MSN Hata Kodları 800b001 80072ee7 80072efd 80072f0d 80070190 81000301

msnhata.JPG MSN Messenger 800b001 80072ee7 80072efd 80072f0d 80070190 81000301 hata kodları ve çözümlerine bakalım gerçi bunları hiç dert etmedim sizlerinde dert etmesini istemediğim için bu gece sizlere anlatmak istedim. Can sıkıcı hata kodları ile kafanızı bulandırıp MSN Messenger’i kaldırıp tekrar yükleme yada Ek paketlerinizi kaldırmak gibi işlerle uğraşmayın..!

Şimdi hata kodlarını tek tek incelemeye alalım bakalım canınızı sıkan bu hata mesajlarının anlamları nedir neden bu hatayı veriyor ve en önemlisi çözüm yolu nedir ?

Hata Kodu : 800b001 veya 80072ee7

Hizmet geçici olarak kullanilamadigindan .NET
Messenger Service oturumu açilamadi. Lütfen daha
sonra yeniden deneyin.

MANASI VE ÇÖZÜMÜ : Msn messenger live yada diğer sürümleri hiç fark etmez internete bağlanamadığında yada Messenger servislerinden kaynaklanan yoğunluk dolayısıyla oturumu açamaz ve size bu hatayı verir. Çözümü ise tekrar oturum açmayı denemektir. Sürekli oturum açmayı denediniz ve oturum açılmadıysa internet bağlantınızı kontrol ediniz kesip tekrar internete bağlanarak deneme yapın eğer varsa sisteminizdeki güvenlik duvarı ( Firewall ) veya proxy ayarlarınızı kontrol ediniz.

Hata Kodu : 80072efd veya 80072f0d

Hizmetten veya Internet baglantinizdan
kaynaklanan bir sorun nedeniyle su anda .NET
Messenger Service oturumunuzu açamiyoruz. Lütfen
Internet’e bagli oldugunuzdan emin olun.

MSN Messenger’iniza baglanilirken sorun olustu. Bu
sorun hakkinda yardim için Sorun Gider’i tiklatin.

MANASI VE ÇÖZÜMÜ : Msn messenger programınız hangi sürüm olursa olsun fark etmiyor 🙂 İnternete çıkış yapamıyor. Yani internet bağlantınız kopmuş olabilir yada sisteminizde eğer varsa Güvenlik duvarı ( Firewall ) veya proxy ayarlarınızda sorun var. Yapmanız gereken internet bağlantınızı kontrol etmek eğer MSN internete çıkamıyorsa ya internete çıkışını Firewall programından kapatmıssınızdır yada internet bağlantınız kesilmiştir. Veyahut ip ayarlarınızda sorun olabilir bilgisayarınız ADSL modeminizden ip alamıyordur. DNS lerinizde de sorun olabilir bir modemi kapatıp tekrar açarsanız düzelecektir.

HATA KODU : 80070190

Hizmet geçici olarak kullanilamadigindan .NET
Messenger Service oturumu açilamadi. Lütfen daha
sonra yeniden deneyin.

MANASI VE ÇÖZÜMÜ : Msn Messenger servisleri çok yoğun yada internet bağlantınız o kadar yavaşlamıştırki MSN servislerine Login olamıyordur ( Geçk istek gönderme yada yanıt alamama) İnternet bağlantınızın hızını kontrol edin eğer normal ise o zaman bol bol OTURUM AÇ diyerek MSN servislerinin düzelmesini beklemek. Bol bol deneme yapın login olacaksınız.

HATA KODU : 81000301

Hizmetten veya Internet baglantinizdan kaynaklanan
bir sorun nedeniyle su anda .NET Messenger
Service oturumunuzu açamiyoruz. Lütfen Internet’e
bagli oldugunuzdan emin olun……

MANASI VE ÇÖZÜMÜ : İnternet bağlantınızda sorun var hotmail e girmeyi deneyin giriyorsa tekrar login olmayı deneyin. Gerekirse İnternet bağlantınızı kesip tekrar internete bağlanın ve OTURUMU AÇMAYI deneyin.

HATA KODU : 81000370

Microsoft Messenger Service’da oturum açmanızı sağlayamıyoruz

MANASI VE ÇÖZÜMÜ : Windows ayarlarınızda kesinlikle bir problem var demektir. Şimdi Madde Madde yapmanız gerekenleri sıralayacağım. Bunları yapmanız gerekmektedir. Yanlış bir işlem yapmayın PC nizi bozmayın 🙂

 • MSN Messengeri komple kapatınız.
 • Masaüstünden Internet Explorer simgesini sağ tıklayın özelliklere geliniz. Buradan İÇERİK sekmesine gelelim SERTEFİKALAR butonuna basalım ve SSL DURUMUNU SİL botununa basalım.
 • Size işlemin gerçekleştiğine dair bir uyarı mesajı verecektir TAMAM diyelim.
 • Yine üstteki sekmelerden GELİŞMİŞ Sekmesine gelelim orada kutucuklar göreceksiniz.
 • Orada altta GÜVENLİK başlığı altındaki kutuların oraya geliniz.
 • Sunucu sertifikaları geçerliliğini denetle SSL2 ve SSL 3 kutuları eğer boşsa işaretleyiniz.
 • Uygula ve Tamam diyerek çıkalım.
 • PC nizi yeniden başlatınız.

Eğer bunları yaptınız ve yine aynı hatayı alıyorsanız. DNS lerinizde sorun olabilir bunun için ise

 • Başlat
 • Çalıştır
 • CMD yazıp Enter ‘e basınız.
 • MS DOS komut bölümünü açmış olacaksınız burada ipconfig /flushdns Yazıp Entere basın aşağıdaki yazı gelecektir.

C:\Documents and Settings\teakolik>ipconfig /flushdns

Windows IP Yapılandırması

DNS Çözme Önbelleği başarıyla temizlendi.

Bu hatayı da böyle çözmüş oluyoruz.

HATA KODU : 81000303

Girdiğiniz oturum açma adı varolmadığından veya parolanız yanlış olduğundan, oturumunuzu açamadık.

MANASI VE ÇÖZÜMÜ : Girmiş olduğunuz şifre yanlış olabilir şifrenizi tekrar yazıp giriniz. Eğer şifrem doğru diyorsanız. MSN HOTMAIL sayfasında şifrenizi değiştirip MSN e tekrar giriş yapmayı deneyin. Eğer Hotmail.com dan mail hesabınıza giremiyorsanız. İşte o zaman şifrenizi çaldırdınız MSN’inizi kaptırdınız diyebilirim.

HATA KODU : 81000362

Bilinmeyen bir Hatayla karşılaşıldı.
MANASI VE ÇÖZÜMÜ : Zaten bilseydin hata yapmazdın :p tabi işin espirisi bu Çözümü İnternet Explorer ayarlarınızdan ÇEVRİMDIŞI ÇALIŞ ayarlanmış bir internet sayfası açın size BAĞLAN ve ÇEVRİMDIŞI diye soracaktır. Bağlan tıklayın MSN i komple kapatıp tekrar açın.

HATA KODU : 80072ee7

Hizmet hatası yada Mesenger bağlantı hatası

MANASI VE ÇÖZÜMÜ : Büyük bir ihtimalle Messenger ‘inizi yeni sürümü çıktı sizde yüklediniz ondan sonra bu hata oldu PC yi yeniden başlat sonra MSN tekrar login ol olmadı internet bağlantı ayarlarını kontrol et.

devamını sonra tekrar yazacağım. kAFANIZA TAKILAN BİR HATA MESAJI VARSA YAZIN CEVABINI SÖYLERİZ ..: 🙂

NOT: Eğer çözemediğiniz birşey olursa birde http://www.teakolik.com/msn-hata-kodu/ makalemi okumanızı tavsiye ederim.

“MSN Hata Kodları 800b001 80072ee7 80072efd 80072f0d 80070190 81000301” üzerine 677 yorum

 1. ben bu dediklerini biliyor ve uyguluyorum ama bu söylediklerininz hatayı gidermiyor hata DNS veya büyük ihtimalle PROXYden kaynaklanıyor bunları belirtmişsiniz ama çözüm üretilmemiş yardımcı olursanız sevinirim tesekkürler…

  Yanıtla
 2. İnternet bağlantısından kaynaklanan yada proxy den kaynaklanan sorunlar değişik ve farklı olabilir onlar için ayrı bir makale yazarım bir ara ama sisteminizi kontrol etmeden bu tip proxy ve internet bağlantı hatalarına yorum yapamam sizin yapabileceğiniz en basit çözüm bu tip hatalarda proxy’i iptal etmek doğrudan internete bağlantı yapmak eğer sonuç alamaz iseniz işte o zaman ADSL modeminizi yada Kablo modeminizi aç kapa yaparak internet bağlantınızı yenilemenizi tavsiye ederim.

  Yanıtla
 3. Merhaba

  Bende 2 gündür 80072ee7 hatası alıyorum. Ayrıca webmessenger’ın sayfasını da açamıyorum ama hotmail’e girebiliyorum.

  hatayı onar dediğimde key ports da ünlem işareti çkıyor.
  Proxy i kaldırdım ve firewall ı kontrol ettim.

  1 hafta önce 8.0 sürümünü yüklemiştim. Dün kaldırıp yeniden 7.5 yükledim yine olmadı.

  Nasıl düzeltebilirim? Bir fikriniz var mı?

  Teşekkürler.

  Yanıtla
 4. Meggenger ‘in tüm sürümlerini kaldırınız. Proxy varsa iptal ediniz. Güvenlik duvarını kapatınız. Firewall varsa eğer devre dışı bırakınız. Daha sonra Firewall ‘i aktif edip Tekrar son sürüm messenger ‘i kurunuz. Firewall size uyarı verecektir. Bunu Evet diyerek izin veriniz.

  Yanıtla
 5. slm.hata kodlarındanmıdır bilmem ama msn açıktı,hatla birlikte koptu.daha sonra açmak istedim amakarşıma farklı kodlar çıkıyor tıpkı şunun gibi (1527736 yordam giriş noktası
  MSNCore.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı)gibi
  ve her tıklayışımda
  farklı bir kod vererek aynı şekilde dın oluyoo.kodlardan bazıları(1608808)(1608024)(1490568)(1608888)(1608232)(1524968)ve daha başkaları
  her denemede farklı bir kod veriyor umarım bana yardımcı olabilirsiniz.cevabını bekliyeceğim.teşekkür ederim,sizin gibiler olmazsa biz acemiler ne yaparız?

  Yanıtla
 6. Media Player’i Microsoft ‘un download sitesinden indirip yeniden kurmanızı öneririm büyük ihtimal dosya bozulması meydana gelmiş. Yeniden kurarsanız düzelecektir.

  Yanıtla
 7. 80072ee7
  benim pc de bu hata kodu çıkıyor dediklerinizi yaptım ama
  hala giremiyorum
  yaklaşık 1 haftadır aynı zmanda ben internetede giremiyorum
  yardımcı olursanız sevinirim

  Yanıtla
 8. slm ben 7.5 ve stuff plug kullanıcısıydım tekrar yüklemem gerekdi ama şimdi stuff pluğı açamıyorum MSNCore.dll bulunamadığından açılamadığı bilgisi ekrana düşüyo yardımcı olur musunuz?
  iyi çalışmalar

  Yanıtla
 9. benim hata kodumada yardımcı olursanız sevinirim benim hata kodum 81000306 sorununu bulursanız sevinirim teşekkür ederim

  Yanıtla
 10. 81000306 HATA KODU VE ÇÖZÜMÜ ..!

  Bu hata mesajı MSN programının internete çıkamamasından kaynaklanıyor. Sebepleri ise..

  1- Güvenik Duvarı
  2- İnternet bağlantısının zayıflığı
  3- Windows Update
  4- MSN Update.

  1. Güvenlik Duvarı

  Eğer Firewall yada Windows Güvenlik duvarı kullanıyorsanız MSN programını Güvenlik duvarına takılmış olabilir. Güvenlik duvarınızın ayarlarından yada Firewall ayarlarınızdan MSN programına izin vermeniz gerekmektedir.

  2. İnternet Bağlantısının zayıflığı

  İnternet bağlantınız eğer yavaş ise MSN bağlanırken çok zayıf bağlantı olduğu için uzun süre ana merkezinden cevap alamayabilir ve internet yok zannedebilir.

  İnternet bağlantınızın Zayıf olmasının sebepleri ise Tjojanlar , Virüsler yada ADSL modeminiz olabilir. Bunları kontrol edip internet bağlantınızı temizlemenizi öneririm.

  3. Windows Update.

  Yani Windows dan kaynaklanan güvenlik açıkları ve eksik komponentler yüzünden ( Component ) MSN programını etkileyebilir http://windowsupdate.microsoft.com/ adresinden en son güvenlik güncelleştirmelerini yapmanız gerekmektedir.

  4. MSN Update

  Yani Kullanmakta olduğunuz MSN Messenger yada Live programı eski versiyon ise iletişim için kullandığı DLL dosyalarıda eski demektir. MSN programı sürekli güncellenmekte ve sürekli bağlantılarını geliştirmektedirler eski versiyon bir Messenger kullanmakta iseniz yeni versiyon bağlantı DLL leri ile uyumsuz olması yani yeni versiyon Messenger veri yollarını tanımaması dolayısıyla bu hata mesajını karşınıza çıkartıyor olabilir.

  Yanıtla
 11. bedeki sorun güvenlik duvarı ile ilgili ikon bölümlerinde kaldıramıyorum ve 80072 efd sorunu çıkıyor bunun için yardım.

  Yanıtla
 12. ben msn messengerı acamıyorum sureklı msncore.dll olmadıgı uyarısı yapııyo…ama kod numarası falan yazmıyo.ılgılenırsenız sewınırım tesekkurler

  Yanıtla
 13. Hata Kodu : 80072efd veya 80072f0d

  Hizmetten veya Internet baglantinizdan
  kaynaklanan bir sorun nedeniyle su anda .NET
  Messenger Service oturumunuzu açamiyoruz. Lütfen
  Internet’e bagli oldugunuzdan emin olun.

  MSN Messenger’iniza baglanilirken sorun olustu. Bu
  sorun hakkinda yardim için Sorun Gider’i tiklatin.

