Msn 80048820 Hata Kodu

Merhaba,

Kadir arkadaşımız Msn 80048820 hatasından dert yanmış. Nette bulduğum çözümleri derleyip topladım fakat kendim yazmadım arkadaşlar. Hepsi alıntıdır. Bu arada bu hata ben de olmadığı için ne kadar işe yaradıklarını bilmiyorum. Aldığım yerdeki yorumlarda işe yaradığı söylenmekte. Bu arada bu sorun Msn’in 7.0 ve üzerindeki versiyonlarda çıkıyormuş.

I. Bu hata kodunun bölgesel bir sorun olabilirmiş. Telekomdan kaynaklanan bir şeymiş. Telekomun yurtdışı çıkış fiber kablolarından birisinin arıza yapmasıymış. Yani bilgisayardan kaynaklanan bir şey olmayabilirmiş.

II. Msn de “80048820 nolu hata üzgünüz şu anda sizi kaydedemedik ..” gibi bi hatayla karşılaşabilirsiniz. Bu hatayı düzeltmenin tek bir yolu vardır. Bilgisayarınıza format atmak, fdisk atmak yeni harddisk almak işlemci takmak vs. gibi işlemlerle bu hatayı düzeltemezsiniz. Hatanın nedeni internet saat ayarınızın doğru olmamasıdır.
Çözüm: Sağ alt tarafta saat e çift tıklayarak açın. Karşınıza çıkan ekranda tarih ve saat ayarlarınızı güncelleyin. Daha sonra yukarıdaki sekmeden internet saatine geçin. Önemli olan bu kısımdır. Bu kısımdaki internet saat ayarlarınızı güncelleyin. Sağ tarafta güncelle butonunu kullanarak internet saat ayarlarınızı güncellemek zorundasınız aksi takdirde msn yi aslağa acamazsınız. Güncelleme işleminde bir sorun cıkar, yada güncellemeyi yapmazsa Başlat >>> Çalıştır a girin ve şu komutu kullanın. regsvr32 softpub.dll yazın ve tekrar güncellemeyi deneyin. Göreceksiniz ki rahatlıkla msn nizçalışıcaktır.

Alıntıdır: webfaresi.net


III.

1 – internetinizin olup olmadığını kontrol edin 🙂
2 – messengerın 7.5 versiyonunu buradan (http://messenger.msn.com/xp/downloadx.aspx?mkt=tr-tr) çekin.
3 – bilgisayarınızın saatini ve tarihini kontrol edin
4 – explorerın proxy ayarlarının otomatik bul seçeneğini kaldırın. explorerda tools(ayarlar) altında Internet Options(internet seçenekleri) connections (bağlantılar)
Lan setting içindeki Automatically detect settings(otomatik proxy bul)seçeneğini kaldırın.
5 – MSN Messenger 7.5i başlatın.sonra msn de “Tools” menüsündeki “Options.” seçeneğini açın.orada “Connection,”
ve “Advanced Settings.” seçeneğini açarak “SOCKS.” seceneğini kaldırın okeyleyerek setting bölümünden çıkabilirsiniz.
6 – explorerın ayarlarındaki advantec seçeneğini ayarlayacağız.
explorerda tools(ayarlar) altında Internet Options(internet seçenekleri) menüsündeki advantec (gelişmiş) sekmesindeki
security altındaki
“Check for server certificate revocation” (sertifika ile iilgili alanı) sekmesinin chekini kaldırın.
“Use SSL 2.0” sekmesini işarateleyin
“Use SSL 3.0” sekmesini işarateleyin
7 – sonrada msn messengerınızı tamamen kapatın.system treydende kaldırın.tamamen kapalı olsun.offline konumunda
dahi kalmamalı.daha sonrada başlat çalıştırdan
aşağıdaki komutları yazın.her komutu yazıp okeylediğinizde reğisterin başarılı bir şekilde yapıldığına dair mesaj gelecektir.işleminizi bitirdikren sonra msni tekrar çalıştırın.çalışmazsa makinenizi restart edip deneyin.
yine sorun devam ederse msni update seçeneği ile kurun.
regsvr32 Dssenh.dll
regsvr32 Gpkcsp.dll
regsvr32 Slbcsp.dll
regsvr32 Sccbase.dll
regsvr32 Softpub.dll
regsvr32 Wintrust.dll
regsvr32 Initpki.dll
regsvr32 Rsaenh.dll
regsvr32 Mssip32.dll
regsvr32 Cryptdlg.dll
regsvr32 Msxml3.dll

Alıntıdır: forum.donanimhaber.com

Nil_Lin

“Msn 80048820 Hata Kodu” üzerine 5 yorum

 1. Evet arkadaslar bu yolla ben cozdum sorunumu.Gercekten yaklasık 4 aydır arastırıyordum.Ama Allah razı olsun bu kardesımızden.Gercekten bu yol doğru bir yol.Ayrıca site sahibine cok tesekkur edıyorum.Sizin gibi insanlar hala oldugu ıcın cok mutluyum.İyi gunler

  Yanıtla
 2. öncelikle yardımların için teşekkürler gayet açıklayıcıydı ama sorunumu çözmeye yeterli olmadıevet bilgisayarımın tarih ve saatini güncelleştiriyorum internet saatinide güncelleştiriyorum yine bozuluyor hatta internet saatini güncelleştirirken RPC sunucusu kullanılamıyor güncelleştirme tamamlanamadı diyor.arkadaşlar anlıcanız sorunum hala giderilmedi kafayı yemek üzereyim.bilgisayarıma format mı atmam gerekiyor????bi türlü anlayamaıyorum yardımcı olursanız gerçekten memnun olacam.şimdiden teşekkürler

  Yanıtla
 3. ya iyi hoşta ben dediklerinizi yaptım yine olmadı ayrıca facebook hesabımda dahil bütün şifreli hesaplarımıda açamıyorum bu nasıl iştir habire bu bilgisayarın içine 50 liramı sıkışıyo yoksa bnm parammı çok
  😉

  Yanıtla

Yorum yapın