MicroDuo ile Telefonunuza Harici 64GB Hafıza!

Kingston, Android akıllı telefonlar ve tabletlerin depolama alanını arttıracak çift arayüzlü yeni DataTraveler microDuo USB belleğini satışa sundu.DataTraveler microDuo 64GB_DTDUO_64GB_02 (1)

MicroUSB’nin yanı sıra arka tarafındaki USB 2.0 arayüzüne sayesinde sayesinde, mobil cihazlarınız ve kişisel bilgisayarınız arasında çok daha büyük dosyalar da paylaşabilirsiniz. Kingston DataTraveler microDuo ile mobil cihazınız için harici depolama alanı oluşturabilir ve böylelikle müzik veya video kütüphaneleriniz için ek hafıza yaratabilirsiniz.

USB ve microUSB belleklerini ufak ebatlarda bir araya getiren DataTraveler microDuo, kullanıcıların Android tabletleri ve akıllı telefonları için de harici depolama birimine sahip olmasına olanak sağlıyor.

Bir tarafında USB, diğer tarafında microUSB girişi sayesinde çift taraflı kullanılabiliyor!

DataTraveler microDuo, mobil cihazların depolamasını 64GB’a kadar arttırabilmek için microUSB yuvasını kullanıyor. Özellikle cihazında microSD kart yuvası bulunmayan kişiler için ideal bir çözüm olacaktır.

Bu durum özellikle microSD kart yuvasına sahip olmayan akıllı telefonlar ve tabletler için çok ama çok daha yardımcı olur nitelikte.

USB On-The-Go özelliğine sahip her cihazla kullanılabilen bellek, çift arayüzü sayesinde mobil cihaza bağlı olduğu zaman kullanıcıların PC üzerinden kablosuz dosya transferi yapabilmesini sağlıyor. Kullanıcılar, akıllı telefonları ya da tabletleriyle çekecekleri yüksek çözünürlükte fotoğrafları, HD videoları ve şu an sadece bazı cihazların desteklediği 4K videoları ya da müzik dosyalarını, tıpkı normal bir USB bellek kullanıyor gibi taşıyabilecek ve cihazlarının dahili hafızasını doldurmayacak!

DataTraveler microDuo 64GB_DTDUO_64GB_03   DataTraveler microDuo 64GB_DTDUO_64GB_02 (1)   DataTraveler microDuo 64GB_DTDUO_64GB_01

Kingston’ın Flash Bellek İşletme Yöneticisi Jean Wong konuyla ilgili olarak; “Akıllı telefonlar ve tabletlerle birlikte kullanmak için harika bir cihaz olan DT microDuo, kullanıcıların dosyalarını yedekleyerek cihazlarının dahili hafızasında yer açmasına veya iki cihaz arasında kolayca dosya transfer edebilmesine olanak sağlıyor. Anahtarlık yuvası ve dönebilir kapağa sahip şık ve akılcı tasarımı sayesinde ufak boyutta olmasına rağmen büyük depolama alanı sunuyor. Gezginler yola çıktıkları zaman, kendi cihazlarının dahili depolamasını doldurmanın derdini taşımadan tüm müzik veya video kütüphanelerini ceplerinde taşıyabilecekler” diyor…

8GB, 16GB, 32GB ve 64GB depolama seçenekleriyle gelen ve 5 yıllık garantiye sahip DataTraveler microDuo ile ilgili daha fazla bilgi almak www.kingston.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kingston DataTraveler microDuo Bilgileri ve Teknik Özellikleri:

 • USB OTG (On-The-Go): microUSB yuvası kullanan akıllı telefon veya tablet gibi cihazların, sunucu özelliğine sahip olmasını sağlayan bu standart, Kingston DT microDuo gibi cihazlarının USB ile bağlanabilir olmasını sağlıyor.
 • 2’si 1 Arada: microUSB ve USB 2.0 bağlantı çıkışları sayesinde akıllı telefonlar, tabletler ve bilgisayarlar arasında kolayca dosya transferi gerçekleştirilebilir
 • Tak Çalıştır: Bağlaması, standart bir USB bellek kadar kolay
 • Kolay Taşınabilir: ultra-küçük, cebe sığabilir ve kolayca taşınabilir
 • Kapasite Seçenekleri**: 8GB, 16GB, 32GB ve 64GB
 • Arayüz: USB 2.0
 • Ebatlar: 27,63mm x 16,46mm x 8,56mm
 • Garanti: 5 yıl
 • Windows 8.1, 8, 7, Vista, RT, Mac OS X v.10.6.x +, Linux v. 2.6 +

Not: Dosya transferi için dosya yöneticisi uygulaması gerekir. Ücretsiz sunulan ES File Explorer uygulaması Google Play’den indirebilirsiniz.

“MicroDuo ile Telefonunuza Harici 64GB Hafıza!” üzerine 3 yorum

 1. Kullanışlı olmuş, benim gibi film ve dizileri telefondan izleyenler için mükemmel birşey (:

  Yanıtla
 2. bende bunun aynısının farklı markası vardı 2 ay sonra bozuldu, bunlar çokta sağlıklı değiller şuanlık..kişisel görüşüm tabiki. alacaksanız deneme amaçlı küçük boyutlu 8-16 gibi bir boyutta alın bozulursa için acımasın 😉

  Yanıtla

Yorum yapın