  MANASI VE ÇÖZÜMÜ : Msn messenger programınız hangi sürüm olursa olsun fark etmiyor İnternete çıkış yapamıyor. Yani internet bağlantınız kopmuş olabilir yada sisteminizde eğer varsa Güvenlik duvarı ( Firewall ) veya proxy ayarlarınızda sorun var. Yapmanız gereken internet bağlantınızı kontrol etmek eğer MSN internete çıkamıyorsa ya internete çıkışını Firewall programından kapatmıssınızdır yada internet bağlantınız kesilmiştir. Veyahut ip ayarlarınızda sorun olabilir bilgisayarınız ADSL modeminizden ip alamıyordur. DNS lerinizde de sorun olabilir bir modemi kapatıp tekrar açarsanız düzelecektir

  YADA AĞ BAĞLANTILARIMDAN YEREL AĞ BAĞLANTISINI SAĞ TIKLAYIP ONAR DEYİN VEYAHUT DEVRE DIŞI BIRAKIP TEKRAR AKTİF EDİN DÜZELECEKTİR:

  Yanıtla
 14. yaaa olmuoo ne biçim bişeyy bu yaa hata kodu dedikleri bnm hata kodum da hç bi yerde yoq heraldee 7.5 kullanıormm ama olmuorr yaa offf

  Yanıtla
 15. yadımm edinn yaa lütfenn girewmiorumm lütfennn innternet girio msn ye grmio önceden internete grmiodu msnye griodum şimdi oda yoqq ne biçim işş bu yaww

  Yanıtla
 16. bugün benim gibi birçok arkadaşım benzer sorunlar yaşadığını söyledi.birçoğu da ildışında hotmail maillere bakmaya izin veriyor ancak oturum açamıyor.sorun gidere tıklatınca anahtar noktalarında hata veriyor ve 81000314 hata kodu veriyor.acaba genel bir msn sorunu olabilir mi?
  bu kodun açılımını alabilir miyim ? benim yapabileceğim bir şey var mı? teşekkürler

  Yanıtla
 17. Aynı sorun bende de varr dediklerinizi uyguladımm olmuyorr
  :(( daha doğrusu şöyle açıklayayım ; msn ikonuna tıkladığımda “MSNCore.dll bulunamadığından bu uygulama başlatılamadı. Uygulamamnın yeniden yüklenmesi sorunu giderebilir.” Bileşenin Konumu Bulunamıyor mesajı çıkıyor ,, sonraaa msn i siliyorummm ve tekrar yüklemeye çalışıyorum vee “mailtmpl.txt” dosyasına yazma hatası mesajı çıkıyor.. yeniden dene diyorsun olmuyorrr… iptal diyorsunnn yüklemeden çıkıyorrr ,,,, bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirimmmm…. teşşekküerlerr..

  Yanıtla
 18. IHATEMSN;

  MSNCore.dll hatasının genelde MSN Mesenger ve Windows Live Messenger programına kurduğunuz eklentilerin versiyon uyuşmazlığından kaynaklanır.

  Örnek olarak StuffPlug eklentisini kullanmaktasınız. MEssenger’in yeni bir versiyonu çıktı bunu yüklediniz. ve eski eklentiniz bu yeni versiyonla uyumsuz ise bundan dolayı MSNCore.dll hatası alabilirsiniz.

  Messenger sürümünüzü en son güncelleme yaptığınızda eğer butip bir hata mesajı alırsanız yapmanız gereken kurulu olan eklentileri kaldırmak ve eklentilerin yeni sürümlerini yüklemektir. Yüklemeden önce muhakkak kullanmakta olduğunuz messenger sürümü ile uyumlu olup olmadığını kontrol etmektir. Eğer sürümünüz 8,0 ise ve 8,2 ye yükselttiğiniz ise o zaman eklentilerin 8.2 sürümü ile uyumlu olanlarını tekrar kurmanız gerekir..

  Hadi kolay gelsin..

  Yanıtla
 19. 80072efd hatası için yaa kusura bakma ama hiç yardımcı olamadınçok genel olarak olarak anlatmışsın biraz daha açıklarsan sewinirim

  Yanıtla
 20. arkadaslar lütfen yardım 81000314 live msn bu hata kodunu werıo bu ne demek nasıl halledebılırım 🙁

  Yanıtla
 21. Merhaba arkdaşlar benim pc’de msn ne ikide bir açılıp kapanıp hatta kodu veriyor (800722746) beni bilgilendirseniz çok memnun olurum çözüm ne olabilir sizce ?

  Yanıtla
 22. lütfenacilyardım;
  Msn Hata Kodu 81000314 çözümü aslında çok basit.. Sizden kaynaklanmıyor. Buna emin olabilirsiniz. Çünkü bu hata kodu MSN Servisleri çok yoğu olduğu zaman karşınıza çıkar. MSN servislerine bağlanamadığınız zaman veya lagda kalırsanız bu hatayı alırsınız.

  Yapmanız gerekenler:

  MSN sürümünüzü kontrol edin eski ise yeni sürümü kurunuz.
  Bir süre sonra tekrar MSN de oturum açmayı deneyiniz.
  BAŞLAT ÇALIŞTIR a geliniz ve oraya regsvr32 softpub.dll yazıp enter e basınız.

  Yanıtla
 23. 80072efd hata kadu alıyorum.sorunu gider ikonunu yıkladıgımda sistem dosyasıyla anahtar baglantı noktalarında hata veriyor onar ıkonuna bastıgımda
  sistem dosyasını temizle cıkıyor temizlıyorum fakat msn hala acılmıyor yardım edebilirmisiniz

  Yanıtla
 24. msn ye bağlanmamda yaklaşık 6 aydır sorun oluyor. msn ye bağlanmaya çalıştığımda hata veriyor. onar düğmesini tıkladığımda onarmaya başlıyor. onarım işlemi sonunda kablosuz sekmesi onarılamıyor ve sonuçta 80048820 hata kodu karşıma çıkıyor

  Yanıtla
 25. 80004005 hata kodu werıyor ama bu hayelet msn nı denedıkden sonra oldu ben de lutfen yardım edın kadırıp yukledım ama yıne olmadı kafayı yıycem ya

  Yanıtla
 26. slmlarr dünden itibaren msn açamıyorum.. bir kaçgün pc mi açmadım açtığımda da olanlar beni delirtti 80072ee7 hatası veriyo söylenenleri yaptım nette girebiliyorum ama msn açamıyorum yardımlarınızı bekliyorum.. tşkler şimdiden….

  Yanıtla
 27. slm sesimi duyan yokmu yahuu …:((( msn giremiyorum lütfen yardım edin herşey denedim yardımlara açığım:)

  Yanıtla
 28. acil yardım sıkıldım:

  Eski sürüm MSN üzerine Discovery yada Plus gibi bir eklenti kurduysanız sonrada MSN i yeni sürümünü güncellediyseniz Eski sürümdeki eklentilerden dolayı bu hatayı alıyorsunuz kurulu eklentileri kaldırın MSN i yeniden kurum. Firewall varsa MSN ‘ için izin veriniz.

  Yanıtla
 29. Mert;

  Sistem geri yüklemeyi deneyiniz. Kesinlikle işe yarayacaktır.
  Başlat
  Tüm Programlar
  Donaltılar
  Sistem Araçları
  Sistem Geri Yükleme

  Açınız ve sistemi 1 yada 2 gün geriye alınız..

  NOT: Unutmayın 1 – 2 gün geriye aldığınızda sistemdeki 1-2 gün içerisindeki yeni verileri kaybedebilirsiniz lütfen önemli dosyalarınızı yedekleyiniz.

  Yanıtla
 30. Gareli:

  80048820 hatası Bilgisayarınızın saat ve tarih ayarlarının geri kalmasından kaynaklanır. Bilgisayarınızın tarihini ve saatini ayarlayın yeniden başlatın.
  İkinci ihtimal ise TTnet in bulunduğunuz bölgede yaptığı çalışmalar bazen sistemlerin yani internete çıkış yaptığınız santralin sistemdeki port uyumsuzluğundan tutunda yurt dışı çıkışlarına kadar birçok etkisi var. Bu yüzdende bu tip bir hata alabilirsiniz.

  Yanıtla
 31. slm yeni sürümü kurulmuştu3 hafta oldu ben kaldırdım 🙁 bu sorun yeni çıktı .sistem geri yükleden kaldırmıştım ben kardeşim yüklemişti eeee şimdi ne yapacağım dns ve anahtar bağlantılarında sorun var diyoo delirtecek benii 🙁 çok tşkler yardımınız için:)..

  Yanıtla
 32. bendede 80048820 hata kodunu veriyo 1 haftadır msn giremiyorum msn min açılması için ne yapmalıyım yardım ederseniz sevinirim plss allah düşmanımın başına bile böle bi dert vermesin amin:)

  Yanıtla
 33. daha geniş bigi verseniz olmuyormu?dediğiniz herşeyi yaptım ama hiçbiri olmadı benim hata kodum 80072efd sildim tekrar yükledim ag baglantılarını onardım devre dışı bıraktım olmadı sorun gideri tıkladım yine olmadı olmadı olmadı…en sonunuda bilgisayarı kırıcam ya…

  Yanıtla
 34. ben boyleyım kardesım alınan alınsın banane ya neyse sorun gider yapıyorum anahtar bağlantı noktalarında sorun cıkıyo onar ı tıklıyorum baska baska seyler cıkıyo help me…

  Yanıtla
 35. msnmei açamıyorum neler oluyor anlamdım hata kodu81000314diyor yardımcı olursanız sevinirm bu sorun neden kaynaklandı saygılarr…..

  Yanıtla
 36. merhaba
  bilgisayarıma format attım ve daha sonra msn kurdum fakat msn ye giremedim. 80048820 hata mesajını veriyor .
  sorun gider butonuna bastığımda sistem dosyasında ünlem işareti çıkıyor.
  Yardımcı olursanız sevinirim.

  Yanıtla
 37. sorunu çözdüm.
  80048820 hata mesajı tarih saat ayarı yanlış olduğunda çıkıyor.
  teşekkür ederim.

  Yanıtla
 38. msn açılmıyor sorun gider yapıyorum sistem dosyası ve anahtar bağlantı noktalarında sorun var neralde niçin böyle oldu yardım ederseniz sevinirim

  Yanıtla
 39. Merhaba,

  Benim Messenger Live da giriş yapmaya çalışırken “windows Live Messenger ile bağlantınız kesildi, xx:xx sn sonra tekrar bağlanacaktır” diye bir hata veriyor.Ancak ne kadar uğraştıysamda tekrar bağlanmıor. Nası bi çözüm önerirsiniz. Yardımlarınızı bekliyorum.

  Yanıtla
 40. yaa kardeseler 80048820 yanı sorun gıder hatasının sonucunu bılen varsa msn aracılıgıyla bana ardım etsen msn ( [email protected] ) eger hatanın sonucunu bılen varsa msn mı eklesın ve bana yardım etsın TESEKKUR EDERIM !

  Yanıtla
 41. bişey anladıysam arap olıyim ya arkadaşlar bune ya çok sıkıcı oku oku bitmez öle değilmi arkadaşlar

  Yanıtla
 42. 1 HAFTADIR MSN SEBEPSİZ KAPANIYOR.ARAÇLAR MENÜSÜNDEN SEÇENEKLERE GİRDİĞİMDE BAĞLANTI SEKMESİNDE SARI RENKTE ÜNLEM İŞARETİ ÇIKIYOR VE UpNp DIŞI BAĞLANTI NOKTASI KISITLAMALI NAT ARACILIĞIYLA BAĞLISINIZ YAZIYOR DÜZELTMEK İÇİN NE YAPABİLİRİM.TEŞEKKÜRLER

  Yanıtla
 43. ulan abı hep senın yusunde zayıflarım var dıe msn ye bırssey yapmıs yaw (gercı haklı ama adam 9 tane zayıfı olan cocuga kım ne yapsın):D nese arkadaslar benı bılgılendırın yaw

  Yanıtla
 44. Murat ; SEDA;

  Bilgisayarınızda trojan var. Temizlik yapın sistem düzelecektir.
  http://www.teakolik.com/spybotsd-14-ucretsiz-ve-turkce/ makalemi okursanız o program işinizi görecektir.

  Haunted Shadows;

  Verdiği hata kodunu söylerseniz yardımcı olurum.

  Yusuf ;

  Bu kadar zayıfın var hala internettesin birde msn kullanacam diyorsun.. Abin haklı bende sana yardım etmeyeyim git derslerini çalış ne işin var internette msnde geleceğin bu senin 1 sene sık dişini git dersleri düzelt ondan sonra istediğin haltı ye ama dersleri düzelt. Bu senin geleceğin…

  Yanıtla
 45. yaw arkadaşlar Allah rızası için yardım edin benim pc,(80004005)hata kodunu verip duruyor lütfen yardımcı olun herkese selamlarr!!!!!!

  Yanıtla
 46. ya benim msn kendiliğinden kapanıp açılıo örenğin bi msn açınca kapanıo çıkınca kapanı ” .NET messenger hizmeti bağlantınız kesildi. ” diye bişey çıkıyo. lütfen yardım edin bıktım artık bundan

  Yanıtla
 47. benim msn birisi oturum açtığında veya kapattığında kendiliğinden kapanıyo. ” .NET messenger hizmeti bağlantınız kesildi. ” diye birşey çıkıyor yardım edin

  Yanıtla
 48. Haunted Shadows;

  Eğer 1 Sn liğinede olsa bağlantı kuruyorsa o zaman internete çıkışınızda bir problem yok demektir. Yani
  İp ayarları
  DNS ayarları
  Nat ayarları
  Sorunsuz demektir bunları kurcalamanıza gerek yok derim.

  Öncelikle bağlan dediğinizde MSN Messenger programı internete çıkış için ip dns ve nat üzerinden çıkış yapmaya çalışır. Bu arada Firewall kullanıyorsanız eğer Firewall dan da çıkış almış demektir.

  Fakat Sisteminizde Firewall ( Güvenlik Duvarı : Zone alarm , Outpost, Comodo … gibi ) yüklü ise o zaman size EVET internete çıksın Hayır çıkmasın gibi soru sorar eğer ki siz HAYIR Derseniz bağlantı kesilir.

  Öncelikle sisteminizde Firewall varsa kontrol edin MSN tüm Dll dosyaları ile birlikte internete çıkışına bloke koyuyor mu kontrol edin.

  ikinci olarak MSN Messenger versiyonunuzu kontrol etmenizi tavsiye ederim. Çünkü yeni çıkan MSN sürümleri yeni MSN servisleri ile veriliyor. Eğer eski bir MSN sürümü kullanıyorsanız yeni MSN servislerini tanımıyor olabilir bağlantı kesilmesine neden olabilir.

  Üçüncü olarak sisteminizde Windows MEssenger varsa eğer o arka planda çalışıyor olabilir. Siz bilgisayarı açınca otomatik oturum açar MSN messenger yada Live MEssenger ile bağlan dediğinizde bağlanırsınız ve o anda Windows messenger ‘in bağlantısı kesilir. Sonra Windows Messenger otomatik olarak tekrar bağlanır sonuç olarak sizin PC de Windows MEssenger varsa buna neden olur…

  Denetim Masasına Girin
  Program Ekle kaldıra gelin
  Windows Bileşeni ekle kaldıra gelin
  Karşınıza bir liste gelecek orada aşağıya doğru gelin Windows Messenger’ i göreceksiniz kutucuk işaretli ise sisteminizde kurulu demektir. O kutuyu boşaltın
  İleri butonuna basın
  Son butonuna basın
  Sonra bilgisayarı yeniden başlatın..

