Mozilla Firefox ile Uygulama Başlatma

Merhaba,

K@rt@nesi’nin isteği üzerine bu ufacık minnacık yazıyı yazıyorum. 🙂 K@rt@nesi, Facebook gibi bazı uygulamaları Mozilla ile başlatmak istiyor. Başlangıç hikaye gibi oldu sanki 🙂 . Facebook kullanıcısı olmadığım için size sadece yüklemeye kadar olan aşamaları göstereceğim gerisi size kalacak 🙂 . Bir sorun olursa sizler için bir kereliğine Facebook’a üye olup sorunlara bakarız 🙂 .

Evet, başlayalım. Şimdi bilgisayarınızda bulunan eklenti üzerine sağ tıklayın. Bunu istediğiniz herhangi bir programı istediğiniz herhangi bir uygulamada kullanabilirsiniz. Mesela, bir film izlemek istiyorsunuz ve bunu Windows Media Player yerine bs de izlemek istiyorsunuz. Yine aynı işlemleri yapmanız gerekiyor. Neyse ben şimdilik sadece Mozilladan bahsedeceğim 🙂 . Nerde kalmıştık?

Sanırım en son sağ tıklamıştık 🙂 . Oradan da “Birlikte Aç>Firefox” a tıklayın.

1-mozilla.jpg

Buradan Firefox’u seçerek uygulamayı Firefox ile başlatabilirsiniz. Ayrıca alttaki “Program Seç…” seçeneğinden de yukarıda bahsettiğim gibi bir filmi windows media player yerine bs gibi farklı uygulamalarla da başlatabilirsiniz. Neyse ben Mozillaya döneyim 🙂 .

4-mozilla.jpg

Eveett, buraya kadar. Elinizde bulunan program Firefox’a uyumlu ise yönergeleri takip etmeniz yeterli olacaktır.

Bu arada, Firefox’un da Facebook’u Tr yapma yaması var. İsterseniz onu da kullanabilirsiniz. Şuan malesef onu anlatacak kadar vaktim yok ama sizin için video ile anlatılmış bir sitenin linki koydum.

Mozilla Tr Facebook

Facebook’ta dilediğiniz herkesi bulmanız ve dilemediklerinizin sizi bulamaması dileğiyle…

İyi akşamlar…

Nil_Lin

“Mozilla Firefox ile Uygulama Başlatma” üzerine 6 yorum

 1. k@rt@nesi,

  Rica ederim. İşine yaradıysa ne ala. Başka sorunlar olursa yazarsın cevap yazmaya çalışırım 😉 .

  Yanıtla
 2. NiL_Lin bişey daha şu nat konusu aklımı karıştırıyor.Gerçi çok açıklama yapıldı ama anlıyamadım her zamanki gibi :))Biri nat yöntemi ile pc mize bağlantı kurduysa pc mizin ne kadarına ulaşabilir yani neler yapabilir ya da şöyle sorayım bizim bağlandığımız yerleri mi görüntüleyebilir?Bu durmuda ne yapabiliris? Yine nat kullanılarak başka bir ip adresine yönlendirilebileceğinden bahsedilmişti.Sanırım bu sisteme bu şekilde bağlanan birinin bağlantısını yok edebilir değil mi?Bu konular hakkında detay alabilirmiyim.Çok soru sordum galiba.Seni başka sorunlar olursa yardımcı olurum dediğine pişman etmedim değil mi :))) Şimdidenn teşekkürler….

  Yanıtla
 3. k@rt@nesi,

  Hayır pişman etmedin 🙂 . Fakat bu aralar biraz rahatsızım ve projelerim hız kazandığı için pek zamanım yok 🙁 . Bizim danışmanın dediği gibi ya günü 24 saatten fazla yapmalı ya da ram’i (bilgisayar bileşini) arttırmalı. 1.si zaten imkansız, 2.si ise çoooookkk zor. 🙂

  Ama vakit bulduğum bir ara yazarım 🙂

  Yanıtla
 4. Geçmiş olsun umarım önemli bir şey değildir rahatsızlığın :(( Çok teşekkür ederim saol yazını bekliyeceğim… Tekrar Geçmiş olsun.

  Yanıtla

Yorum yapın