Mac Bilgisayarlarda Outlook 2016 İçin Google Takvim ve Kişiler Desteği Geldi!

Mac için Office yazılımını uzun bir süredir kullanıyorum. İlk kurduğumda Mac işletim sisteminde Gmail hesabımı (Google App) Outlook’ta kullanabilirken kişiler ve takvimi senkronize etmediğini fark etmiş ve saatlerce uğraşmıştım.

İnternette birkaç saat vakit geçirip, Outlook neden takvim ve kişileri senkronize etmez sorusuna yanıtı Microsoft’un destek sayfalarında hüzünle okumuştum…

Mac için kullandığınız Office yazılımında Gmail hesabınızın takvim ve kişilerini senkronize edemiyoruz!

Benim için tam bir hayal kırıklığıydı!

Koskoca Microsoft, Outlook yazılımına tanımladığım Gmail hesabımın maillerini çatır çatır getirirken, kullanabiliyorken takvim ve kişileri senkronize edemiyordu. İlk başlarda inanmak istemedim. Dünyanın en büyük teknoloji devleri Google ve Microsoft, Apple’ın OSX işletim sisteminde bunu nasıl beceremezdi?

Sonrasında ise aralarında bir sürtüşme olabileceğini falan düşünüp Microsoft’un destek sayfalarındaki “Mac için kullandığınız Office yazılımında Gmail hesabınızın takvim ve kişilerini senkronize edemiyoruz!” açıklaması ile vazgeçmiştim çözüm arayışlarıma… Hatta Twitter hesabımdan birkaç defa bu konuda isyanımı dile getirmiştim.

Bugün, Mac için Outlook 2016, Google Takvim ve Kişiler için destek vermeye başladı!

İlk olarak Office Insider (Hızlı Güncelleme) topluluğuna gelen bir güncelleme ile Mac için Outlook üzerinde Gmail kişiler ve takvim desteğinin kullanılabileceği açıklandı. Mac kullanıcılarının tepkisini alan Microsoft, anlaşılan o ki bu yüksek talepten sonra Google uygulamaları için destek vermeyi kabul etmiş veya Google ile ortak bir çözüme kavuşturmuştu…

Mac için Outlook, Gmail’e bağlanma ve Gmail’i yönetmeyi uzun zamandır destekliyordu. Bu güncelleme ile Outlook, artık Google takvimlerini ve kişilerinizi de senkronize edecek. Kullanım, ekleme, silme, zaman ve konumu düzenleme gibi tüm temel eylemleri desteklemeye başladı. Tüm değişiklikler, iOS ve Android için Gmail veya Outlook ile güncellenmeye başlıyor. Office Insider güncellemelerini kullanıyorsanız şu sıralarda güncelleme sizin için de gelmiş olması gerekiyor. Yakın bir zamanda ise diğer kullanıcılara ekleneceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Konu hakkında ayrıntılı bilgi için Microsoft makalesine göz atabilirsiniz.

Yorum yapın