  Böylelikle Windows Messenger’i kaldırmış olursunuz bu sorunda çözülmüş olur..

  Eğer ki Sistemde Windows Messenger yoksa yani Kutucuk işaretli değilse o zaman başka bir sorun var demektir.

  Bunları yapın tekrar olmazsa tekrar bakalım…

  lütfen çok acele yardım edin;
  Sende yukarıda yazdıklarımı yapmanı tavsiye ederim tabi msn sürümünüde güncellemeyi unutma..
  birde bu makaleme göz at istersen yeni yazdım .. http://www.teakolik.com/msn-messenger-baglanti-sorunu-duzeltme/

  Yanıtla
 49. bide şey dio ” internete bir UPnP bağlantı noktası kısıtlamalı NAT aracılığıyla bağlısınız (Yönetici) ” çıkıo lütfen yardım edin yalwarırım

  Yanıtla
 50. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim…

  Tekrardan probleme değinecek olursak;

  Hata kodu vermiyor “oturum aç” a tıkladığımda 5-6 sn sonra sangi 1 sn liğine girmiş gibi olup tekrar şifre ve kullanıcı adı girme menüsünde gidip “windows Live Messenger ile bağlantınız kesildi, xx:xx sn sonra tekrar bağlanacaktır” diyen bir hata veriyor… süre bittiğinde tekrar bağlanmaya çalışıp aynı şey oluyor….Bazı akşamlar hiç giremezken bazı günler hiç karşıma çıkmıyor ancak bu aralar sıklaştı ve rahatsız edici hale geldi…

  Çözümü sabırsızlıkla bekliyorum…

  Yanıtla
 51. Çözüm önerisi ve ilginiz için teşekkürle !

  İlk iki öneriniz ile ilgili problem çıkma olası değil ancak windows messenger şu güne kadar kullanmamış olsam bile söylediğiniz gibi sildim.

  Şu an için bi problem yok gibi, ancak tekrarlarsa tekrar size başvurabilirim.

  Yanıtla
 52. Haunted Shadows ;
  Her zaman yardımcı olmaya çalışırım elbette… Eğer bir hata olursa MSN Messenger Bağlantı sorunu Çözme makaleme bakabilirsiniz yeni yazdım sıcak sıcak 🙂

  Yanıtla
 53. slm size bir şet sormak sitiyorum beyfendiler.ben şimdi 8.0 msn me maıl adresımı ve sifremı yazıorum entere basıorum ama bir problemle karşılaşıyorum.Buda şu Hata Kodo:80048820 birde Genişletilmiş Hata Kodu 80048439 acana nası bu sorunlarla baş edebiliirim.Yardımlarınızı beklirum.Saygılarımla…İlayda…

  Yanıtla
 54. slm arkadaslar bn msn şifremi deiştirdim şifreyi çok güçlü yaptım 18 harfli bi şifre olusturdum. sora gircem baktım son 3 rakam yazılmıo sığmıo son 3 rakam deli olcam şifresini bildiim halde msnime giremiorum ya lütfen yardım edin lütfen

  Yanıtla
 55. arkadaşlar bende de sürekli bu hata kodunu veriyor.. bu hata kodu( 80048820)) birde genişletilmiş hata kodu var 80048412 birde bunu veriyor sürekli.. yardımcı olursanız cok sevinirim.. sağ alt köşedeki saat ayarlarını yaptım ama güncelliştirme sonucu RPC sunucusu kullanılmıyor yazıyor ben bişey anlaymadım yardımcı olursanız cok sevinirim.

  Yanıtla
 56. yok yaaa denedim ama olmuyor.. internert calışıyor ama msn de tık yokk sürekli hata kodu veeriyor..
  yokk hepsini kontrol ettim acılmıyor şifremide doğru giriyorum ..
  internet saayini ayarladım onda da RPC SUNUCUSU KULLANILAMIYOR DİYOR YARDIMCI OLURSANIZ COK SEVİNİRİM

  Yanıtla
 57. İsra;

  Muhakkak ki birşeyi atlıyorsun başka birşey kalmıyorki geriye …
  RRC Sunucusu hataası WindowsDan kaynaklanıyor Windows’unda dosya bozulması var..

  Yanıtla
 58. yaaa bnde israya katılıorumm aynı kodu bndede verıo arkadaslarr yaaaa >> kafayı yedımm ama bnm ayrıjaaaa ınternete bağlanma sorunumda varrr yanı choqq choqq choqqq yafass bağlanıooo napcamı saırdımm m kafamı yıjem yaqındaaa nolur bı care bulunnnnn lutfennn 🙁

  Yanıtla
 59. TEAKOLİK
  BAK ŞİMDİ İLK ÖNCEİNTERNNET SAAATİNİ AYARLAMAYA CALIŞTIM AMA RPC SUNUCUSU KULLANILAMIYOR DEDİ..
  SONRADA MESSENGERİ PRORGAM EKLE KALDIRDAN KALIDIRIM TEKRAR YÜKLEDİM..
  AMA YOK HALA AYNI .. BU SEFER İNTERNET SAATİNİ AYARLADIM OLDU .. ŞİMDİ YİNE MSN AYNI HATA KODUNU VERİYOO. NE YAPMALIYIM BEN ŞİMDİ ARKADASIM YARDIMCI OLABİLİRMİSİN BANA BU KONUDA RİCA ETSEM???

  TEŞEKKÜR EDERİM ŞİMDİDEN…

  Yanıtla
 60. msn yi açtıktan sonra msn bağlantınız kesildi şu kadar süre sonra tekrar bağlanacak diyor bunun nedeni nedir ne yapmalıyım şimdiden teşekkürler

  Yanıtla
 61. msn hata werior nedenini bilmiyorum msn i açtım ve 2 saat sonra kapattım tekrar açmayı denedim ama ondan sonra açılmadı HATA KODU:80072efd

  Yanıtla
 62. HATA KODU:80072efd lütfen yardım edinnnn:(:( ayrıntılı bir biçimde ve anlaşılr bir biçimde yazarsanız sevinirim YARDIMLARINIZI BEKLİYORUMMMMMMMMMMMMM ŞİMDİDEN TŞK

  Yanıtla
 63. arkadaşlar benim msn açılmıyorr çok değişik bi sorun pc yi açtığımda normalde karşıma msn çıkar ama bende hiç çıkmıyorr msn tıklıyorum açılmıyorr daha öncelerii onardığım zaman msn çıkıyoduu ama şimdii onarıyorum çıkmıyorr deli olucamm msn silip yeniden nasıll kurabilirimm nasıl yapıcam onuu yardımcıı olunn lütfenn

  Yanıtla
 64. TEAkolik dediklerinizi uyguladım düzelmedi modemden kaynaklanabilir mi aldığımdan beri böyle çünkü lütfen yardım edin sürümüde güncelledin windosw messengeride kaldırdım ama olmadı çok yalwarırım yaldır edin yada eskiden bu sorunla karşılaşmış olan varda şimdi düzelltiyse manisalıya diye başlayarak söylesin çok rica ediyorumm 🙁

  Yanıtla
 65. arkadaşlarrrrrrrr msn giremiyorum 1603 hatası diyo casus programını kapayın diyo ama o ne ben bilmiyorum NEOLUR YARDIM EDİNN AAAAAACCCCCİİİİİİLLLLLL…….

  Yanıtla
 66. bendede 80004005 diye bi hata kodu war allah rızası için allahın bi kulu yardım etsin noluuurrr lütfen lütfeeen:'(

  Yanıtla
 67. 80072ee7 hatası alıyorum çözümünü tariflerdeki gibi yapıyorum ama kurtulamadım. başka çözüm öneren varmı

  Yanıtla
 68. 80048820 ve 80048812 yaklaşık 3 gündür msn e giremiyorum yorumlarınızı yaptım olmuyo son sürüm msnde açılmıyo ama eski sürümü kullanınca msnim açlııyo lütfen yardım edin.

  Yanıtla
 69. msn acılmıyor lutfn yardım edin kafayı yiyecek arkadas:D 80040154 hata kodunu vereiyor.bu ne anlama geliyor bilen varsa hayrına yazıversin….

  Yanıtla
 70. arkadaslar msn firewall(güvenlik duvari)nedeniyle acilmiyor,bunu nasil yapabilirim yardimci olursaniz cok sevinirim.

  Yanıtla
 71. yardım!!! lütfenn:(:(
  işyerınde butun msn ıle ılgılı herseyı engellemısler ınternet uzerınden de gıremıyorum…:( FİREWALL’dan çıkışı nasıl yapabılırım….

  Yanıtla
 72. arkadaşlar msn messenger live son sürüm (8.1) kullanıyorum. biraz bağlı kalıyo chat yapıyorum falan en fazla yarım saat içinde sebepsiz bir hata raporu çıkıyo msn ve tüm msn pencerelerim kapanıyo. yardım eder misiniz? şimdiden teşekkürler.

  Yanıtla
 73. benimki 3 gündür açılmıyo şifremi doğru girdigim halde 80048823 kodu hata veriyo ne yapmamm lazımmm..yardım ederseniz sevinirimm

  Yanıtla
 74. msn sayfasına msn adresimi yazdigimda hata var sorun gider diyo we bilgisayarda tek sorun bende babamin we kardesimin msnleri kolayca açlıyo acaba neden??yardımcı olursanız cok sewinirim:)

  Yanıtla
 75. yaaaaaaaaaaa herkes acıo ben açamıom 🙁 kaç gündür böle hata kodumu düzeltin nolur!! 81000306 acil….

  Yanıtla
 76. slm guvenlik duvarı ayarları ms ye baglanmayı engeliyo hata kodu 80048412 servise göturmekten içime fenalık geldi ms acılmıyo internete sorun yokkk yardım lutfen

  Yanıtla
 77. bilgisayarda internet bağlantısı var fakat msn yi açamıyorum durmadan 80072efd hatasını veriyor dedikleriniz hapsini yaptım olmuyor başka çözüm önerileriniz varsa lütfen yardım cı olunn

  Yanıtla
 78. ya nie cevap yazmıosun ya teakolik ya da bilen bi,ri nolur yazsın nasıl çözülüo bu 8004888d hatası hizmetr geçici olarak kullanılamadığında windows live messenger oturumunu açamadık diyoo

  Yanıtla
 79. yaaa sinir oldum 4 gümnden beri msn ye giremiyorum bana sorun gider diyor 80048412 gibi bi sayı yazıo lütfen yardım edin

  Yanıtla
 80. yaaaa halayapamadım msn me giremiyorum üfffffffffff çok sıkıldım lütfen bi çözüm bulun sorun gider yazıyor bide 80048820

  Yanıtla
 81. kardeslerım cok saolun bılgılerınız ıcın..ben de msn e gıremıyorum hata olarak da MSNCore.dll uyarısını gösterıyor..bılgısayar bılgım nerdeyse yok ben tekrar msn prog. yukledım ama yıne olmadı ne yapmalıyım?

  Yanıtla
 82. iyi günler benim msn 10 gndür hata weriyor çok sıkıldım aratık hatad şöle diyor dosya ayıklanması başarırız diyor 1 çözüm bulurmususnuz şimdiden tşk ederim

  Yanıtla
 83. iyi günler benim msn 10 gndür hata weriyor çok sıkıldım aratık hatad şöle diyor dosya ayıklanması başarırız diyor 1 çözüm bulurmususnuz şimdiden tşk ederim nsl olacak

  Yanıtla
 84. selamlar
  hata kodu 80048820
  genişletilmiş hata kodu 8004840a die bihata verio
  n’olur bi yardım 1 haftası msn yi açamıom nette de arıom
  olmuo kesin çözüm pls.şimdiden teşekkürler

  Yanıtla
 85. 80048823 ya bu ne yaa msn im gitti anlamadım.bilen varsa bi ayrdım etsin yaaa.bu hata kodu neamala gelio…acil yardımmmmm lütfennnnnnn!!!!!!!!!

  Yanıtla
 86. Ya Kardes Bendeki hata kodu degil msnmsgr.exe Bozuk Goruntu Yazıyor C:/Program Files/Msn Messenger/msnCore.dll Uygulaması veya DLL’si,Gecerli bir Windows bellek goruntusu degil.Lutfen Yukleme Disketinizdekiyle Karsılastırın.Yazıyorr anlamadım gitti ya mailime bi cwp atsan ? PLS Bby

  Yanıtla
 87. ya nep sam bılemıyorum cok seydenedım ama yabamadım pek fazla pc den anlamıyorum yardım edin arkadaslar
  ,internetten indirme yabıyorum yarıda duruyor .. msn de konusurken bırden kapanıyo ınternet var ama kesılıp kesılıp duruyor yardım edin bisey indiremıyorum yardı m yardım yardım

  Yanıtla
 88. Windows Lie Messenger 8.5 Beta kullanıyorum, Pc ye format attım, daha sonra yine aynı sürümü yükledim, fakat her seferinde değişen hata kodları almaya başladım, ” repeir ” dedim ve ” key ports ” hatası verdi, sürekli ” key ports ” hatası ile karşılaşıyorum, yeniden silip yükledim, fakat aynı sorun yine devam ediyor, acaba yapmam gereken nedir ? Bu sorunu nasıl çözerim ?

  Teşekkürler…

  Yanıtla
 89. walla ne diyeyim şu hata 80004005 konusunda yardımseverlik bekliyorum sizden , çunku msn siz delirecem he:)

  Yanıtla
 90. merabalar.ben bilgisayarıma format attım.ondan sonra msn açılmıyo.Hata kodu:80072efd söylediklerinizi yapıyorum yine de olmuyooo:(başka bi yöntemi yok muu?yardımcı olursanız sevinirim efendim saygılarımla…

  Yanıtla
 91. benim 2 gündür 800401f3 hada kodu veriyo.aslında adresi yazamıyorum .yazınca da 5 dakika sonra geliyo yazdıklarım.ama şifreyi kolaylıkla yazabiiliyorum .sorun virüs müdür 😕 ekle kaldır, farklı sürüm hepsini yaptım ama olmuyoooooooooooooo .ne yapacağımı da bilmiyorum.kime sorsam aynı şeyler sölüyo.lütfen yardım.sğln

  Yanıtla
 92. hata kodum 800401f3 çok kötü durumdayım.msnye adres yazamıyorum .yazdıklarım 5 dakika sonra geliyo.ama şifreryi rahat yazıyorum. her şeyşi denedim.lütfen yardımmmmmmmmmmm

  Yanıtla
 93. meraba bnm msn de sorun var acılmıyorr hep sorun gıder dıyorr sistem dosyalarında cıkıyor onarıyorum ama acılmıyorr şimdide tşkler

  Yanıtla
 94. hata kodum 80072efd.Ara sıra geliyo msn ama bağlantı hemen kesliliyo….Çok zor durumdaım anlayacağınız.yardımlarınızıı bekliyorum………

  Yanıtla
 95. lütfen yardım edin hata kodu 81000306 ne yapmam gerekiyo tam tamına bir haftadır uğraşıyorum ama sonuca ulaşamadım lütfen yardım edinşimdiden teşekkür ederim.

