MindShare Interaction ile dijital dünyaya merhaba

Dijital dünya nedir ? Öncelikle bu sorunun cevabını alalım. Gün geçtikte ülkemizde ve dünyada hızla gelişen internet dünyanın vazgeçilmezlerinden birisi oldu.

Günümüz dünyasında artık internet üzerinden markete gidiyor. Kıyafet seçiyor eşya alıyoruz hiç yerimizden kalkmadan telefonla bir pizza siparişi verebilirken şimdilerde internet üzerinden sanal marketlerde alışveriş yaparken evimizdeki kullanmadığımız eşyalarımızı satabilirken aslında bir nevi kendimize dijital bir dünya oluşturuyoruz.

İnternetin tarihi çok eski değil. Fakat hızına baktığınızda 10 yıl öncesi ile şimdiki zaman arasında sanki yüzlerce yıl geçmiş gibi yepyeni ve akılalmaz boyutlara geldik. Yapılan araştırmalara göre 2006 senesinde 1,1 milyar olan internet kullanıcısı 2010 lu yıllarda 1,6 milyara ulaşacağı hesaplanıyor.

Dijital dünyada toplanan verilerin büyüklüğü 2010 lu yıllarda 988 exabit yani 988milyar gigabit olacağını hiç düşündünüz mü ?

Sanırım veri depolama şirketleri 2010 lu yıllarda altın çağlarını yaşayacaklar 🙂

Sizlere bu gece  MindShare Interaction ile dijital dünyaya merhaba diyerek yepyeni teknolojileri takip edebilmeniz için yeni ufuklara göz atabilmeniz için oluşturulmuş bir platformdan bahsedeceğim.

Verve Digital, MindShare Interaction’ın 2007 yılında başlattığı, newsletterlarla hayat bulan ve artık blog olarak hayatına devam eden “Diyalog” yayını.

MindShare Interaction sizi dijital dünyaya davet ediyor. Diyalog’la tanışın!

Verve Digital’i hazırlayan & içerik olarak katkıda bulunan MindShare Interaction Türkiye ekibi tam kadro olarak aşağıda yer alıyor.

Bu kadroda  Meltem Moral, Süen Çankaya, Yelda Tanyeri Erçiro, Ayşe Matay, Haydar Tamer, Başak Serçe, Gökmen Karasu, Murat Akdemir, Türker Dalaman, Arzu Aran, Barış Burçoğlu, Erman Titiz ve Ali Ersoy yazıyor.

Türkiye’nin öncü dijital medya networkü MindShare Interaction, dijital dünyayı sizin için takip ediyor!

MindShare Interaction, medyanın dijitalizasyonunda öncü ve yol gösterici olan, yenilikçi ve teknolojik medya çözümlerinde uzman, hesap verebilir dijital strateji ve çözümler üreten, gücünü dünyanın en büyük medya ağı MindShare‘den alan global bir medya networkü.

Verve Digital, MindShare Interaction’ın 2007 yılında başlattığı, newsletterlarla hayat bulan ve Mayıs ayından bu yana blog olarak hayatına devam eden “Diyalog” yayını. Verve Digital, dijital platformları takip ederek dijital dünyanın nabzını tutuyor.

MindShare Interaction sizi dijital dünyaya davet ediyor. Diyalog’la tanışın!

http://blog.mindshareinteraction.net

“MindShare Interaction ile dijital dünyaya merhaba” üzerine bir yorum

  1. Verve Digital çok başarılı ve faydalı bir site. Yazarları yazdıkları konulardan oldukça tatmin kar yazıyorlar. Ama çok sık güncellenmiyor. Daha sık güncellense daha mutlu oluruz.

    Cevapla

Yorum yapın