Markalar nerdesiniz? Bize ücretsiz Windows 7 geçiş hakkı yok mu?

Evet yanlış duymadınız markalara sesleniyorum.  Heleki bu aralar satışları artırmak için çabalayan dizüstü, masaüstü ve netbook üreticilerine.

Neden mi ?  Birçok netbook Windows XP Home sürümü ile piyasaya sunulmakta.  Birçok masaüstü bilgisayarıda Windows Vista ile geliyor. Ekim – Kasım gibi piyasaya sürülecek olan Windows 7 ise herkesin ilgisini çekeceğe benziyor.  Peki diyelim ki  Windows 7 satışa çıkmadan 2-3 ay önce bir netbook aldık ve üzerinde Windows XP sürümü var.  Ne yapacağız ? Windows 7 kullanmak istiyoruz.  Win 7 çıkınca tekrardan lisans mı satın alacağız ?  Yada herkes Windows 7 ‘nin çıkış tarihini mi beklemek zorunda ?

Windows 7  fiyatları ve satış tarihi  yeni yeni haber verilmeye başlamışken dizüstü ve netbook üreticileri acaba bilgisayarlarını satarlarken…

“Bu ürün ile Windows 7 ‘ye ücretsiz geçiş hakkınız var.”

Gibi bir ifade yer alsa ve biz kullanıcılar ürünümüzü alırken kafamız rahat  olsa ?  Güzel olmaz mıydı ?  Markalar sonuçta Microsoft ile anlaşmalı olarak ürünlerine lisansları ekliyorlar.  Küçük bir ayarlama yaparak biz kullanıcılar için Win 7 geçiş hakkı tanıyabilirler. Aslında hiçde fena olmaz… Kalkıp deseler ki

“Şu tarihten sonra alınan ürünleri Windows 7 ye Upgrade edebilirsiniz…”

Sanırım yeni makina alacaklar Windows 7 çıkış tarihini beklemek zorunda kalmazlar..!

“Markalar nerdesiniz? Bize ücretsiz Windows 7 geçiş hakkı yok mu?” üzerine 8 yorum

 1. Çok haklısın ayrıca Windows 7’ye ücretsiz geçiş hakkı verilse eminim notebook satışları da artacaktır.

  Yanıtla
 2. İki gün önce yeni pc’mi aldım. Geçmiş olsun win 7 çıktığında en az 100 usd daha vermek gerekecek. Bunu bence sadece markalar değil birazda microsoft özendirmeler. Birlikte koordinasyon kurmalalı. Ama ne yazıkki herşey kazanç üzerine kurulu.

  Yanıtla
 3. Windows 7 çıktıktan sonra zaten Microsoft tüm üretici firmalarla anlaşır gibime geliyor. Aynı vista da ki durum windows 7 de de olacaktır bence : )

  Yanıtla
 4. Windows 7’ye geçmek için 100 usd gibi bir para gerçekten çok yüksek bir bedel değilmi sizcede? Ülkemizde bile milyonlarca kullanıcı varken, elbette tamamı lisanslı kullanmıyor ama çoğu arkadaşım bende dahil halen Windows XP’yi linaslı olduğu için kullanmak zorundayız. Aksi taktirde 100 USD gibi bir bedel ödemek gerekiyor. Bana kalırsa bu zamanda bir işletim sistemi için çok yüksek bir bedel. Umarım gün gelir fiyatlar ucuza çekilir (hiç sanmıyorum).

  Yanıtla
 5. kesinlikle olmalı.su anda ben yeni laptop alıcam ve 7 yi bekliyorum.yapsalar öyle bişi yarın gidip alıcam.Ve benim gibi baya bi tüketici vardır eminim

  Yanıtla
  • Kaç kişinin lisanslı kullandığı önemli değil. Bir dizüstü veya netbook alırken alacağımız sistem için durumu izah etmeye çalıştım. Yoksa lisans olayı bizi değil Microsoft firmasını ilgilendirir.

   Yanıtla

Yorum yapın