  Yanıtla
 96. arkadaşlar hata kodu 80072efd çıkınca bu virüs programından kaynaklanıyo kaspersky 6.0 dan eğer durdurursanız açılıyor 😀

  Yanıtla
 97. ben size yardım ettim artık sıra sizde lütfen bilen birisi warsa yardım etsin 81000306 hata kodunu nasıl çözebilirim

  Yanıtla
 98. 80072edf hatasını bir türlü halledemedim.hemem heem herşeyi denedim ama halen hata vermekte direniyor.yardım edecek var mı arkadaslar.:)))

  Yanıtla
 99. yha offffffffffffffff olmuyoo kafaı yicm bi türlü kuryulamıorum sürekli hata verioo yha nolur bi çaresini bulun:(:(:(:(:(:(

  Yanıtla
 100. bu nerden çıktı yaa böle kaç gündür msn giremiyozzz msn yapanlar bunu akıl edememişlermi nolur yardım edinn 80048412 bune böle yardım edin 🙁 nolur

  Yanıtla
 101. slm ben live messenger yüklemeye çalışıyorum yüklemeyi geri sarıp yüklenmedi diyo hata kodu:1603 yardımlarınızı bekliyorum

  Yanıtla
 102. Ya kardesim bu ne biçim bir sey nerden cıktı bu hata kodları msn giremez olduk lütfen ilgililere duyurulru tskrler ex-kanka

  Yanıtla
 103. anlasdik: :grrrr:Arkadaslar msn de nedenini bir turlu bulamadigim bir hata veriyor. Mail adresimi girerken cok yavas yaziyor sifreyide yazdiktan sonra 800401f3 hatasi veriyor yardimci olursaniz sevinirim. Nedir bunun sebebi acaba?:sor

  Yanıtla
 104. Arkadaslar msn de nedenini bir turlu bulamadigim bir hata veriyor. Mail adresimi girerken cok yavas yaziyor sifreyide yazdiktan sonra 800401f3 hatasi veriyor yardimci olursaniz sevinirim. Nedir bunun sebebi acaba [email protected] lütfen yardım edin

  Yanıtla
 105. benim 2 gündür 800401f3 hada kodu veriyo.aslında adresi yazamıyorum .yazınca da 5 dakika sonra geliyo yazdıklarım.ama şifreyi kolaylıkla yazabiiliyorum .sorun virüs müdür ekle kaldır, farklı sürüm hepsini yaptım ama olmuyoooooooooooooo .ne yapacağımı da bilmiyorum.kime sorsam aynı şeyler sölüyo.lütfen yardım.sğln [email protected] yardımlarızı bekliorum

  Yanıtla
 106. arkadaşlar ben msn liveyi yükleyemiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz yükleme sırasında 2932 hata kodu diyor biri bana yardımcı olsun lütfennn

  Yanıtla
 107. [email protected] msn adresim hata kodları için mail atabilirsiniz sorununuzu çözeceğimden emin olabilirsiniz

  Msn Messenger 81000395 Hata Kodu ve Çözümü

  1- E-posta adresinizin aşağıdaki ölçütleri karşıladığından emin olun:
  Yalnızca bir (@) işareti içerir.
  Art arda gelen noktalar (.) içermez. Örneğin, kullanıcı..adı@etkialanı.com adresine izin verilmez, ancak kullanıcı.adı1.adı2@etkialanı.com adresine izin verilir.
  Kısa çizgi (-) veya nokta (.) ile başlamaz.
  Yalnızca aşağıdaki karakterleri içerir:
  Büyük veya küçük harfler
  Rakamlar
  Alt çizgi karakterleri (_)
  Kısa çizgiler (-)
  Noktalar (.)
  64 veya daha az sayıda karakter içeren bir kullanıcı adı vardır.
  64 veya daha az sayıda karakter içeren bir etki alanı adı vardır.

  2- Kimlik bilgilerinizi yeniden girin ve Messenger oturumu açmayı yeniden deneyin.

  Msn Messenger 80072ee6 Hata Kodu ve Çözümü

  DLL dosyasındaki bir sorun nedeniyle oturum açamayabilirsiniz. Bu hatayı gidermek için Msxml3.dll dosyasını bilgisayarınızda yeniden kaydettirin.
  1- Görev çubuğunda Başlat’ı ve sonra da Çalıştır’ı tıklatın.
  2- %windir%system32regsvr32 %windir%system32msxml3.dll yazın.
  3- Tamam’ı ve tekrar Tamam’ı tıklatın.
  4- Birkaç dakika bekleyin ve yeniden oturum açmayı deneyin.

  Msn Messenger 81000344 Hata Kodu ve Çözümü

  Proxy ayarlarınızın temizlenmesi gerektiğinden oturum açamayabilirsiniz.

  Proxy ayarlarınızı temizlemek için:
  1- Araçlar menüsünde Seçenekler’i tıklatın.
  2- Bağlantı’nın altında Gelişmiş Ayarlar’ı tıklatın.
  3- HTTP, Kullanıcı adı ve Parola kutularındaki metinleri silin.
  4- Tamam’ı ve tekrar Tamam’ı tıklatın.
  5- Birkaç dakika bekleyin ve yeniden oturum açmayı deneyin.

  Bu iletilerden birini alırsanız, kişi listeniz kullanılamıyordur veya salt okunur moddadır. Birkaç dakika bekleyin ve yeniden oturum açmayı deneyin.

  Msn Messenger 80048820 Hata Kodu ve Çözümü

  1) İnternetinizin olup olmadığını kontrol edin.
  2) Bilgisayarınızın saatini ve tarihini kontrol edin
  3) Explorerın proxy ayarlarının otomatik bul seçeneğini kaldırın.
  explorerda tools(ayarlar) altında Internet Options(internet seçenekleri) connections (bağlantılar) Lan setting içindeki Automatically detect settings(otomatik proxy bul)seçeneğini kaldırın.
  4) MSN Messenger 7.5i başlatın.sonra msn de “Tools” menüsündeki “Options.” seçeneğini açın.orada “Connection,” ve “Advanced Settings.” seçeneğini açarak “SOCKS.” seceneğini kaldırın okeyleyerek setting bölümünden çıkabilirsiniz.
  5) Explorerın ayarlarındaki advantec seçeneğini ayarlayacağız.
  explorerda tools(ayarlar) altında Internet Options(internet seçenekleri) menüsündeki advantec (gelişmiş) sekmesindeki security altındaki
  “Check for server certificate revocation” (sertifika ile iilgili alanı) sekmesinin chekini kaldırın.
  “Use SSL 2.0” sekmesini işarateleyin
  “Use SSL 3.0” sekmesini işarateleyin
  6) Sonra da msn messengerınızı tamamen kapatın. System treyden de kaldırın. Daha sonrada başlat çalıştırdan
  aşağıdaki komutları yazın. Her komutu yazıp okeylediğinizde reğisterin başarılı bir şekilde yapıldığına dair mesaj gelecektir. İşleminizi bitirdikren sonra msni tekrar çalıştırın.çalışmazsa makinenizi restart edip deneyin.
  Yine sorun devam ederse msni update seçeneği ile kurun.

  Msn Messenger 8007277b Hata Kodu ve Çözümü

  Bu hata genellikle bazı sitelere girmenizi önleyen cyber sitter programından kaynaklanmaktadır. Programa girip
  seçeneklerden msne izin vermesini sağlayın. Ve bu sırada msnin tamamen kapalı olduğundan emin olun.

  Msn Messenger 80048883 Hata Kodu ve Çözümü

  Eğer Msn Messenger 7,5 kullanıyorsanız aşağıdaki adımları izleyin

  1) http://clientconfig.passport.net/ppcrlconfig.bin

  a) Bu dosyayı indirin
  b) Dosyanın ismini ppcrlconfig.dll olarak değiştirin
  c) İndirdiğiniz dosyayı buraya atınC:Documents and SettingsKullanıcı adı (örn: IcedHeart)Application DataMicrosoftIdentityCRL

  2) Tekrar girmeyi deneyin

  Msn Messenger 80048848 Hata Kodu ve Çözümü

  Bu hata genellikle internete bağlı olmadığınızdan dolayı karşınıza çıkar, ya da firewall Msn Messenger’i
  engelliyordur. Firewallunuzdan Msn Messengera izin vermesini sağlayın

  Msn Messenger 80090305 Hata Kodu ve Çözümü

  Bu pek sıradan bir problem değildir, explorerinizi tekrar kurmayı deneyin.

  Msn Messenger 81000314 Hata Kodu ve Çözümü

  This error usually occurs because there are problems on the MSN Messenger servers. Check the .NET Messenger Service status to see if this is the case. If there are problems, wait until they are over and do not try to fix anything on your computer.

  Bu hata genellikle msn messenger servislerindeki problemlerden meydana gelir. http://messenger.msn.com/Status.aspx adresine girin ve bir problem var mı diye bakın. Hata düzeltilene kadar bekleyin ve bilgisayarınızdaki ayarlarda değişiklik yapmayın.

  Hata 80040111 veya 80040154

  Windows Live Messenger Oturumu Açamıyorsunuz

  DLL dosyanızdaki veya XML ayrıştırıcınızdaki bir sorun nedeniyle Windows Live Messenger oturumu açamayabilirsiniz.
  Sorunu gidermek için:

  DLL Dosyalarını Yeniden Kaydettirin
  Görev çubuğunda Başlat’ı ve sonra da Çalıştır’ı tıklatın.
  Regsvr32 %windir%system32msxml3.dll yazın ve Tamam’ı tıklatın.
  Bu adımın başarısız olduğunu belirten bir ileti alırsanız, sonraki adıma geçin. Aksi halde, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve yeniden Messenger oturumu açın.
  XML Ayrıştırıcısını Yeniden Yükleyin
  MicrosoftXML Ayrıştırıcı için karşıdan yükleme web sitesi adresini ziyaret edin.
  Sayfanın alt tarafındaki msxml3.msi’yi tıklatın.
  Ekrandaki yönergeleri izleyin.
  Hala Messenger Oturumu Açamıyorsanız
  Messenger programını yeniden başlatın ve yeniden oturum açın.

  Hata 80004005

  Windows Live Messenger Oturumu Açılamıyor

  Bu hatayı alıyorsanız, Windows Live Messenger ürününün 8.0.792 veya daha yeni sürümüne sahip olduğunuzu doğrulayın.

  En son Windows Live Messenger sürümüne sahip olduğunuzu doğruladıktan sonra da bu hatayı almaya devam ederseniz:

  Windows Gezgini ayarlarınızı değiştirin
  Araç çubuğunda, Başlat’ı tıklatın ve sonra Araştır’ı seçin.
  Araçlar’ı tıklatın ve sonra Klasör Seçenekleri’ni seçin.
  Klasör Seçenekleri penceresinde Görünüm sekmesini tıklatın.
  Gelişmiş Ayarlar listesinde, Gizli dosya ve klasörleri göster’i seçin, Bilinen dosya türleri için dosya uzantılarını gizle’nin seçili olmadığından emin olun ve sonra Tamam’ı tıklatın.
  Windows Gezgini penceresinde, Görünüm’ü tıklatın, Gezgin Çubuğu’nu seçin ve Klasörler’in işaretli olduğunu doğrulayın.
  Kişi Önbelleği klasörünüzü silin
  Araç çubuğunda, Başlat’ı tıklatın ve sonra Araştır’ı seçin.
  Sol bölmedeki klasör listesinde, C:Documents and SettingsWindows oturum açma adınızContactsMessenger e-posta adresiniz klasörüne gidin.
  Sonra, Messenger e-posta adresiniz klasörü içindeki tüm dosyaları silin.
  Sol bölmedeki klasör listesinde, C:Documents and SettingsWindows oturum açma adınızLocal SettingsApplication DataMicrosoftWindows Live ContactsMessenger e-posta adresiniz klasörüne gidin.
  Sonra, Messenger e-posta adresiniz klasöründe real (gerçek) ve shadow (gölge) klasörlerini silin.
  Windows Gezgini uygulamasını kapatın ve yeniden Messenger oturumu açmayı deneyin.

  80072efd

  Hizmetten veya Internet baglantinizdan kaynaklanan bir sorun nedeniyle su anda .NET Messenger Service oturumunuzu açamiyoruz. Lütfen Internet’e bagli oldugunuzdan emin olun.

  Çözüm

  Başlat >> Çalıştır>>

  regsvr32 softpub.dll Wintrust.dll Initpki.dll Rsaenh.dll Mssip32.dll Cryptdlg.dll

  Yanıtla
 108. MSNCore.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı)gibi
  ve her tıklayışımda
  farklı bir kod vererek aynı şekilde dın oluyoo.kodlardan bazıları(1608808)(1608024)(1490568)(1608888)(1608232)(1524968)ve daha başkaları
  her denemede farklı bir kod veriyor umarım bana yardımcı olabilirsiniz.cevabını bekliyeceğim.teşekkür ederim,sizin gibiler olmazsa biz acemiler ne yaparız?
  biraz acele ediniz lütfen

  Yanıtla
 109. slm laptop kullanıyorum 80072efd hatası alıyorum surekli acamıyorum ne yaptıysam olmadı google da aradım bulduğum tüm yöntemleri denedim olmuyor birde sizin sayfanızda bişeyler yazılmış cozum için calıştıra yazdım ama değişmedi ya imkan varsa acıklamalı bir cozum yollarmısınız cok zor durumdayım ve cıldırıcam artık

  Yanıtla
 110. slm ya benim msn ye bağlanıyo 20 sn felan sonra tekrar bağlanıyo diyo ip ayarlarını felan kontrol ediyo pc ne yapcamı şaşardım modemi felan söküp taktım ama olmuyo acil cvp istiyorumm

  Yanıtla
 111. 2 gündür msn adresimi yazıp da parolayı yazınca 80048823 hata kodu gönderiliyor parolayı doğru yazdığımdan kesinlekle eminim ne yapacağımı bilmiyorum bana yardımcı olrsanız sevinirim

  Yanıtla
 112. 2 gündür birçok kez denememe rağmen msn yi açamıyorum parola yazınca 80048823 hata kodu gönderiliyor lütfenyardım edinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

  Yanıtla
 113. 80048820 ve 800048412 bır haftadır msn ye gıremıyorum ne yaptıysam olmadı bazı arkadaslarda da aynı hata kodları var eger onlar yaptılarsa bana da soylesınler yardım edersenız sevınırım..

