LINE Bug Bounty Programı

LINE, “LINE Bug Bounty” programı kapsamında mesajlaşma uygulamasının Android ve iPhone versiyonlarında güvenlik açığı bularak bildiren kullanıcılarını ödüllendirecek.

24 Ağustos – 23 Eylül 2015 tarihleri arasında düzenlenecek programda kullanıcılar 500 dolar ile 20.000 dolar arasında değişen para ödüllerinin sahibi olabilecek.

Yeni uygulamalarını yayınlamadan önce güvenlikle ilgili özel biriminin yanı sıra, şirket içi ve dışındaki uzmanlarla test ederek sıkı güvenlik denetimlerinden geçiren LINE, potansiyel açıkları tespit ederken kullanıcı raporlarının da değerlendirileceği bir program oluşturdu.

Daha güvenli bir kullanıcı deneyimi sunmayı hedefleyen LINE’ın “LINE Bug Bounty” programı, tüm dünyada birçok büyük teknoloji firması tarafından üstün güvenlik önlemleri sunmak için uygulanan ve sistem açığı rapor eden kullanıcıların ödüllendirildiği benzer uygulamalarda olduğu gibi sistem açıklarını hızlıca kapatarak daha stabil bir hizmet sunulmasını sağlayacak.

24 Ağustos – 23 Eylül 2015 tarihleri arasında http://linecorp.com/en/security/bugbounty/ adresi üzerinden iletilen sistem açığı raporları LINE tarafından incelenip onaylandıktan sonra, sistem açığının önemine göre kullanıcılar 500 dolar ile 20.000 dolar arasındaki ödülün sahibi olabilecek. Ödüller, rapor edilen sistem açığı kapatılıp, hata ve rapor eden kişinin adı duyurulduktan sonra kazanan kişilere verilecek.

Yalnızca LINE 5.2 ve üstü versiyonlarla sınırlı tutulan programda, LINE tarafından bilinen açıkları rapor eden kullanıcılara ödül verilmeyecek. Ayrıca LINE’ın mesajlaşma uygulaması dışındaki aile uygulamaları program kapsamında bulunmuyor.

Yorum yapın