LG X130 ile 12 Saat Pil Ömrü

lg_x130_netbookNetbooklar altın devrini yaşarken piyasaya farklı özellikte ve farklı renklerde yeni netbooklar sürülerek rekabetin doruk noktalarına ulaşması sağlanıyor.  İşte farklı ürünlere bir yeniside LG firmasından geldi.  LG ‘nin yeni modeli X130 Netbook ile tam 12 saatlik pil ömrüne sahip olabileceksiniz.  Kısacası netbook’unuzu otobüste yanınıza alıp buradan Erzurum’a kadar şarj ihtiyacı duymadan kullanabileceğinizi düşünün…

Normalde netbooklar 3 veya 6 hücreli pil ile üretilmekteler. Hatta birçok netbookta 6 hücreli piller extra seçenek olarak sunulmakta.  Pil hücreleri ne kadar çoksa o kadar uzun ömürlü olması yanısıra ağırlıklarıda artmakta.  LG ise X130 modeli yeni netbookunda tam 9 hücreli bir pil kullanmış.  Bu sayede 12 saate kadar bir kullanım süresine sahip olabilmektesiniz.   Diğerleri ile kıyaslandığında %50 daha fazla bir pil kapasitesi elde ediyorsunuz. Hemde tek bir şarjla…

LG X130 üzerine3G desteği ile birlikte sunuluyor. Asya, Avrupa, Latin Amerika ve Ortadoğuda yaklaşık olarak 600 dolar civarında satışa sunulacakmış. Ürün özellikleri ise şu şekilde sıralanıyor. Tabi hanımlar için Pembe renk seçeneğie unutulmamış :)

Özellikleri;

 • 10.1 inch 1024×600 çözünürlük
 • 1GB Ram
 • 1,6 GHz Intel Atom N270 işlemci
 • Wi-Fi
 • Bluetooth + EDR
 • Windows XP Home İşletim Sistemi

Açıkcası 12 saatlik bir pil ömrü ne kadar hoşumuza gitsede merak ettiğim 9hücreli pilin LG X130’u ne kadar ağırlaştırdığı ?

“LG X130 ile 12 Saat Pil Ömrü” üzerine 18 yorum

 1. slm arkadaşlar bende 2 gün önce aldım ama kablosuz bağlantıda sorun yaşıyorum çoğunu gizli görüyor bağlanamıyorum sebebi ne olabilir acele cevap…….

  Cevapla
 2. LG X130 KULLANIYORUM KESİNLİKLE VE ŞİDETLE TAVSİYE EDİYORUM EĞER MİNİBOOK ALMAYI DÜŞÜNÜYORSANIZ SMART RECOVERY SMART ON VE DAHA BİR ÇOK ÖZELİK VAR … FORMAT MİNİBOOKLAR İÇİN SORUNKEN LG X 130 İÇİN SORUN

  Cevapla
 3. Yaklaşık 1 yıldır lgx130 kullanıyorum, fakat bu ürünün iki modeli var; bendeki 2. versiyonu;hdd 250gb ram;1gb batarya;6cel (yani 12 saat değil ama en fazla 9 saat) ama en istikrarlı netbooklardan biridir özellikle söylüyorum bunu, ayrıca pil korumasıda vardır, fişe taktığınız zaman pilden çalışmayı keser, taki siz fişi cekene kadar pil devreye girmez,kendini bitmediği sürece şarj etmez, 1 yıl sonunda ‘pil ömrü 2 saat gidiyo” demessiniz bu sayede.Ayrıca pek diğerlerinde olmayan sistem geri yüklemesi vardır, çöktümü tek tuşla yeniden yükler hemde sizi pek uğraştırmaz.Lg istikrarlı çalışan bir netbook yapmış tebrikler….

  Cevapla

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)