  Yanıtla
 114. ya arkadaşlar bende sizden farksız degilim msn açılmıyor ve sürekli 81000306 hata kodunu veriyor lütfen bana yardım edin

  Yanıtla
 115. msn kapanıp tekrar baglanıyo 1 dakka gecmeden yıne kapanıyo yıne baglanıyo pc format attım defalarca msn yükleyip kaldırdım butun antiviruslerle tarattım olmuyo olmuyo kafayı yicem lutfen yardımcı olun…

  Yanıtla
 116. 1 haftadır bir çok şey denememe rağmen msn im açılmıyor adresimi giriyorum ama 10-15 sn sonra çıkıyor hata şifremi yazarken bi sorun yok ama. vede hata kodu:800401f3
  geçici olarak kullanılmadığından açılamıyor die bir not çıkıyo live mesenger ı kaldırıp yeniden yükledim ama yinede aynı sorunla yenisinde de karşılaşıyorum LÜTFEN BU KONUDA BİLGİYE SAHİP BİRİ YARDIM ETSİN

  Yanıtla
 117. Arkadaşlar bundan 3-4 gün önce yine böLe bir hata ile karşılaştım.Ama bir sitede okuduğum biLgiler saate tıklayın ve tarihhe bakın örn.Agustos.2007.10 işaretliyin oluryor ama şimdi yaptım olmuyor…

  Yanıtla
 118. benim msn 80072efd hatasını veriyor ve anahtar bağlantı noktaları kablosuzda hata oluşuyor artık yardım edin yoksa kafayı yiyecegim

  Yanıtla
 119. arkadaşlar mrb
  80072efd hata sı için önce modeminizi kontrol edin sonra ıp ardesinizi tekra r yenileyin eğer güvenlik duvarınız veya virüs prorramlarınız açıksa birde onları kapatarak deneyin internet bağlantınız kopmuş olabilir
  eğer bunların hiçbiri olmuyorsa boşverin gitsin

  Yanıtla
 120. Öncelikle monitörünüzün sağ alt köşesine bakın orda saat var …

  İki kere tıklıyoruz vede Gün/Ay ve hatta saat ayarlarımızın doğru olduğuna emin oluyoruz.

  Eminsek ikinci adım…

  Şöyleki başlat>Çalıştır> regsvr32 softpub.dll girip enterlıyoruz işlem tamam..

  2 çözüm yolundan biri sorununuzu çözecektir…

  Yanıtla
 121. arkadaşlar bu 80048820 hata kodu için
  Öncelikle monitörünüzün sağ alt köşesine bakın orda saat var …

  İki kere tıklıyoruz vede Gün/Ay ve hatta saat ayarlarımızın doğru olduğuna emin oluyoruz.

  Eminsek ikinci adım…

  Şöyleki başlat>Çalıştır> regsvr32 softpub.dll girip enterlıyoruz işlem tamam..

  2 çözüm yolundan biri sorununuzu çözecektir…

  Yanıtla
 122. doğrusu kime mail atıyorum bilmiyorum?msn de problem var kaç gündür problemi gideremiyorum çıldırık geçiriyorum.herkez buraya yazmış bu problemleri bari bende yazıyım belki bi çare olur dedim…!benim msn de 810000306 nolu hata veriyor ne yapmalıyım?lütfen yardım edin!şimdiden selamlar.

  Yanıtla
 123. doğrusu kime mail atıyorum bilmiyorum?msn de problem var kaç gündür problemi gideremiyorum çıldırık geçiriyorum.herkez buraya yazmış bu problemleri bari bende yazıyım belki bi çare olur dedim…!benim msn de 810000306 nolu hata veriyor ne yapmalıyım?lütfen yardım edin!şimdiden selamlar.

  Yanıtla
 124. bende msn e gıremıyorum.lakın bende giriş noktası bağlantı kitaplığında bulunamadı gıbı bişi yazıyo.ınternety war ama yenıden msn yukleyemıyorum güwenlık duwarı war galıba ACELE CEWAP KESTANE KEBAP.(SEMPATIK OLAYIM DEDİM)

  Yanıtla
 125. hocam ben 2 gündür iki gündür msn ye giremiyorum 800401f3 hata kodu veriyor. internette araştırıyorum hiç bir allahın kulu çözüm yazmaz mı ? yardım edin. hata kodu 800401f3 şimdiden teşekkürlerr

  Yanıtla
 126. 80048820 hata olan arkadaslar tarıh ve saatlerınıı duzeltsınler bende cok cektım buu hatadan ama sonunda cozdum tarıh ve saat buyuk ıhtımal yanlıs hadı kolay gele 😀

  Yanıtla
 127. arkadaslar yardımcı olun nolurr.80048823 numaralı hata cıkıyoo.okdar internet sitesi gezdim.epostanızı sıfırlayın diyolar.msn acılmadıgı için epostada gelmiyo.yardımcı olunn en kısa zamanda cevaplarınızı bekliyorum simdiden tesekkürler

  Yanıtla
 128. ya arkadslar ben uzun süreden berimsnde hiç sorun yasamıyordum ama dün bilg. actıgımda msn acılmıyo ve hata kodu olarak 81000370 yazıuyo. burda yazılanları yapıp sertıfıkalara girdim ama orda SSL DURUMUNU SİL diye bi yazı yok ama dediğiniz gibi sertefikaları geçerliliğini denetle kutucugunda işaret yoktu işaretleyıp bastan baslattım ama bişey değişmedi .yalnız hata kodu olarak arada bir cok nadirende olsa 8100301 gelıo tekrar deneyince yine eskı hata kodunu sölüyo. bu yontem olmayınca diğer anlattıgınızı denedım ama calıstırdan CMD yazınca dosya yanlış öle bi dosya bulunamadı diyo. bende direk msdosstan ipconfig /flushdns bunu yazdım ama yanlış komutdiyo. benım bilg. baya bi eskı windows 98 kullanıyorum üstelık ama su ana kdr öle bişey olmuyordu şimdi ne yapmam lazımm
  🙁

  Yanıtla
 129. 80072edf bu htayı veriyor güvenlik duvarınıda kaldırdım modemi kapatıp açtım hatta modem arayüzüne bire refresh çektim ama olmuooooooooo:(:(:(:( internet var ama msn yoghh garip ama duygusal ha bi sorun var live messengerda sorun verio ama windovs messengerde açılıo saçmalık bence 🙁

  Yanıtla
 130. selam ya benim bilgisayarda çok büyük bi sorunum var şimdi bilgisayardan internete giriliyo ama msn açılmıyo sorun gider diyorum herşey normal ama neden msn açamıyorum anlayamadım ne yapmam gerekiyo nolur yardım edin cevaplarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim…

  Yanıtla
 131. 81000370 hata kodu veriyo.fakat messenger e bağlanırken sorun oluştu diyo normalde 80072fod hatası olduğu zaman bu yazı çıkıyor.şimdi ben hangi kodu kullanarak çözüm arıycam yardımcı olursanız çok sevinirim.

  Yanıtla
 132. 81000370 hata kodu veriyor.sorun gider diye bi seçenek var ona tıklıyorum.fakat sistem ayarlarınızda ve programlarınızda bir sorun bulamadık daha sonra tekrar oturumu açmayı deneyin diyo.tekrar açmayı deniyorum ama hiç bi değişiklik olmuyo sorun devam ediyo lütfen yardım edermisiniz

  Yanıtla
 133. 81000370 sorunu veriyo.sorun gider e tıklıyorum vesistem ayarlarınızda ve programlarınızda bir sorun bulamadık diye bi yazı çıkıyo acaba bu sorun neden olabilir??????????

  Yanıtla
 134. arkadaşlar öncelikle bilgisayarınızın saat ve tarihini kontrol edin eger dogruysa sistem geri yükleme yapabilirsiniz bende giremiyordum ama artık giriyorum msn adresim [email protected] eklerseniz daha ayrıntılı anlatırım arkadaşlar

  Yanıtla
 135. msnyi açıyorm ve 2dk geçmeden bağlantı kesildi diyor tekrar tekrar bekliyorm.kesilmemesi için ne yapabılırm

  Yanıtla
 136. ben herseyı yaptım beee ılk bas hata 80048820 cıktı onu duzeltım galıba sımdı ıse hata 80072ee7 cıktı pekı yyyyyyaaaaaaaaaaaaa bunu nasıl cozucem

  Yanıtla
 137. yaaaaaaaaaaaaaaa abıcım yaa hersey normal ama msn acılmıyo bır hata cıkıyo mesala 80048820 onun ıcın saat-tarıh kontrol ettım bıde baslat-calıstırdan regsvr32 softpub.dll yı calıstırdım hata gıttı daha sonra hata 80072ee7 cıkıyo ve gıtmıyo rıca ederım duzeltmeme yardım edın lüüüüüüüüüüüttttttttttttttffffffffffffeeeeeeeeeeeeeennnnnnnnnnnnnnnnnnn

  Yanıtla
 138. ya bnm şifrem bunlardan hiç biri değil ya bn ne yapacam arkadaşlar birileride bana yardım etsn bnm msn hiç açılmıyor şifremde 0xc0150004 bu şifre ne anlama gelio peki şimdi bn napıcam of of

  Yanıtla
 139. slm ben sevgi benim sorun netle sürekli gidip sonra geliyo modem ayarları manuel herşey normal ama habire kesiliyo ve bişe yapmadan sonra geliyo hata kotu olarakda 8007ee7 veriyo lütfen yardimci olun sinir etti yaw ne yapablirim en acilincen cevap ne olurrrrrrrrr net gitmeden cook tşkederim oflusevgi

  Yanıtla
 140. ya lütfen bana da bi yardımcı olun.benim hata kodumda 81000370 bu ne ya.yaklasık 2 haftadır giremiyorum.sorun gider diye bi seçenek çıkıyo.tıklıyorum.bi sorun bulamadık diyo.be sorun yoksa ne diye çalışmıyon.ne olur bi yardımcı olun.windows 98 kullanıyorum.programı kaldırdım kaç defa yeniden yükledim ama bi türlü olmuyor.lütfeeennn cvp

  Yanıtla
 141. slm ya banada böle bişi cıkıyor 8100030d hata kodu.. ve sadece bi adresimde diğer adresilerimi direk acıo ama bnm kullandığım adresi acarken hep bu kodu verior..cok sinir bosucu arada acıor kafası esince..yardımcı olursanıs sevinirm:=)

  Yanıtla
 142. 8100030d hata kodu için yaptığım şey, son yüklediğim ek MSN yamasını (tiger…) kaldırmak oldu. MSN düzeldi. Buna benzer bir yama MSN’yi bozmuş olabilir.

  Kolay gelsin.

  Yanıtla
 143. ben msn den kayıtlarımı sildim daha sonra msn ye geçici olarak bilgisyarınız giremiyo dio ve benim acilen msn ye girmrm lazım yardım edin

  Yanıtla
 144. HATA KODUU 80072ee7 onar diyorum DNS ve ANAHTAR BAĞLANTI NOKTALARI ÜNLEM VERİOO GİRMİOO NE İNTERNETE NEDE MSN YE LÜTFEN YARDIMM EDİNN:(

  Yanıtla
 145. bn modemi tekrar yükledim ama şimdi internete giriyor ama msne girmiyor şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

  Yanıtla
 146. 80048823 bu hata kodu nedir deli olacam senelik msn nem dondu kaldı gizli sorusunuda hatırlamıyorum ne yapacagımı bilmiyorum

  Yanıtla
 147. merhaba öncelikle bu sayfaya nerden girdiyimi ben de bilmiyorum.ama hepimizin ortak sorunları varmış meger.msn yi açarken bu hata kodu 80072ee7 veriyor. bir türlü msn mi açamadım yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler şimdiden…..

  Yanıtla
 148. her önemli konuların tlf.da konuşarak yardım istenilecek bir numaraları olur.mesela bilinmeyen numaralar yangn ihbr danışma bilgi alma hatları vs..neden bu int. msn gibi sorunlarımızda arayıp bigi alabilceyimiz bizlere yardımcı olacak kimseler yok?

  Yanıtla
 149. lütfen delirmek üzereyim ya msnemi açamıyoyorum sorun gider diyorum yine olmuyor işte internet bağlantı ayarına giriyorum bana net messenger service ile baglantınız yok hatasını veriyor ve ben bunu düzeltemiyorum lütfen yardımcı olun

  Yanıtla
 150. iyi günler 81000306 hata kodu hakkındakı onerılerınızı uygulamaya calıstım ama guwelık duwarımda tam olarak ne yaoacagım hakkında yeterlı bılgı alabılır mıyım.ardımlarınız ıcın tesekkurler.

  Yanıtla
 151. yaa arklar benim de msn açılmıo bende de 80072efd hata kodu çıkıo ben onarmaya çalışıorum bu seferde anahtar bağlantı noktaları sorun yapıo ve msn me bi türlü giremiorum lütfen bi yardım da bulunun hiç bişi olmuoooooooo 🙁 …

  Yanıtla
 152. msn yi 10 günden beri kllanamıyorum her defasında 80048820 hatasını veriyor yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

  Yanıtla
 153. pcde bütün adresler acılıo fakat bnm adresim acılmıo 2 qündür cıldırmak üsereim sürekli hata werio!!! lütfen yardımcı olunn! tesk!

  Yanıtla
 154. dier bütün adresler acılıo fakat bnm adresim acılmıo 2 qündür cıldırmak üsereim sürekli hata werio sorun gider diorum olmuo bitürlü hata kodu : 80004005 lütfen yardımcı olun adresimi acmam gerekk! simdiden tesk!!!

  Yanıtla
 155. ya benim msn 5 gündür açılmıyo üzerini tıklıyorum gdiplus.dll uygulaması bulunamadı diyo uygulamanın tekrar yüklenmesi sorunu giderebilir ama ben yapamıyorum ne olur yardım edin nasıl gidericem bu sorunu yaaaa 🙁

  Yanıtla
 156. 80004005 hata kodu veriyor sorun gider degidimde herşeyi tamamıyla okeyliyo genede msn açılmıyor lütfen yardım acill

  Yanıtla
 157. msn plus yükledim sonrada yamasını yükledim ama hala coklu msn acamıorum hata dio yardımcı olursanız sevinirim

  Yanıtla
 158. arkadaşlar yardımcı olursanız çooooooooooook sevinirim bir iş başvurusu için cv gönderecem bir saattir uğraşıyorum ekranda sürekli şu çıkmakta

  Hizmet şu an kullanılabilir değil. Sonra yeniden deneyin. Hesap: ‘Hotmail’, Sunucu: ‘http://services.msn.com/svcs/hotmail/httpmail.asp’, İletişim Kuralları: HTTPMail, Sunucu Yanıtı: ‘Service Unavailable’, Bağlantı Noktası: 0, Güvenli(SSL): Hayır, Yuva Hatası: 87, Hata numarası: 0x800CCCF0

  Açıkcası ne anlama geldiğini bilmiyorum ama hayatımın fırsatını kaçırıyor olabilirim…acil yardım dileklerimle teşekkürler şimdiden…

  Yanıtla
 159. arkadaşlar benim msn açılmıyodu sorun 8000306 dı ve ben çozdum bunu modemi resetleyin kesin çozume ulaşırsınız daha fazla bilgi isteyenler için msn adresimi yazıyorum lutfen gereksiz seyler için eklemeyin:d

  Yanıtla
 160. arkadaşlar modemi resetleyin kurtulun ya sıkmayın bosuna canınızı ben bi gunde hallettim msn açılmıyodu kesin cevap modemmmmmmm

  Yanıtla
 161. Ben de yaklaşık bir haftadır MSN’i açamıyorum..Hata kodu:80048820 ve inanın denemediğim yöntem kalmadı.İşin ilginç tarafı başka bilgisayarda oturum açabiliyorum..Fakat kendi bilgisayarımda mümkün değil!! Ne yapacağımı şaşırdım..Acilen yardım gerekiyor..Tecrübesi olan arkadaşlar lütfen bilgilerinizi paylaşın!!

