Merakla Beklediğim Nokia Lumia 920 Geliyor…

PureView kamera teknolojisine sahip telefon Lumia 920 ile yarın tanışmayı planlıyorum. Aslında geçen gün, Sabri Küstür’ün sayesinde Nokia Lumia 920 ile kısa da olsa vakit geçirebildim. İlk izlenimlerim gerçekten de bana umut verdi. Hele ki bir Windows’çu hatta bir Microsoft’çu ve Nokia’cı olarak iki dev markanın birleşiminden ortaya çıkan bu ürünü aylardır merakla bekliyordum.

Nokia Lumia 920 PureView teknolojisi ve 4,5 inç PureMotion HD+ ekrana sahip. Aynı zamanda üzerinde her zamanki gibi Carl Zeiss lens bulunuyor. Optik görüntü sabitleme özelliğine sahip Lumia 920’nin aynı zamanda kablosuz şarj özelliği olduğunun da altını çizmek isterim.

PureView ile fotoğraf konusunda rakiplerine göz dağı veren Nokia, Lumia 920 ile her seferinde bulanık olmayan fotoğraflar çekebilmeye olanak sağlıyor.

En yenilikçi Lumia telefonumuz

Türkiye için ne kadar çalışıyor, ya da çalışmıyor bilemiyorum ama dünyaya Nokia City Lens’ten bakarak bulunduğunuz semt hakkında orada oturanlardan daha çok bilgi edinebilme özelliği geliyor. Yarın ilk fırsatta Nokia Lumia 920’nin deneyeceğim özelliklerinden biri olacaktır.

Bugüne kadar bir akıllı telefonda görülen en iyi dokunmatik ekran olduğu söyleniyor. Gerçi önceki modellerinde Nokia dokunmatik konusunda kendini bayağı üst seviyelere taşımıştı. Windows işletim sistemi ile de bu teknolojinin tadını çıkarmayı planlıyorum. Umarım beni dünyaca ünlü bu iki dev firma hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

Yukarıda da söylediğim gibi Nokia Lumia 920’yi fişe takmadan şarj edebiliyoruz. Tak çıkar kablodan kurtulma zamanı geldi de geçiyor. Nokia ile bu keyfi tadacağımızı düşünüyorum.

Doğal olarak SkyDrive’da Nokia kullanıcıları ile buluşacak.

SkyDrive ile tüm Windows uygulamalarınız ve dosyalarınız gerçek anlamda mobil olur. Kısacası bulutlara taşınıyoruz. Dosyalarınıza istediğiniz yerden erişmek için dizüstü bilgisayarınız ve tabletiniz ile senkronize yapabileceksiniz.

Bakalım yarını iple çekiyorum. Buluştuğumuz zaman dostum Kahraman Uğurlu ile birlikte Nokia 920’nin tadını çıkarmaya çalışacağız.

“Merakla Beklediğim Nokia Lumia 920 Geliyor…” üzerine bir yorum

  1. Benim Htc HD2 ile yaşadığım deneyimden çok daha öteye çıkaramayacak ama Hd2 ye eşim el koymak istiyor, bu bahaneyle kamera ve kablosuz şarz için tercihim Lumia 920 olacak. Yoksa nerdeyse diğer yazılımsal herşey Windows phone 7.8 de kullanılabiliyor.

    Yanıtla

Yorum yapın