Kıbrıs Siber Güvenlik Konferansı #CypSec14

CypSec14Geçtiğimiz yıl ilk kez KKTC’de yapılan, Siber Güvenlik konulu konferansın ikincisi bu yıl Lefkoşa’da düzenlenecek. CypSec 2014, Siber Güvenlik Konferansı’nda ülkemizin önde gelen güvenlik uzmanları son yılların güvenlik riskleri, bilgi güvenliği ve siber saldırılar üzerine bilgilendirme yapıyor olacaklar.

Son yılların tartışmasız gündeme en fazla gelen konusu, siber güvenlik. Saldırılar sanal olsa da, verilen hasarın ne kadar ciddi ve ağır olduğunu gözler önüne serecek. Süper güç diye hitap ettiğimiz ülkelerin korkulu rüyası haline gelen korsanlar, en gizli askeri üslerin bilgisayarlarına, uzay ve füze sistemlerine, sivil havacılık altyapısına, ülkelerin güvenlikle ilgili birimlerine, nüfus, haberleşme sistemlerine ağır zararlar verebiliyor.

Saldırılar, kamu hizmetlerini aylarca aksatıyor!

ABD Ulusal Güvenlik konusunda siber saldırıları 2012 yılında ‘Savaş Sebebi’ sayacağını duyurunca konunun vehameti daha belirgin olarak ortaya çıktı. Artık birçok ülke milyonlarca dolar kaynak ayırarak siber saldırılara ve sanal korsanlara karşı sistemlerini korumaya çalışıyorlar.

Geçtiğimiz yıl ilk kez KKTC’de düzenlenen CypSec Siber Güvenlik konulu konferansın bu yıl ikincisi Lefkoşa’da düzenlenecek. Türkiye’den çok sayıda Siber Güvenlik uzmanının katılacağı konferans iki gün sürecek. Konferansın açılışını Meclis Başkanı Sibel Siber ve Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ahmet Kaşif ile birlikte BTHK Başkanı Kadri Bürüncük yapacak.

Konferanstaki konuşmacılar arasında;

Barkın Kılıç – Pentester / İnnova Bilişim Çözümleri A.Ş
Bünyamin Demir – Founder & CTO / Enforsec
Can Değer – Senior Security Services Consultant / Netas Telekominikasyon A.S
Can Yıldızlı – Founder & CEO / IntelRAD
Emre Tınaztepe – Malware Analysis Team Lead / Zemana LTD
Halil Öztürkçi – Digital Forensics Expert, Security Researcher, SANS Mentor / ADEO IT Consulting Services
Hamza Şamlıoğlu – Stratejik Planlama ve Operasyon Yöneticisi / Sosyal İşler
Huzeyfe Önal – Manager, Enterprise Security Services / Bilgi Güvenliği Akademisi
Mehmet İnce – Penetration Test Lead / IntelRAD
Mustafa Tufan – Director of IT / Okan University
Ozan Uçar Pentester Test Lead / BGA
Süleyman Özarslan – Co-Founder / Picus Security
Canberk Bolat – Adeo Security

…yer alıyor. Yapılacak olan konferansta siber güvenliğin yanı sıra, KKTC’de son dönemde bilgi güvenliği konusundaki açılımlara dikkat çekilecek. Nisan 24-25 tarihlerinde yapılacak olan CypSec Kıbrıs Bilgi Güvenliği Konferansı siber savaşlar, siber ordular, siber suçlar konusunda katılımcılara daha detaylı bilgiler verilecek.

CypSec 2014’ü düzenleyen Kasım Erkan konferans hakkında; Öğrencilerden tutun da, kamu görevlilerine kadar birçok yaştan ve meslekten kişinin katılması planlanan CypSec 2014’de bilgi güvenliği ve siber dünyanın risklerinin anlatılacağını, her kesime açık olduğunu ve katılımın yüksek olacağını bildirdi!

Kayıt: http://cypsec.org/ticket/

“Kıbrıs Siber Güvenlik Konferansı #CypSec14” üzerine bir yorum

  1. Heh, işte bu sefer akşam yemeğine bekliyorum. Lefkoşa’dan geçeriz Mağusa’ya abim. Bir de sana meşhur bir yerde denize karşı kuzu şiş ısmarlarım oh… 🙂

    Yanıtla

Yorum yapın