LettoBlog Servisi Artık Sizlerle

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere Letto Blog’dan bahsetmek istiyorum. Letto Blog, WordPress altyapısı kullanan basit ve gelişmiş bir bloglama servisidir.  LettoBlog ile e-ticaret sitesinden kişisel bir mikroblog’a kadar istediğiniz tarzda siteleri kolayca oluşturabilirsiniz.

Ne kadar özelleştirilebilir?

LettoBlog’da sitenizi özelleştirmek çok kolay. Kullanmak istediğiniz temanın css kodundan sitenizin favicon’una kadar sitenizi dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.  Diğer bloglama sistemleri ile ilgili karşılaştırmalarına ise  http://lettoblog.com/why-lettoblog/ adresinden veya http://tr.lettoblog.com/neden-lettoblog/ adresinden bakabilirsiniz.

Pro Hesap nedir?

Bazı eklenti ve temaların kullanımı pro kullanıcılar için tasarlanmıştır.  Özel olarak tasarlanan bu eklenti ve temaları kullanmak için Pro Hesap sahibi olmak zorundasınız.  Özellikle bloglamayı iş olarak görenler için reklamsız, fonksiyonel ve çok daha fazla özelliğe sahip olabilmektesiniz.

Sosyal Bloglama?

LettoBlog Facebook uygulaması sayesinde Facebook’ta katılacak olduğunuz etkinliklerden, albümlerinize kadar birçok özelliği kolayca entegrasyon yapabilirsiniz.  Hatta  bir Flickr kullanıcısı Flickr çalışmalarını kolayca galeri olarak yayınlayabilmektedir.  Letto Blog aynı zamanda sosyal medyayı takip ediyor, kullanıcı ihtiyaçlarına göre uygun hizmetleri sunmaya çalışıyor.

Basitlik Önemli.

WordPress yazılım olarak bir çok özelliği sunmasına rağmen blog yazmaya yeni başlayanlar için karmaşık gelebilmektedir. Herkese hitap edebilmek ve bu sorunu çözebilmek için basit yönetim paneli kullanarak daha yalın bir yönetim ortamı sunabilmekte.

Mobil Desteği

Bir başka özelliği ise Mobil desteği. Bu özellik sayesinde, uzaktan yazma protokollerini aktifleştirerek WordPress.com uygulamalarıyla blogunuzun akıllı telefonlarla istediğiniz her yerden yönetebilmeniz sağlanılmış.

LettoBlog ne zamandır kapalı beta?

İlk çalışmalara şubat ayında başlanan LettoBlog servisi Haziran ayından beri kapalı beta olarak çalışmaktaydı.

Yazılımlar nereden geliyor?

Tema ve eklenti konusunda WordPress yazılımı geliştirmeye odaklanmış özel geliştirici topluluklarına üyeler, bu sayede ihtiyaçlara daha hızlı yanıt verebilmekte ve aktif edilebilmekte.

Destek Önemlidir!

Her aşamada kullanıcıların yanlarında olduklarını hissettirmek isteyen LettoBlog, yardım ve destek sitesi, yönetim paneli üzerinden izleyebilecekleri tanıtım videoları ve hatta kolayca destek talebinde bulunabilecekleri ticket sistemine sahip.

Neden LettoBlog kullanayım?

Örneğin Wootheme’de gördüğünüz bir tema hoşunuza gitti, bunun yanında teknik bilginizin yeterli olmadığını düşünüyorsunuz, host – domain bir çok konuda tek başınıza sorunları çözmeniz gerekli ki LettoBlog’da ulaşmak istediğiniz bir çok Premium tema’nın ücretisiz olduğunu ve domain mapping desteği olduğunu göz önünde bulundurursak oldukça mantıklı bir seçim olacaktır.

LettoBlog’a neden güveneyim?

Açıkçası daha öncede bu tarz bloglama hizmeti sunmaya çalışan pek çok platform oldu, maalesef ülkemizde bunun uygulaması ve desteği iyi yapılamıyor özellikle günü birlik projeler, ölçeklenebilirlik çalışması yapılmadan ortaya çıkan servisler kapanırkende kullanıcılarına haber vermeden kapatılıp gitmekte olduklarına da şahit olduk.

LettoBlog ise bu güne kadar gerek geliştirici topluluklarına ayırdıkları bütçe gerekse uzun süreli ve sürekli çalışmalar yapılması piyasa da çok daha kalıcı olabileceklerinin bir göstergesi diyebilirim. Umarım sizlerin de hoşunuza gider.

http://lettoblog.com

Yorum yapın