  Yanıtla
 162. Ben bilgisayara yeni windows yükleyip yeniden kurdum ve sorun ancak bu şekilde çözülebildi..Şimdi MSN rahatlıkla açılıyor.Biraz zaman alıyor ama işe yarıyor..

  Yanıtla
 163. BEnde Diloşşa katılıyorum.Bendede aynı sorun var.Hata kodu:80048820 benimde yapmadıgım sey kalmadı ama yinede bilgisayarımda oturum acamıyorum.Bu problemlede uzun zamandır ugrasıorm lütfen yardım….

  Yanıtla
 164. messenger’a giriyorum 2 dk hatasız duruyo sonra birden bağlantısı kesiliyor msn’in internetin değil ama. nedeni neden olabilir? nasıl düzeltirim?

  Yanıtla
 165. ya bende 80072efd ve msn hiç açılmıyor sorun gider die yazı çıkıyor. sına diycem oradaki bilgilerin hepsi boş hiç onlara neler yazıcagımıda bilmiyorum.

  Yanıtla
 166. 8004840a nasıl çözülür nette hiç bir şey yok bunu için makinayımı formatlıyalım şimdi 🙂

  Yanıtla
 167. ya ben öbür msn sayfalarımı açabiliyorum ama [email protected] adlı msn bi türlü açılmıyor tarayıcı bilgileriniz çevrim dışı olarak ayarlanmış lütfen bana yardım edin.

  Yanıtla
 168. ya ben düzeltemıyprum yardım edinn lutfenn windows vista kullanıcısıyım ama yapamıyorumm deatylıca anlatabılrımsın lutfenn acıll beklıyorummm

  Yanıtla
 169. ya bende yaklaşk 1 aydır internete giriyorum fakat msn e giremiyorum onarımı için herşeyi yaptım ama yine de bir çözüm bulamadım lütfen yardımcı olur musunuz??
  hata kodu:80048820
  genişletilmiş hata kodu:80048406

  Yanıtla
 170. Arkadaşlar sadece şunu söyleyeceğim. Girmediğm site yapmadığım şey kalmadı. Denenecek profesyonel ve amatör tarzda her şeyi yaptım ama hiç önemsemediğim ve yapmadığım bir şey vardı, olabileceğini hiç tahmin etmiyordum ama yapınca oldu. MODEMİ AÇIP KAPATTIM, TEKRAR İNTERNETE BAĞLANDIĞIMDA OLDU…81000306 hata kodu için bunun dışında ne yaptımsa olmamıştı. Allah kolaylık ve sabır versin ben kafayı bozuyordum vallahi…

  Yanıtla
 171. ya ben çoklu 7.5 msn yaması yaptım ondan sonra ne olduysa bilmıyorum sureklı baglantı kesılıyo tekrar baglanıyo 1 2 dk duruyo yenıden gıdıyo napacam anlamadım:( sureklı oyle

  Yanıtla
 172. bilgisayarımda net var ama msn açılmıyor,bişeyler olmuş,yardım edin):…hata kodu:8004840a…….offf off..:( 🙁

  Yanıtla
 173. msnyi açamıyorum hata kodu 80072efd. bide güvenlik duvarı ayarlarından yada firewall ayarlarından msn programına nasıl izin veriliyor ona bi yardımcı olursanz sevınırım??? acil programı açmam gerekli.

  Yanıtla
 174. ben yeni msn sürümünü yükledim hata veriyor girmiyor bide firewall ayarlarını bulamıyorum bana bi yardımcı olun e-posta atarsanız sevinirim

  Yanıtla
 175. internete bir UpnP dışı bağlantı noktası kısıtlamalı Nat Aracılığıyla Bağlısınız.. bende böyle bir bağlantı sorunu var ne yapmalıyım ??

  Yanıtla
 176. 81000306 benim sorunumda anahtar bağlantı noktası ile ilgili msn ye hiç bağlanamıyorum.

  çözümü varmı?

  Yanıtla
 177. ya benim msn acılıyo 2-3 dk sonra kendiliğiden cıkıyo neden olabilir acaba kardeşim cvplarsan sevinirim hata kodu vermiyo sadece kendiliğinden cıkıyo sonra ben acarsam bidaha giriyo ama yine 2-3 dk sonra yine kendiliğinden cıkıyo iyi akşamlar cvplarsanız sevinirim

  Yanıtla
 178. Ya arkadaşımın birinin msn yakalamışlar. 80048823 nolu hata bu demektir. ama şifreyi değiştiremiyom. nasıl yapabilirim

  Yanıtla
 179. s.a beyler size sadece bunca saçmalık bilgi verildi.ama size gerçek bilgiyi veriyorum iyi dinleniyiz.
  internet simgesine sağ tıklayıp özellikler diyoruz.
  sonra bağlantılara geliyoruz.oradan yerel ağ ayarları.
  sonra proxy kutusu işaretli olacak onu boş bırakın.işaretliyse işaretsiz hala getirin olay bitmiştir.saygılarımı sunarım.
  Dunyamars
  msn:[email protected]

  Yanıtla
 180. msnde biriyle konuşurken bi link geldi sonunda adım vardı tıkladım bikaç dakika sonra msn pencereleri kendiliğinden açılmaya kişilerime dosya gitmeye başladı. kapayınca çizgiler kalıyo. napabilirim

  Yanıtla
 181. ya ben msn yi açtığım zamn 800401f3 hatasını verio ve çözümü hiçbi yerde yok napabilrizz şimdiden tşkk

  Yanıtla
 182. 8004840a genişletilmiş hata iletisini ben de alıyorum.. yok mu bunun bi çaresi.. Sorun giderde sistem dosyalarında takılıyor. Xp’yi onardım sorun hala devam ediyor. msn’nin yüklemedik versiyonunu bırakmadım… olmuyor olmuyor olmuyorrrr

  Yanıtla
 183. benim bilgisayar internete giriyor fakat msn yi açmıyor.
  hata kodu:80048820 diye rapor geliyor yardım edebilirmisiniz?lütfen…

  Yanıtla
 184. ben msn 7.0 kullanıyorum ve sürekli hata raporu veriyor kaldırıp tekrar kuruyorum yine aynı sorunla karşılaşıyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tşk ederim

  Yanıtla
 185. benim bir sorunum var bu dediğğiniz proxn ayarlarını ve eft poblemini çözemedim ne yapa bilirim mss giremiyorum

  Yanıtla
 186. 80072ee7 hata kodu weriyor benım msn bi türlü de acılmıyo 3 gündür böle bi ALLAH rızası için yardım edin bi türlü çözemedim bu sorunu.şimdiden teşekkürler.

  Yanıtla
 187. Benim msn’e açıkken kendi kendine kapanıp açılıyo .. sn sonra diye acaba sorun neden lütfen yardımce olun şimdiden tşkler.

  Yanıtla
 188. Merhaba Emre023,
  Bilgisayarında coklu msn yuklu mu? Bazen o da bu tur sorun yaratabiliyor. Yuklu ise onu kaldir ve tekrar ac. Yine aynı sey oluyorsa msn kurulumunu ac ve “onar”ı sec.

  Kolay Gelsin

  Yanıtla
 189. yaaa arkadaşlar lütfen bana yardım edin bilgisayarımda internet var ama msn yi açmıyor internetten msn açma sitesi verin bana lütfen verirseniz çoooooook mutlu olurum msn me sizi de eklerim bana bi site verirseniz dünyalar benim olacak lütfen arkadaşlar bana yardım edin

  Yanıtla
 190. Merhaba Sumeyye,
  Verdiğim linkten msn indir kendi bilgisayarında yuklu msn varsa onu Başlat>Denetim Masasi>Program Ekle/Kaldirdan kaldirabilirsin.

  Daha sonrada benim verdigim linktekini indir ve yukle. Umarim olur. Bol sans 🙂

  Msn Live Indir

  Yanıtla
 191. slm ben msn imi açıyorum ama 2dk sonra kendiliğinden kapanıp tekrar açılıyorum ne yapabilirim yardım edin

  Yanıtla
 192. Merhaba Hakan,
  Bilgisayarında coklu msn yuklu mu? Bazen o da bu tur sorun yaratabiliyor. Yuklu ise onu kaldir ve tekrar ac. Yine aynı sey oluyorsa msn kurulumunu ac ve “onar”ı sec.

  Kolay Gelsin

  Yanıtla
 193. bende de 80048831 kodu çıkıyor, parolamı da sıfırlayamıyorum, hiç bir sayfa açılmıyor yani, nasıl çözücem

  Yanıtla
 194. Merhaba Eda & Eylul,
  Anladığım kadarıyla sizin hata kodlarının sebebi, sifrenizin kullanımının süresinin dolmuş olması. Şifrenizi sıfırlamanız durumunda bu sorun ortadan kalkacaktır.
  1. http://account.live.com buraya girin
  2. adresinizi girin ve parolamı unuttumu tıklayın
  3. oradaki yonergeleri takip edin, parolanız sıfırlanacaktır
  4. gizli sorunuzu veya cevabı hatırlamıyorsanız sıfırlamamnın verdiginiz 2. adrese yollanmasını isteyin.

  Umarım bunlardan sonra sorununuz çözülür. 🙂

  Yanıtla
 195. nil_lin çok teşekkürler bilgiler için. live sayfasından parolamı yazdığımda site sorun yaşıyor olabilir ya da windows live network üyesi olmayabilir diyor.acaba daha sonra mı çözülecek, yoksa ben adresimi mi kaybettim:(

  Yanıtla
 196. yawf kaç ay oldu bıktım eski sürümden msn açmaktan yaa yeni sürüm neden olmuo yardımcı olun please :S
  anahtar bağlantı noktalarında sorun çıkıo 80072efd bu sayıları birarada görmekten bıktım yaa ark lar sil tekrar yükle fln diolar kaç kere yaptım ama her seferinde nolmuo nolmuoooo güvenlik duvarı proxy ayarlarından kaynaklanıo sanırım onlara nası ulaşıp bu sorundan kurtulabilirm yardım edin yaaaaa eğer olursa işşaalllaaah msn den kopmassınıs 😉

  Yanıtla
 197. yaa arkadaşlarr msnyi açtığımda 810030d diye hata kodu veriyo yeniden dene diyoo ama başka pclerde msen açılıyoo ne yapmam gerektiğini ayrıntılarıyla anlata bilirmisinizz şimdiden thank you wery much

  Yanıtla
 198. Berfin,

  Kısa bir süre önce antivirüs programı yükledin mi? Anti virüs programlarının msn’i engellemesi sonucu bu sorun ortaya çıkabiliyormuş.(mcafee gibi)

  Eger sorunun antivirüsten kaynaklanmadığını düşünüyorsan msn programını çalıştırıp “onarı” seçmeni veya silip tekrar kurmanı öneririm. Msn’i aşağıdaki linkten indirebilirsin.

  Msn İndir

  Yanıtla
 199. arklar msn em acılmıyor hata verıyor hata kodu:80048820 saatı guncellestırıyorum bu sefer RPC sunucusu kullanılmıyor dıyor lutfen bana yardımcı olun ya bıktımmmmm… lutfen!!!

  Yanıtla
 200. slm arkdaşlar aynı şey benim başima geldi internette bağlaniyoum fakat msny girmiyor sebebi saat tarih ayarlarindan oluyor

  Yanıtla
 201. ya bnm 2 tane msn adresim war ve ikisinde hata raporu veriyo abimin msn de de öle LüTFeN YaRDıMCı oLuNN !…………

  Yanıtla
 202. YA BENDEDE AYNI MSN YI YAZARKEN YAVAS YAZIYO DAHA SORA HATA VERIYO HATA KODU 800401F3 YA ÇÖZÜM BULUN NOLURR

  Yanıtla
 203. benim msn 8100030d hata kodu veriyo.ne yapa bilirim.ama sadece benim msn adresime veriyo başka adresi açıyo.şimdiden yardımlaeriniz için teşekkürler

  Yanıtla
 204. selam benim sorunum msn yi acıyorum ama 10 saniye sonra kapanıyorr otomatik olarak tekrar acıyorr defalarcaa bu şekildee acılıp kapanıyorr yardımcı olursanız sevinirim

  Yanıtla
 205. hakan,

  Bu sorun genelde coklu msn yukleyince oluyor. Eger coklu msn varsa onu kaldir.

  Coklu msnin yoksa msn yukleme programını çalıştır ve onarı seç. Kolay gelsin

  Yanıtla
 206. buakşamdan itibaren msn adresimi açamıyorum sürekli hata kodu 80048831 veriyor halbuki bikaç saat önce hiçbir problem yoktu şifre değiştirmeye çalıştım ama hotmail sayfasıda açılmıyor parola sıfırlamaya girdiğimde gizli sorunun yanıtı diyor ama unuutum:( lütfen yardımm neyapabilirimm acillllllll

  Yanıtla
 207. yakamoz,

  Sifreni sıfırlarken belirttigin diğer mail adresine gönderme seceneğini seç. Umarım belirtmişsindir kayıt olurken 🙂

  Yanıtla
 208. selam benim msn 8100030d hatası veriyor ben bunu nasıl düzeltebilirim lütfen acil yardımcı olursanız şimdiden tşk

  Yanıtla
 209. ya ben msn plus mudur nedir onu indirdim sonra msn düşmeye başladı yani bağlantısı kesildi msn ye giriyorum daha biresim değiştirmeden bağlantı kesiliyo bu olay plusu indirdikten sonra oldu lütfen bi yardım edin

  Yanıtla
 210. msn adresimi açarken 810030d hatasını veriyoo.ne yapabilirimm…iki adresimm var sadece birinde bunu diyo.yardım ederseniz sevinirimm

  Yanıtla
 211. 810030d diye bi hata kodu veriyor msnim. ama başka pclerde açılıyor. burdakilerin hepsini yaptım format atamam pc benim pc değil, işyerinin bilgisayarı. yardımcı olacak bir yiğit arkadaş varmıdır?????yoksada canınız sağolsun şimdiden teşekkürler.

