Möller’s Omega 3 Balık Yağı

mollers_omega3Tanıtım; Bugün sizlere kızım için kullanmaya başladığım Möller’s Omega 3 balık yağından bahsetmek istiyorum. Möller’s, 1854 yılında Norveç’in Lofoten şehrinde Eczacı Peter Möller tarafından kurulmuş. Saf ve doğal yapısını değiştirmeden, daha iyi tat ve kalitede balık yağı üretmeyi amaçlamış ve dünyanın birçok ülkesinde faaliyet gösteren bir şirket olarak karşımıza çıkıyor.

Doğal tutti frutti (karışık meyve) aromalı Möller’s Omega-3 sayesinde çocukların ilgisini çekiyor. Zaten tercih etmemdeki en büyük sebep de bu!

Eczacıya bana 5 yaşındaki kızımın içebileceği ve reddetmeyeceği bir balık yağı önermesini söylemiştim. Bu sayede karışık meyve aromalı Möller’s Omega 3 ile tanıştık…

Möller’s Cod Liver Oil birçok doktor tarafından tavsiye ediliyor ve çocuklar için öneriliyor. Aslında Omega 3 vücudumuzun üretemediği ve dışarıdan alması gereken ek besin takviyesidir.

Normal şartlar altında, balık yiyerek vücudumuzun bu açığını kapatabiliyoruz. Ancak küçük kızımın balıkla pek arası yok. Balık yedirmekte zorlandığımız daha doğrusu yediremediğimiz için balıktan alması gereken vitaminleri Möller’s Omega 3 sayesinde bu açığı kapatabilmeyi amaçlıyoruz.

Bir de dikkat etmemiz gereken nokta, piyasada çok alternatifi olmasına rağmen en iyisini ve en safını tercih etmek gerektiği…

Möller’s Omega 3 sağlığa zararlı olabilecek maddelerden arındırılarak saflaştırılıyor ve yüksek kalitede saflık ve tazelik sağlıyor.

Omega 3 balıklardan elde edilen bir yağdır. Möller’s Omega 3 ise, Norveç’in Atlantik kıyılarında yaşayan yabani kuzey kutbu morina balığından elde edilmektedir. Möller’s üretici firması olan Axellus, Omega 3 yağ asitleri EPA ve DHA pazarlarında 160 yıldır süregelen bir geçmişe sahip.

Möller’s Omega 3 aslında Morina balığının karaciğerinden üretiliyor. Balıkta Omega 3 fazlası ile var. Ancak bu balığın karaciğeri daha yüksek miktarda ve kaliteli  Omega 3 sağlıyor. Morina balığı karaciğer yağı aynı zamanda doğal A ve D vitamini de içermektedir. Bu nedenle Möller’s Omega-3 içeriğinde Omega 3 yağ asitlerine ilave olarak A, D ve ayrıca E vitamini de bulunmaktadır. Bu da seçmek için en önemli nedenler arasında gelebilir.

Web: Mollers.com.tr

“Möller’s Omega 3 Balık Yağı” üzerine 5 yorum

  • yetişkinler yarım tatlı kaşığı
   hamileler, emzirenler 1 tatlı kaşığı
   çocuklar 1 çay kaşığı Bengü hanım

   Yanıtla

Yorum yapın