım 🙂

1GB lık service pack olur mu demeyin olur.. Nasıl ki 750MB lık CD ile kurulan ve 1GB yer kaplayan Windows XP ye 256MB lık sıkıştırılmış bir Service Pack ve ardından SP2 geldiyse DVD ile gelen Vista’a da 1GB lık service pack az gelir diyebilirim…

Yani anlayacağınız biz PC kullanıcılarını zor günler bekliyor.. Umarım TTnet 256 Sınırsızları 512 Sınırsıza çıkartırda bizde 1 GB lık paketleri rahat indiririz 🙂

“Kaspersky; UAC olmadan Vista, XP’den daha güvensiz..!” üzerine 4 yorum

 1. “Sanırım Windows Vista’da bir çöküş diyebileceğim. Bence Windows XP 9X serisinde dahil ME ‘den sonra gelen en dandik işletim sistemi iken tahtını Vista’ya kaptıracak..” tamamiyle sana katılıyorum.

  Zaten benim tanıdığım hiçbir sistemci service pack çıkmadan vistaya geçmeyi düşünmüyor bende bunun 2 seneyi bulabileceğini düşünüyor.

  Sonuç=hayalkırıklığı=vista=Bill Gates’in mirasından çöpe attığı 2,5 milayar Dolar.

  Cevapla
 2. yaw arkadaşlar kim ne derse desim bilgisayar çağı microsoft ile başladı modern çağ komple dünyanın medeniyet ilerleyişi ne kadar microsoftun hakkı ödenmez olaya bu acıdan bakan yok ama ne olursa olsun her imparatorlugun bir çöküşüde olacaktır microsoft vistayla afalladı çok saçma berbat bir işletim sistemi win 98 bile ondan daha iyi her şey görsellik değil görsellik salatası olarak nitelendiriyorum sırf görsel olacak diye işlevselliğini kaybedecekse rant ta kaybeder ……….her kese teşşekürler

  Cevapla
 3. Arkadaşlar bence sizin yazdığınız yazılar hayal kırklığı. Eğer beğenemiyorsanız oturun siz yazın. Adamlar korsana izin veriyorlar işletim sistemini yazıyorlar. Biz eee daha iyi olabilirdi. Ya artık geçelim bunları. Onlar halleder.

  Cevapla

Yorum yapın