  Yanıtla
 212. ya bnm msn sürekli kapanıo sonra işte şu saniye sonra veya şu dakika sonra açılcak dio açılıo ama yine kapanio napcam ben??derdime bi çareeeeeeeeeeeeeeeeee

  Yanıtla
 213. 8100030d hakkında bilgi istiyorum nasıl düzelir lütfen.. nasıl düzelir. msn açılmıyor ama başkasının msnsi açılıyor. ve benim msn’de başkasının bilgisayarında açılıyor.

  Yanıtla
 214. msn i acmaya calısıyorum 8100030d hata kodu weriyor ne yapmam gerekiyo sorun ne ilk ke zböyle oluyo aydınlatırsanız sewinirim

  Yanıtla
 215. ya benım ınternetle ılgılı hıc bı sorunum yok ama msnde anahtar bağlantı noktaları dıe bı sorunum var dedıgınız uyarıları uyguladım modemımı tekrar acıp kapadım ama yıne duselmıyo nolur yardım etsın bırı lutfen….

  Yanıtla
 216. yaa msnye giremiyorum gelen kutum ve spacem açılmıyorr yardımcı olun lütfenn

  hata kodu 80048820 genişletilmiş hata kodu 8004840a nasıl çözülür

  yardım ed,nn ACİLLL

  şimdiden tşk saygılar

  Yanıtla
 217. 8100030d bu hata kodu çıkıyor ne yapmam gerekiyo canı istedimi açılıyo canı istemedimi açılmıyo anlamadım gitti yardımcı olursanız sevinirim

  Yanıtla
 218. slm benim sorunum 8100030d hata raporu çıkıyo ne yaptımsa olmadı kaç gündür giremiyorum msnye yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tşk ederim:)

  Yanıtla
 219. c:\wındows\winsxs\x86_microsoft.vc80.crt_1fc8b3b9a1e18e3b_8.0.50727.762_x-ww_6b128700\msvcr80.dll uygulaması veya dll’si gçerlibir windows bellek görüntüsü değil.lütfen yükleme disketinizdekiyle karşılaştırınız.. diyo bunu nasıl çözübilrim yardımm……yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim arkadaslar

  Yanıtla
 220. batuhan ;

  Bu sorun Windows ‘un Symbol karakterlerinden kaynaklanıyor. Bazı karakter ve sembollerde sorun var bozulma yada silinme olmuş olabilir. Bunu düzeltmek için
  * Windows XP with Service Pack 2 x86 retail symbols, all languages (File size: 195 MB – Most customers want this package.)
  * Windows XP with Service Pack 2 x86 checked symbols, all languages (File size: 188 MB)
  * Windows XP Service Pack 2 x86 retail symbols, all languages (File size: 145 MB – Most customers want this package.)
  * Windows XP Service Pack 2 x86 checked symbols, all languages (File size: 132 MB)

  Dosyalarını Microsoft ‘un internet sitesinden indirip sisteminize kurmanız gerekmektedir.

  Yanıtla
 221. kardeş bunu daha başka yolu yok mu yaww bu çokk uzun sürüyorr bootstrap.exe bozuk görüntü msnmsgr.exe bozuk görüntü groovemonitor.exe bozuk görüntü diyor….
  sonra bunu diyooo lütfen yardım edinnn bu arda yeni yılınız kutlu olsunn …
  c:\wındows\winsxs\x86_microsoft.vc80.crt_1fc8b3b9a1e18e3b_8.0.50727.762_x-ww_6b128700\msvcr80.dll uygulaması veya dll’si gçerlibir windows bellek görüntüsü değil.lütfen yükleme disketinizdekiyle karşılaştırınız.. diyo bunu

  Yanıtla
 222. ya ben msn acamıom sorun gıder yazıoo 80048820 ve 80048412 gıbı hata kodları cıkıoo 1 haftadır msn gıremıom bılen varsa lutfen yardımcı olun bırısı mıcroskopu ara dedı ama bılmıom napcam

  Yanıtla
 223. arkadaşlar SİSTEM GERİ YÜKLEME yi deneyinn muhakkak işe yarayacaktır az önce yaptım halloldu . sistem geri yükleme beni hiçbi zaman yanıltmadı her türlü problemenizde deneyin strese gerek yok 😉

  Yanıtla
 224. ya benim msn açlıo 30 sn geçmeden kapanıo net bağlantısı var ama msnde fazla duramıom kendi kendine kapanıo bu ya çok çözüm yolu denedm ama olmuo 2 hafatrdr msn açamıom uzun süreliolarak yardm ederseniz sevinirim 😀

  Yanıtla
 225. ben msn imi açamıyorum.sürekli hata raporu veriyor.bir sorunla karşılaştı kapatılması gerekiyor başşlığı altında bir hata.ne yapma gerekiyor bilgi verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

  Yanıtla
 226. merhaba arkadaşlar ben 81000306 hata koduyla karşılaşıyorum bana yardımcı olabilecek kimse varmı bay

  Yanıtla
 227. merhaba arkadaşlar ben sürekli 81000306 hata koduyla karşılaşıyorum ve sorun gider memi söylüyor bana yardımcı olrsanaı memnun olurum

  Yanıtla
 228. ABİ GENİŞLETİLMİŞ HATA KODU DİYO (8004840a) BUNU NASIL COZEBİLİRİM. EĞER YARDIMCI OLURANIZ SEVİNİRİM…
  VE SÜREKLI MSNDEN CIKIYO İNTERNET VARKEN …

  Yanıtla
 229. slm bende msn giremiyorum allah kimseye böle dert vermesin..
  bana yardımcı olursanız sewnirim…
  hata kodu:80048412…:D

  Yanıtla
 230. meraba,windows millenium kullanıyorum ve msn live yüklerken bootstrap.exe hatası çıkıyor herkeste olduğu gibi,bi çok açıklama okudum ama kimsenin kesin çözüme kavuştuğunu duymadım..bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

  Yanıtla
 231. şu anda windows live messenger oturumunuzu açamadık. lütfen daha sonra yeniden deneyin diyor ve
  hata kodu: 80048820
  genişletilmiş hata kodu: 80048412 bu hatarı çözmede yardımcı olur musunuz

  Yanıtla
 232. ewt y nedir 810030d hata kodu herkes gibi benimde rüyalarımın kabusu oldu bunun bi çüzümü olmalı demi arkadaşlar buradan tüm yetkili ve bu konuyla ilgilenenlere ricamız şu hatanında çüzümünü yanınlayın ltfn saygılarımla samet….

  Yanıtla
 233. ya ben kaç senedir live kullanıyorum şimdi live indirirken bilgisayarımı kapatıyor neden yaa böylee:@

  Yanıtla
 234. 80072efd olmuyoo herseyıı denedım kaplosuzz bağlanıyoom ondan kaynaklanaa bılırmıııı yardım plss:(

  Yanıtla
 235. hata kodu 80048820 ve 8004842 veriyor modemi açıp kapatıyorum hata kodu 80072ee7 veriyor yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla

  Yanıtla
 236. hocam bu msn hatkodu 80048820 varya birde genisletilmis hata kodu 80048812 bu tam anlamıylabir bas belası ve sinirlerimi bozuyor yardımcı olursananız vatana millete hayırlı bir is yapmıs ve bu milleti bir hata kodu illetinden kurtarmıs olursunuz
  simdiden tesekkur ederim

  Yanıtla
 237. merhaba ben windowslive ı yüklemişstim pcye 1 hafta çalıştı ama sonra nolduysa oldu this application has failed to start because msncore.dll was not found.re-installing the application my fix this problem diye bir kutucuk çıkıyor artık her tıkladığımda bu neden oluyor biliyormusunuz lütfen yardımcı olun resmen çıldırcam ya:(şimdiden teşekkürler:)

  Yanıtla
 238. ya burda kimse yardımcı olmuyor herkez yanı soruları sorup duruyor bir çıksında yardımccı olsunn

  Yanıtla
 239. msn mi açamıyorum. 80072ee7 hata kodunu veriyor…bu konuyla ilgili daha çok bilgi verirseniz sevinirim:)

  Yanıtla
 240. ya ben biş sorcam ya benim pc kendilğinden açılıp kapanıyo hemde sürekli olarak
  belli bi dk zaman sonra gidiyo ekran baştan alıyo ama kasa sanki kapanmıyo
  ya sorun nerden yardımcı olacak birileri olursa çok sevinirm şimdiden tşkler

  Yanıtla
 241. ya ben yaklaşık iki aydır internete giriyorum ama bir türlü msn acamıyorum bu işi bilgisayrcılara başvurmadan önce size tanışıyım dedim umarım kötü etmemişimdir hata kodu veriyor hata kodu:80048820 hata kodu:80048401

  Yanıtla
 242. 80048820
  Genişletilmiş hata koduu 80048412 ya böle bişee warr 2 gundur msn acılmıyoooo acdıysanız bölee bişee heledee kAFANIZA TAKILAN BİR HATA MESAJI VARSA YAZIN CEVABINI SÖYLERİZ dediyseniss yardım edinn daisii banaa KertenKelebeK_CiX@hot ekleyinde bi cevap şittirinn daisiii helppppp helppppp

  Yanıtla
 243. 81000378 hata kodu veriyor şifremi değiştirdim fakat ne fayda olmadı yani ama sorunum sırf bu msn için geçerli diğerini açıyor bu belrttiğim ve diğer bir adresim daha açılmıyor diğer ikisi açılıyor ve herkez msn açabiliyor yardımcı olursanız sevinirim… şimdiden teşekkürler

  Yanıtla
 244. yaaa benm msn sürekli olarak kişi listeniz kullanıımda değill diyorrr 81000378 diye bir hata veriyorrr lütfenn yardınm cıı oolunn 🙁

  Yanıtla
 245. ya arkadaşlar msn 81000378 hatası veriyor lütfen yardım edin lütfen msn ye giremiyorum lütfen arkadaşlar

  Yanıtla
 246. Arkadaslar suan sorun bendede mevcuT..her yöntemi deedım oLmadı son çare formaT ama onuda yapmak istemiyorum..başka çözüm biLen buLan varsa payLaşmasını bekLiyoruz!! şmdden teşekkürler [ByFiRARiST]

  Yanıtla
 247. benim sorunum 81000378 Kişi listeniz kullanılamıyor diyor.ne yapmalıyım. msn’mi açamıyorum. yardımcı olur musunuz?

  Yanıtla
 248. benim sorunum 81000378 Kişi listeniz kullanılamıyor diyor.ne yapmalıyım. msn’mi açamıyorum. yardımcı olur musunuz?

  Yanıtla
 249. man kendiliğinden virüslü dosya gönderiyor.ne yapmam gerekli.kendı kendime format atabiliyormuyum.atabiliyorsam adım adım anlatarak bana yardımcı olabilir misiniz.

  Yanıtla
 250. msn kendiliğinden virüslü dosya gönderiyor.ne yapmam gerekli.anlatırmısınız.bunun bilgisayara zararı varmı.yardım edebilirseniz çok sevinirim

  Yanıtla
 251. MSN programı bu hata yı vediyo.
  uygulama yapılandırması doğru olmadığından, bu uygulama başlayamadı.

  birde şu kodu hata olarak veriyo
  800736b1

  ne yapmam gerekli…

  Yanıtla
 252. ya ben msnye giremiyorum ve google acılmıyo acılıyor ama 5 dk sonra acılıyor.Ve msnyi acarken sorun gider cıkıyor.Ve anahtar baglantı hatası veriyor ne yapmam gerek.Bilen varsa yardım beklıyorum…

  Yanıtla
 253. slm ben ercüment
  ya size bişey danışmak istiyorum bizim müşterilerden 4 tanesi kablusuz agla internete baglana biliyorlar.
  ama msn mesıncırı acamıyorlar sadece msn ve yahoo hata veriyor ama bi başka agdan girdiklerinde kablosuz baglana biliyorlar acaba sorun neyden olabilir yardımcı olursanız sevinirim tşk.

  Yanıtla
 254. 80072ee7
  bu hatayı verıyor msn ınternet sayfasıda acılmıyorr ne yapmam lazım yaa ınternet ayarlarını nasıl kontrol edecem ne yapmam gerekıyo yaaaa :(:(:(

  Yanıtla
 255. arkadaşlar bnde msn i açınca gdiplus.dll dosyası bulunamadığından uygulama başlatılamadı diyor msn i silip tekrar yükledim ama yine olmadı sorunuma yardımcı olursanız sefiniriimm

  Yanıtla
 256. selam ardaslar eger yardımcı olursanız cok sevınırım
  80048823 nolu hata kodu verıyo msn sıfremı gırınce bunu cozebılıen varmı ya yardımlarınız ıcın tesekkur edrım

  Yanıtla
 257. arkadaşlar saat ayarlarınızı kontrol ettiniz mı ?denetim masasından saat ve tarıh ayarlarına girin ordan internet saatıne girip şimdi güncelleyi tıklayın bende de öyle sorun vardı yaptım düzeldi birde bilgisayarı yeniden başlatırsanız iyi olur kolay gelsin:)

  Yanıtla
 258. slm arkadaşlar benimde bi sorunum var ben internet kullanmaya yeni başladım çoklu msn açmaya çalışırken bilgisayardan tekolarak açılan msn oturumunuda kaybettim bilgisayardan kaldır yada degiştir diyodu kaldır dedim ve kalktı sonrada geri yükledim ama şimdi ne sayfa geliyo nede başka bişey tekrar indirmeye çalıştım oda olmadı sinirden delircem ne yapmalıyım yardımcı olun

  Yanıtla
 259. arkadaşlar bende yardım istiyorum msn sayfasını bilgisayardan kaldırdım ve geri yükleme yaparak aldım ama işe yaramıyo açılmıyı yeni yüklemem yaptım olmu açılmıyo ne yapmalıyım ve internettede bilgisayar kullanmadada yeniyim bana yardımcı olursanız sevinirim şimtiden teşekkürler

  Yanıtla
 260. ya arkadaşlar bi yardım edin messenger açılmıyo hata raporu veriyo internetim var ama messenger açılmıyo neden?hata numaram =80048820

  Yanıtla
 261. arkadaslar eger bana inanırsanız tek cözüm söyliycem bilen bilir pc yi bi önceki zamana gönderin yani sistem geri yükleme yapın buda baslat-programlar-donatılar-sistem aracları-sistem geri yükleme-ordanda kalın olan sayılardan birine tıklayın bi önceki zamana döner ve sorun hallolur şimdiden önemli deil:D:D

  Yanıtla
 262. yha arkadaşlar neden bu 8.0 hata weriyo bilen war mı onar diorum yeniden dene dio girmiyo bilen warsa yardımmcı olabilirmi lütfenn:(

  Yanıtla
 263. ya nolur yardım edin msnmi acamıyorm hatakodu verio acılmıo deli oldum acmaya calışıorm ama suanda acılmıo dio hata koduda şöle80048820 vede gelişmiş hata kodu dio oda böle 80048412 ya nolur yalvarrm yardm edin bi cvp verin ne yapmm gerekio

