Kıymet Bilmek, Takdir Etmek…

Takdir kelimesini ne kadar sık kullansak da kullanılması gerektiği yerde maalesef ki bu kelimeye yer vermiyoruz. Bu gece siz değerli okuyucularıma kıymet vermekten ve takdir etmekten çok, Google’ın Steve Jobs’a ne kadar değer verdiğini ve takdir ettiğini söylemek, kelimelere ardından da klavyeme dökmek istedim.

Siz hiç Google ana sayfasında reklam gördünüz mü?

Doodle’lardan başka hiç bir şekilde bir siteye bağlantı verdiğini? Zaten Doodle’larda dahi bağlantıyı arama sonuçlarına vermekte… Yıllardır Google amcamız ana sayfasını sade ve dışarıya bağlantı vermeden kullanmakta.  Ne bir reklam koymuştur, ne de dış bir siteye link vermiştir. Verdiyse de tekrarı nadir görülen bir durumdur.

Dün gece Steve Jobs vefat etti…

Bir dahiyi daha dünyadan uğurladık dün gece.  Herkes onun ölümünü konuşurken bazıları da onun ölümü ile birçok paylaşım yaptı, hayatı belgesel oldu, videolar yüklendi, resimler çekildi, atraksiyonlu Steve Jobs yazıları ve görselleri ortaya çıktı. Bunlar güzel şeyler bazıları ise tepki gösterdi…

Fakat gördüğüm kadarıyla Google kadar değer vereni yoktu… Google bir süredir arama kutucuğu altına

Steve Jobs, 1955-2011

yazarak ve Steve Jobs kelimelerine Apple.com’a linkleyerek (dikkatinizi çekerim arama sonuçlarına değil direk Apple.com’a bağlantı verildi) o büyük dahiye ne kadar değer verdiğini gösterdi. Bir dahiyi daha şu dünyadan uğurlamışken Google’a bu büyük dahiye, her ne kadar rakibi de olsa bu büyük üstada saygısını ve takdirini gösterdi.

Bu büyük dahiye elveda derken, Google’a teşekkürlerimi sunmak isterim. Sanırım “Kıymet bilmek, takdir etmek” kelimelerinin tam manası da budur. Her ne kadar rakip, her ne kadar dost olsalar dahi…

Yorum yapın