Milyonlarca Alan Adı Bilgisine Ulaşmak Kolay ve Ücretsiz!

Dofo.com, “Alan adlarını keşfedin, İnterneti keşfedin!” sloganıyla 330 milyona yakın alan adının bilgisini yeni bir deneyimle kullanıcılara sunuyor. Kullanıcılar istedikleri alan adına ait tüm bilgilere kolay ve ücretsiz bir şekilde erişilebiliyor.

Dofo.com, internetin anahtarı olan alan adları için özelleşmiş bir arama platformu. Her gün alan adlarına dair milyarlarca veriyi analiz eden Dofo, bu bilgileri en sade ve anlaşılabilir şekilde sunuyor. Farklı girişimlerin belli bir ücret karşılığında sunduğu bilgilere de Dofo.com’da ücretsiz şekilde ulaşılabiliyor. Dofo, sunduğu detaylı bilgilerin yanı sıra, alan adı kaydı ve alan adı satışı için kullanıcılarını en doğru adreslere yönlendiriyor.

Alan adı sektöründe deneyimli bir ekip tarafından hayata geçirilen Dofo, uluslararası alanda taşları yerinden oynatma potansiyeline sahip. Dofo.com Kurucu Ortağı ve CEO’su Macit Tuna, Dofo’nun hangi probleme çare olduğunu kısaca şöyle açıklıyor;

“Son kullanıcıların alan adı bilgilerine erişmesinin önünde çeşitli zorluklar vardı. Bilgiler dağınık ve teknik bir dille sunuluyor, üstelik bazı bilgilere ulaşmak için ücret ödenmesi gerekiyordu. Alan adı sektörüne yıllardır emek veren biri olarak ben de bu zorlukları bizzat yaşadım. Dofo.com’u işte tüm bu sorunları çözmek için geliştirdik. Bir yıllık çalışmayla çok hızlı, kolay ve tamamen ücretsiz bir arama platformu ile karşınızdayız.” 

Dofo.com’da neler yapılabilir?

Dofo.com’da alan adlarına dair merak edilen bir çok bilgiye kolayca ulaşılabiliyor. Herhangi bir alan adının kayıt durumu, kayıtlı ise kimin adına kayıtlı olduğu, alan adının kayıt tarihi, alan adı sahibinin diğer alan adları vb. bir çok bilgiye tek aramayla erişilebiliyor. Dofo, aranan alan adı kayıtlı değilse en uygun kayıt firmasına; alan adı satışta ise ilgili pazar yerine yönlendiriyor.

Dofo.com’un kullanıcılarına sunduğu en önemli özellik ise gelişmiş arama özelliği. Kullanıcılar istediği kelimeye, uzantıya ve satış durumuna göre sorgulama yapabiliyor. Tüm bu özellikler, Dofo’nun sadece whois sorgusuna veya kayıt / satış hizmetlerine odaklanan diğer girişimlerin önüne geçmesini sağlıyor. 

“Milyarlarca veri işliyoruz”

Alan adı sorgulamalarında akla gelen ilk platform olmayı hedeflediklerini söyleyen Macit Tuna alan adı sektörü hakkında şu bilgileri paylaşıyor:

“Alan adı pazarı, veri ve işlem hacmi açısından oldukça büyük bir sektör. Biz de Dofo’da en yeni veri işleme araçlarıyla her gün milyarlarca veriyi işliyor ve analiz ediyoruz. Şu anda 30 milyondan fazla alan adının satışta olduğunu görüyoruz. Her gün binlerce alan adı yeni sahiplerini buluyor. Günlük kaydedilen yeni alan adı sayısı ise 300 bini geçiyor. Diğer yandan her gün 200 bine yakın alan adı yenilenmediği için siliniyor. Ekip olarak amacımız bu hızlı ve hareketli sektörün nabzını en iyi şekilde tutmak.”

Kapalı beta sürecinde yüzlerce kişi tarafından test edilen ve ilk sadık kullanıcılarını kazanan Dofo.com, Mayıs 2018 itibariyle tüm kullanıcılara hizmet veriyor. Dünyanın en büyük alan adı forumu NamePros’ta paylaşılan olumlu geri bildirimler, Dofo’nun doğru zamanda doğru yerde olduğunu gösteriyor.

Dofo, yakında yayına alacağı alan adı takip etme özelliği, kayıt firması sayfaları ve çoklu dil desteğiyle kullanıcılara sunduğu hizmeti bir üst seviyeye taşıyacak.

Dofo.com, alan adlarına ait dağınık bilgileri tek noktada toplamak ve ücretsiz şekilde sunmak amacıyla deneyimli bir ekip tarafından kuruldu. Mayıs 2018 itibarıyla alan adlarına ait tüm bilgileri tek noktada, kolay ve ücretsiz şekilde kullanıcılarına sunan Dofo, geliştirdiği altyapıyı küresel pazarın ilgisine sunuyor. Dofo, alan adı sektöründeki hukuki davaları takip eden www.DNDisputes.com adlı girişimiyle de sektör profesyonellerine ücretsiz hizmet sunuyor.

“Milyonlarca Alan Adı Bilgisine Ulaşmak Kolay ve Ücretsiz!” üzerine 4 yorum

  1. Hamza abi bir sorum olacak! Geçmiş dönemde mesele 10 sene önceki sitenin kime ait olduğunu öğrenmemiz mümkün mü?

    Cevapla

Yorum yapın