Microsoft “Windows 10 Hands-On Labs” Etkinliği

Windows 10 ile geleceğin uygulamalarını yazmak, hayalleri gerçeğe dönüştürmek ve kod yazarları arasında adını yazdırmak mümkün! Microsoft Türkiye’nin 25 Kasım Çarşamba günü İstanbul Deniz Müzesi’nde gerçekleştireceği “Windows 10 Hands-On Labs” etkinliğinde yazılım geliştiriciler hem yeni uygulamalar geliştirebilecek hem de yazılım geliştirmeye tutkuyla bağlı olan diğer arkadaşlarla tanışma fırsatı bulabilecek.

Aktif katılımın şart olduğu etkinlik tüm gün sürecek. Windows 10 ve Visual Studio 2015 yüklenmiş bilgisayarlarını kap gel ve gücünü göster!

Microsoft Türkiye’nin yazılım geliştiricileri için düzenlediği “Windows 10 Hands-On” etkinliğinde, geliştiriciler, tek bir uygulama kodlayarak tüm dünyadaki milyonlarca kullanıcıya ulaşmanın detaylarını Microsoft Türkiye’nin uzmanlarından öğrenecek. Bu sayede, Windows 10 ile tek bir uygulama kodlayarak dizüstü bilgisayarlardan tablet,telefon gibi mobil cihazlara, nesnelerin interneti cihazlarından Xbox’a pek çok platformda çalışan ve milyonlarca kullanıcıya ulaşan uygulamalar geliştirmek mümkün olacak. Üstelik geliştirilen uygulamalar Windows 10’da yer alan Windows Mağaza’da yerini alabilir ve 120 milyondan fazla kullanıcıya aynı anda farklı ekranlardan ulaşabilir.

Katılımcılar, “Windows 10 Hands-On labs” etkinliğinde,Universal Windows Platform’u kullanarak uygulamalar geliştirecek ve aktif katılımlarıyla anında ve yerinde “hands-on” deneyim kazanacak. Farklı ekran boyutları ve oryantasyonlarda çalışırken nasıl uyarlanabilir arayüzler geliştirebileceklerini öğrenecek olan geliştiriciler, yeni Windows 10 özellikleriyle uygulamalarını nasıl daha fark edilebilir yapabileceklerini de deneyimleyecekler. Tüm kullanıcıların cihazlarında çalışabilen bir mobil deneyim yaratmak için bir mobil uygulamayı buluta bağlamak da katılımcıların etkinlikte öğreneceği önemli detaylardan biri olacak.

Windows 10 ile geliştirmek çok kolay!

Windows 10, Windows’u kullanan 1,5 milyar insana sürekli inovasyon ve yeni olanaklar yaratmak için tasarlandı. Windows 10 ile birlikte gelen Universal Windows Platform (UWP) uygulamaları, uygulama kullanma alışkanlıklarını baştan sona değiştirecek.

Microsoft, Windows 10’u tüm cihazlarla senkronize şekilde çalışan bir geliştirme platformu yapmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu şekilde üretilen uygulamalar çok sayıda cihaz (telefon, tablet, PC, Xbox, IoT cihazı, yeni Surface Hub ve HoloLens) ve insana kolaylıkla ulaşabilecek. Tüm bu çalışmalar sırasında uygulama kendisini otomatik olarak bulunduğu cihaza adapte edebilecek.

Windows 10 ile geliştiriciler Microsoft’un büyük yatırımlar yaparak geliştirdiği kişisel asistan Cortana, ses tanıma, touch, ses, video ve hologramlar üzerinde çalışabilir ve uygulama konusunda deneyim kazanabilirler. Ayrıca, Windows 10 ve HoloLens, geliştiricilere dijital ve fiziksel dünyayı bağlayan ve insanların cihaz ve uygulamalarla olan etkileşimini değiştiren bir platforma geçiş sağlıyor.

Geliştiriciler, Universal Windows Platform uygulamalarını Windows 10’la birlikte gelen merkezileştirilmiş Windows Mağaza’dan tek bir çatı altında bulup indirebiliyor. Kullanıcılar, bununla yetinmeyerek Windows Mağaza’da mobil, masaüstü, tablet ve XBOX gibi cihazlar için de özel versiyonlar bulabiliyor. Üstelik bu merkez üzerinden yazılım geliştiricileri kodladıkları uygulamaları paylaşabilecekler, hatta isterlerse belirli bir ücret karşılığında satabilecekler.

Windows 10 UWP uygulamaları geliştirmek için Windows 10 yüklü bir cihaz üzerinde Visual Studio 2015 ile birlikte Windows 10 SDK kurulması yeterli. Yeni bir Windows 10 uygulaması geliştirildiğinde, uygulama birçok cihazın birbirine bağlı olduğu tek bir platformda tek bir proje olarak görülebilecek.

Etkinlik için olmazsa olmazlar:

Etkinliğe katılmak için aşağıdaki link aracılığıyla kayıt yaptırılması gerekiyor.

https://msevents.microsoft.com/CUI/EventDetail.aspx?EventID=1032693800&Culture=TR-TR&community=0

Katılımcılar kayıtlarını gerçekleştirdikten sonra etkinlikten en verimli şekilde faydalanabilmek için aşağıdaki araçlara ihtiyaç duyacaklardır.

  • 4gb RAM içeren, 1GB boş disk alanı olan ya da Boot Camp ile konfigüre edilmiş ve Windows 10 yüklü bir PC ya da Apple Mac.
  • Visual Studio 2015 Community veya Visual Studio 2015 Professional ya da Visual Studio 2015 Enterprise sürümünün önden yüklenmeli. Bu programlar, https://dev.windows.com/en-us/downloads adresinden indirilebilir. Kullanıcıların, Visual Studio indirirken, “custom install” bölümünü seçerek “Universal Windows App Development Tools” özelliğini indirmesi gerekmektedir. Eğer Visual Studio önceden indirildiyse, kullanıcıların Windows Kontrol Paneli’ndeki “Programı Ekle/Kaldır” kısmından indirilmiş olduğunu teyit etmelidir.
  • 30 günlük ücretsiz Azure deneme sürümü hesabı aşağıdaki adresten indirilebilir. https://azure.microsoft.com/en-us/pricing/free-trial/

Etkinlikte görüşmek üzere…

“Microsoft “Windows 10 Hands-On Labs” Etkinliği” üzerine bir yorum

  1. inşallah blogun göçer inşaaaaalllllaaah hostingini ateşler sarar domainin porno sitelere yönlendirilir de rezil olursun inşaallah alkolik diye sitemi olur gı ateis seni.

    Yanıtla

Yorum yapın