Mozilla Firefox 3 download rekoru

Merhaba arkadaşlar şu adreste Mozilla’nın guines rekorlar kitabına girecek olan Download gününü okumuşsunuzdur. Bende bugün bir bakayım dedim gerçi 92 makinaya download yaptım bu arada 🙂 Gördüğüm kadarıyla Firefox 3 için toplam 14,910,207 kere download yapılmış gerçektende müthiş bir rakam …

İlgimi çeken kısım ise  Amerika’da 4 Milyondan fazla download yapılmış. Güzelim Türkiye’mizde 168bin in üzerinde download gerçekleşmiş. Türkiye kullanıcıları için geçrektende az bir rakam diyebilirim. Çünkü İran ‘da bile 500bin e yakın download gerçekleştirilmiş. Biz malesef hala Mozilla Firefox’a biraz soğuk kalıyoruz. Aslında Firefox 3.0 ‘ın özelliklerini bir görseniz eminimki birdaha internet Explorer kullanmazsınız.

DOWNLOAD Firefox 3 : indir

Rekor internet sayfası : http://www.spreadfirefox.com

Toplam download sayısı : 14,910,207

“Mozilla Firefox 3 download rekoru” üzerine 5 yorum

 1. An itibarı ile toplam indirme:15,121,785
  İran gerçekten de kendini aşmış:). Ama Ülkemiz için o kadar da kötü olduğunu sanmıyorum.Ayrıca grafikte yada sayıda bir hata olabilir. Zira alttaki ölçeğe bakınca koyu kırmızı olan yerlerin 500000+ olduğunu söylüyor. Bizde de koyu kırmızı ancak 173K gibi bir rakam var… Sanki bi terslik var gibi.
  Teakolik abi komşunuzdan bir haber varmı bu arada?

  Yanıtla
 2. Rekor kıracağı belliydi zaten, helal olsun bütün Firefox yazılımcılarına… Mükemmel bir browser yapmışlar gerçekten.

  Yanıtla
 3. ARKADAŞLAR BİLGİSAYAR HAKKINDA EN İYİ SORULARI SORABİLECEGİNİZ BİR KİŞİYİM GERÇEKTEN DE BİLGİSAYAR SORULARINIZI BANA SORABİLİRSİNİZ İYİ GÜNLER ARKADAŞLAR.
  ÖNCELİKLE BANA NİCK ADLI ARKADAŞIN SORULARINI HALLEDİYORUM BENİ MUTLAKA ARAYIN.

  Yanıtla
 4. Explorer ekibi bile tebrik etmiş 🙂
  Gayet hızlı, güvenli, başarılı bir tarayıcı. Bizim internet kullanıcılarımızın çoğu bilinçsiz/tembel olduğu için ya merak etmiyor yada önemsemiyorlar ne yazık ki.

  Yanıtla
 5. 18,046,587 şuanda ve ben mozillaya bir bug söylemiştim RAM den kaynaklanıyormuş ayrıca mailin sonuna şunu eklediler 🙂

  Congrats for being in the semi final! I’m cheering for Turkey now that Sweden is out. 🙂

  Best,

  David

  Yanıtla

Yorum yapın