Messenger 81000306 HATA KODU VE ÇÖZÜMÜ ..!


Bu hata mesajı MSN programının internete çıkamamasından kaynaklanıyor. Sebepleri ise..

1- Güvenik Duvarı
2- İnternet bağlantısının zayıflığı
3- Windows Update
4- MSN Update.
5- TTNET bağlantı sorunları.

5- TTNET Bağlantı Sorunları :

Neden mi 5. maddeden başladım ? Çünkü ne zama bu hatayı alsam Türk Telekom’dan kaynaklandığını gördüm. Genelde MSN programınızın internete bağlanamamasından kaynaklanan bu hata bazende Türk Telekomdan kaynaklanabiliyor. TTNET yurt dışı bağlantılarında bir problem olduğu zaman bu hata mesajını alabilirsiniz. Malesef ki bazen TTNET yüzünden bu 81000306 hatası karşımıza gelir ve sadece siz değil sizinle beraber 100binlerce insan Messenger ‘e bağlanamaz. Yapmanız gereken sadece beklemek yada aşağıdaki diğer hataları kontrol etmektir.
1. Güvenlik Duvarı
Eğer Firewall yada Windows Güvenlik duvarı kullanıyorsanız MSN programını Güvenlik duvarına takılmış olabilir. Güvenlik duvarınızın ayarlarından yada Firewall ayarlarınızdan MSN programına izin vermeniz gerekmektedir.

2. İnternet Bağlantısının zayıflığı

İnternet bağlantınız eğer yavaş ise MSN bağlanırken çok zayıf bağlantı olduğu için uzun süre ana merkezinden cevap alamayabilir ve internet yok zannedebilir.

İnternet bağlantınızın Zayıf olmasının sebepleri ise Tjojanlar , Virüsler yada ADSL modeminiz olabilir. Bunları kontrol edip internet bağlantınızı temizlemenizi öneririm.

3. Windows Update.

Yani Windows dan kaynaklanan güvenlik açıkları ve eksik komponentler yüzünden ( Component ) MSN programını etkileyebilir http://windowsupdate.microsoft.com/ adresinden en son güvenlik güncelleştirmelerini yapmanız gerekmektedir.

4. MSN Update

Yani Kullanmakta olduğunuz MSN Messenger yada Live programı eski versiyon ise iletişim için kullandığı DLL dosyalarıda eski demektir. MSN programı sürekli güncellenmekte ve sürekli bağlantılarını geliştirmektedirler eski versiyon bir Messenger kullanmakta iseniz yeni versiyon bağlantı DLL leri ile uyumsuz olması yani yeni versiyon Messenger veri yollarını tanımaması dolayısıyla bu hata mesajını karşınıza çıkartıyor olabilir.

BİRDE ŞU MAKALEMİ OKUYUN..

http://www.teakolik.com/msn-hata-kodu-cozumleri/

“Messenger 81000306 HATA KODU VE ÇÖZÜMÜ ..!” üzerine 322 yorum

 1. Arkadaşlar ctrl+alt+del tuşlarını na basıp işlemler menüsünden proxy gibi bir şeyler geçiyor onu devre dışı bıraktıktan sonra msnye girebilirsiniz:D

  Cevapla
 2. Merhaba arkadaşlar;

  81000306 problemi modemden kaynaklanan bir problemdir.Bu problemin giderilmesi için bilgisayarınıza format felan atmayın sadece modem ayarlarına girerek ilgili portları kullanıma açın bu şekilde sorun çözülecektir.

  Saygılarımla,
  İyi çalışmalar…

  Cevapla
 3. bu ne kardeşim ya… bütün gün bu sorunu çözmek için mi uğraşacağız olmuyor her bi şeyi denedik olmuyor atacam bilgisayarı camdan dışarı…

  Cevapla
 4. slm beyler aranıza bende katılıyom benimde o numaralı hatayı veriyoo ne yapmam gerek ve ağ bağlantısı masa üstünde yok nerde ben denesem belki olur söyler misiniz

  Cevapla
 5. yazılan her şeyi denedim.Hala sorun gidericinin sistem dosyası sınamasını geçemiorum.yardım lütfen ne yapmalıyım????

  Cevapla
 6. ARKADASLAR MSN HATA KODU:81000306 SORUNUNU BEN ÇÖZDÜM :) SAKIN SİSTEMİ FORMATLAMAYA FALAN KALKMAYIN VE BU SİTEDE VE DİĞER SİTELERDE GENELDE AYNI OLAN BİLGİLERE ALDIRIŞ ETMEYİN. SADECE DİYECEKLERİMİ YAPIN. YAPMANIZ GEREKEN MODEMİNİZİN AYARLAR KISMINA GİRİN VE MODEMİNİZİ FABRİKA AYARLARINA ALIN. İNTERNET İLE OLAN BAĞLANTINIZ KESİLECEKTİR. SONRA BİLGİSAYARINIZI KAPATIM AÇIN. TEKRAR MODEME KİŞİSEL İNTERNET BİLGİLERİNİZİ GİRİN. KULLANICI İSMİ PAROLA V.S. TEKRAR İNTERNETE BAĞLANIP MSN İ ÇALIŞTIRMAK İSTEDİĞİNİZDE GÖRECEKSİNİZ HATA KODU GELMEYECEK VE MSN MESSENGERİNİZ ACILACAKTIR. TEŞEKKÜRLER BU YAZDIKLARIMI KOPYALA YAPIŞTIR YAPSIN SİTE SAHİPLERİ BARİ. ÇÜNKÜ BİRBİLERİNDEN VE MSN’İN RESMİ SİTESİNDEN ALDIKLARI YARDIM NOTLARI İNSANI UĞRAŞTIRMAKTAN BAŞKA BİR İŞE YARAMIYOR.

  TEŞEKKÜRLER…!

  Cevapla

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)