  Yanıtla
 264. ya bu msn niye açılmıyo ya
  hata kodum 80048820 diyo sorun gider diyorum sadce proxy hatası veriyo ne biçim iş bu böle nsl düzeltebilirim bunu lütfen yardımcı olun… şimdiden teşekkürler

  Yanıtla
 265. bilgisayarımı açtığımda eski sürümden açılıyo msnim onu kapatıp live messengeri açıyorum napmalıyım eski sürüm bilgisayarımı açtığımda açılmaması için napmalıyım

  Yanıtla
 266. mrb benim msn açılıyor sonra tekrardan kapanıyor ve sonra açılması zorlanıyor hata kodları çıkyor ne yapabilirim bana yardım edin

  Yanıtla
 267. s.a ben ali tam 3 gündür bu hatayı veriyo ne yapabilirm hata şu 8100030d hatası bunu nasl gidereceğiz anlamadım ben bisey yeniden dene diyom paso ama hala açıkmıyo baska masalarda deniyorum açılıyo benim pc demi sorun var acaba cvp bekliyorum

  Yanıtla
 268. 8004840a SORUNU YAŞAYANLARA SESLENİYORUM LÜTFEN AĞ AYARLARINIZI KONTROL EDİN VE DE GÜVENLİK DUVARI AYARLARINIZI BİRAZ BEKLEDİKTEN SONRA AÇILACAKTIR.FAYDALI OLMAK DİLEĞİYLE

  Yanıtla
 269. alın bunu yapın olcaktır hepsini teker teker deneyin:P

  başlat – çalıştır

  • regsvr32 rsabase.dll
  • regsvr32 softpub.dll
  • regsvr32 wintrust.dll
  • regsvr32 initpki.dll
  • regsvr32 dssenh.dll
  • regsvr32 rsaenh.dll
  • regsvr32 cryptdlg.dll
  • regsvr32 gpkcsp.dll
  • regsvr32 sccbase.dll
  • regsvr32 slbcsp.dll

  Yanıtla
 270. yaa kardeş benim msnede bi yazı gelioo msncore.dll bulunamadığından bu uygulama başlatılamadı. uygulamanın yeniden yüklemesi sorunu giderebilir. bunu nasıl halletcez ya. bii yazıp gönderirsen sevinirim

  Yanıtla
 271. 2 tane messenger adresim var biri ile çok rahat bağlanıyorum. diğeri ise sürekli kapanıp birkaç saniye sonra tekrar bağlanıyor, hata kodu vermiyor.

  Yanıtla
 272. farklı bilgisayarlardan da girsem messenger sürekli kapanıp açılıyor. bir türlü çözemedim.

  Yanıtla
 273. hata kodum 8007ee7. modemim zoom adsl idi.ancak diz üstü bilgisayarımda olduğu için modemi değiştirip ınca wireless modem aldım. ancak masa üstü bilgisayarımdan bağlanamıyorum internete ve hep 8007ee7 hata kodunu veriyor.teşekkür ederim.

  Yanıtla
 274. Başlat>çalışıtır>cmd>enter
  komut ekranına yazın:

  regsvr32 Dssenh.dll /s
  regsvr32 Gpkcsp.dll /s
  regsvr32 Slbcsp.dll /s
  regsvr32 Sccbase.dll /s
  regsvr32 Softpub.dll /s
  regsvr32 Wintrust.dll /s
  regsvr32 Initpki.dll /s
  regsvr32 Rsaenh.dll /s
  regsvr32 Mssip32.dll /s
  regsvr32 Cryptdlg.dll /s
  regsvr32 Msxml3.dll /s

  hepsini yazı kopyalıyıp yapıştırın sonra enterrr

  Yanıtla
 275. ya benim msn hep hata veriyor bana yardım edermisiniz kafayı yedim bu hata kodunun anlamaı ney 81000306 bileniniz varmı acil lütfennnnnnnnnn

  Yanıtla
 276. arkadaşlar niyye gelmiyo yardımlarınız offffffffffffffff yedim kafayııı bekliyom acillllllll amaaaaaaaaaaaaaa ne yapmam gerekiyooooo yaaaaaaa

  Yanıtla
 277. msn de yazışamıyorum oturum açılıor ama yazınca ekran yeniden kapanıor bağlantıda sorun yok bende anlamadm ne olur yarm edin:(

  Yanıtla
 278. msn sayfası açılmıyor 80072efdhata kodu veriyor yenisini yükledim açılmıyor sıkıntı ne olabilir yardımcı olurmusunuız

  Yanıtla
 279. Sürekli msn den dusuyorsanız bılqısayarınızda vırus war demektık 🙂 pc kullanmayı bılmedım zaman cok oLuyordu tarattım vırus cıktı (:

  Yanıtla
 280. arkadaşlar ya bu 80048831 hata kotu veriyoor msne nedir bu ya.hotmailden şifremi değiştirecem onuda yapmıyor.yardım edersseniz sevinirim.iyi günler

  Yanıtla
 281. şu sonu fli genişletilmiş hata kodu ve sonu 39 lu hata kodu için herhangi bir klasörde araçlara gelin
  klasör seçenekleri görünüm sekmesinden
  korunan işlerim sistemi dosyalarnı gizle yi etkinsizleştirin sonra antivirüsü durdurun 2 etap olarak saati güncelleyin(saat iconundan internet saati sekmesini seçin güncell. göreceksiniz)güncelledikten sonra windowsun kurulu oldugu diske gelin (bizde C:/ başkada olabilir) ordan sqm ile başlayan dosyaları göreceksiniz enson tarihli olanı hariç hepsini silin

  eger açmazsa bide şu yukarıdaki ıp olayını halledin
  bende üçtane hata veriyodu bu işlemleri yaptıktan sonra açtı hade kolay gelsin bu sitenin üyesi deilim görüp yazdım bende bilgisayarı kıracaktım bu sebeple yazdım

  Yanıtla
 282. ya arkadaşlar 5gündür internete giremiodm çok şeyy denedim olmadı hata kodum başta 81000306’ydı. modemi falan kurcalayınca 80072efd olarak deişti..nese hikayeyi geçeyim..bugün bir şeyi unuttuğumu hatırladım bir arkadaş sayesinde..
  arkadaşlarr vista kullanıyosanızz windows defenderi kapatmayı unutmayın:) valla kaç gündür uğraşıyorum olay bu kadat basitmiş..benden söylemesi:)

  Yanıtla
 283. ya arkadaşlar benimde msn 80048820 hatasını veriyo sorun gider diyorum ama hala açılmıo bilgisayarım dizistü kablosuz kullanıyorum interneti ne yapabilirim ?? lütfen yardımcı olun

  Yanıtla
 284. kesinlikle okuyun!
  bakın size bir soru ama okumamazlık etmeyin tamam mı?
  bizim internette oyun oynanmıyor video izlenmiyor ve msn de 1 haftadır açılmıyor acaba neden nedenini biliyorsanız lütfen gönderin.birde hiçbiractivex programını açmıyor engellendi falan diyor o engeli nerden açabilirim

  Yanıtla
 285. arkadaşlar ben önceden msn ye giriyodum ama benim bilgisayara virüs girdi bende kendim format attım ondan sonra ben gine msn ye giriyodum ama bir kaç gün sonra bana 80048820 kodlu hatayı vermeye başlaıdı eyer düzeltmeyi bilen varsa lütfen bana da söylesin heee bu arada benimki wista değil windows xp

  Yanıtla
 286. ya msn yi yüklüyorum bana diyoki loader.exe yi windows tanımıyor silip tekrar yüklüyorum tekrar aynı mesajı veriyo ve msn açılmıyo lütfen yardım edin..

  Yanıtla
 287. msn açılmıyo verdiği sorun kodu 81000306 sorunun ne olduğu hakkında birşey söyleye bilir misiniz?

  Yanıtla
 288. ya benım kı genişletilmiş hata kodu dıyor hata kodunu gectım adam artık genişletilmiş hata kodu dıyor bu ne demk 80048412 hata kodu genısletılmıss :):):):):) cevap yazarsanız sevınırım

  Yanıtla
 289. 80041f3 die bir hata veriyor ne yapmalıyım okadar gurcaladım bişi bulamadaım valla 10 gündür giremiyorum

  Yanıtla
 290. 0xc0000034 hatası weriyo nasıl düzeltebilirim yha 2 gündür giremiyom bi el atın şuna yha neoluuuuuuuuuuuuursunuz

  Yanıtla
 291. Arkadaşlar bir az önce 8004… (tam hatırlamıyorum) kodlu msn problemime çözüm bulmak için bu siteye girmiştim, POLAT arkadaşımızın tavsiyesi üzerine TARİHi güncelledim (program yüklerken, tarihi ileri almıştım…) ŞİMDİ MSN im OK !

  Teşekkürler..

  Yanıtla
 292. rivaLdo arkadasımm bn onun ne oLduqunu biLiorumm o VİRÜS birinden yha virüs kaptın yha da bişeyden qeLdi o bna da öyLe oLuodu bi ara…bn qooqle’a msn virüsü yazdım indirdim we temizledim dhaa kimseye qelmio snde yap oLur beLki ama qaranti weremem çünkü biLqisayardan biLqisayara deqişebilir beLki ama sn yine de bi dnee..=))

  Yanıtla
 293. nickimi yazdım msn hemen kapandı acmaya calıstım HATA kodu cıkıyor nasıl yapabilirim nic yuzunden kesinlikle cvp

  Yanıtla
 294. slm ben arkadasımdan kablosuz baglantı cektım ınternete gırebılıyorum ama wındows lıve msn ye baglanamıyorum ben msn acma tusuna bastıgım zmn bana ksı lıstenız kulanılabılır durumda olmadıgından su anda wındows lıve mesenger uygulaması kulanamazsınız lutfen daha sonra yedıden deneyın dıyor ve hata kodu 81000378 yardımcı olursanız sevınırım

  Yanıtla
 295. walla işe yaramı bılmıyorum ama pc nın ınternet sayfasından sagda messenger işareti far ordan bı deneyın bakalım olumlu sonuc alabılcekmısıniz

  Yanıtla
 296. ARKADAŞLAR BANA 80048820hata kodu gelio ardından genişletilmiş hata kodu:80048412 gelioo naptıysam olmadı baska yolu varmıı canlar yardımcı olursanız bi dünya olurumm….:)

  Yanıtla
 297. hata kodu 80048823.benim durum vahim! sen şifreyi,gizli soru şifresini unut..günlerdir uğraşıyorum nolur yardım edin:((valla yardım edene teşekkürü bir borç bilecem.yukarıdaki e-mail de açamadığım msn.!

  Yanıtla
 298. arkadaşlar msnim 80048823 hata kodu veriyor şifremi defalarca doğru girdiğim halde ve en az 10 kez değiştirdim her seferinde bu kod çıkıyor karşıma hotmailden hesabımı açıyorum ancak msn açılmıyor dün de aynı şey olmuştu sonra düzeldi bugün yine oldu:( diğer adresimi msnden sorunsuz açıyorum ancak asıl gerekli olanı açamıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler…

  Yanıtla
 299. slm arkaslar tarih dende olabilir nasılmı dogru tarih oldugundan emin olun ve baglantınız sıksık kesiliyorsa Telekomla arıza ile bi görüşün ve msn kaldırıp yeniden kurunuz.

  Yanıtla
 300. ben vista kullanıyorum.her zaman kullandığım msn şimdi hata kodu verip duruyor..her denememde farklı bir hata kodu çıkıyor…bir yardım edermisiniz nasıl yapacaığım???

  Yanıtla
 301. bende msn ime bağlanıyorum birkaç saniye içinde şu anda messenger live bağlantınız kesildi …… saniye sonra tekrar açılacaktır. diyor.lütfen çözüm yolu gösterin.(oradaki …… da saniye veriyor)anladınız mı?lütfen yardım edin.

  Yanıtla
 302. mrb ya benim msn adresim geç açılıo ve hemen kendiliğinden geri düşüo gardaş net olduğu halde sürekli böle oluo 1haftaddır falan açamıorm msnimi bi yardımcı olurmusun biyah__qwindowslive.com burdan ulaşsana bana sana zahmet

  Yanıtla
 303. yaaaaa bnm bilgisayar çıldırdı msn açılmıoooo,,,kamera kendiliğinden hareket edioooooo:S:S:S:S:S:S:S:S:Syaaaaaa korkuoruummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

  Yanıtla
 304. benim msn hep açılıyor,benim isteğimin dışında,link yolluyor.bunu nasıl düzeltebilirim,yardımcı olursanız sevinirim…

  Yanıtla
 305. Şu anda windows live oturumunuzu açamadık.Lütfen daha sonra tekrar deneyin
  Sorun üzerinde çalışıp gidermeyi deniyebilmemiz için Lütfen Sorun Gider düğmesine tıklayın
  Hata Kodu:80072ee7
  Diye bişi çıkıyor sorun gider diyincede anahtar bağlantı noktalarında sorun oluyor napıcam ?

  Yanıtla
 306. benim de can’ın sölediği şekilde problemim var hata kodu 80072ee7 diyor onarı tıkladığımda sistem dosyasında ve bağlantı noktalarında sorun var diyor. kapatıp açmadan makineyi düzelmiyor. çözümü nedir?

  Yanıtla
 307. msn açtımda çok uzun sürüyor.bağlantıları tıklayıp onar yapıyorum sistem dosyaalrındaki yeşil işaret yerine sarı hata işareti var ve msnd girdiler var diyor.ne yapmam lazım. teşekkürler

  Yanıtla
 308. Ya abi benim msn kendi kendine açılıyo benim msn adresimde kayıtlı bulunan kişilere sürekli site adresleri gönderiyoo bunu nasıl kaldırabilirim..

  Yanıtla
 309. benim su hata verio kardes

  Hata kodu:80048820

  Genisletilmis hata kodu:80048412

  nasıl düselir ? acaba ? 🙁

  Yanıtla
 310. C:\PROGRAM FİLES\MSN MESSENGER\MSIMG32.DLL UYGULAMASI VEYA DLL’Sİ, GEÇERLİ BİR WİNDOWS BELLEK GÖRÜNTÜSÜ DEĞİL.LÜTFEN YÜKLEME DİSKETİNİZDEKİYLE KARŞILAŞTIRIN. YAZIYO MSNİ AÇAMIYORUM LÜTFEN YARDIM EDİN

  Yanıtla
 311. benim msn su hatayı veriyor…

  Hata kodu:80048820

  Genisletilmis hata kodu:80048412

  nasıl düzelcek gardas 🙂

  Yanıtla
 312. msn nem açılmıyo hata kodu veriyo yardım edin lütfennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn
  hata kodu:8100030d ama lütfen

  Yanıtla
 313. …yhaaa 4 gndüR msn açamıorM deLirceM sürekLi 80080005 bu hata kodunu werioo napmalıımm..?? yardımcı olursanıS sefiNirM..

  Yanıtla
 314. ya offf 15 gündür msnimi açamıyom kafayı yiycem 8100030d bu çıkıyo. yardım edin ya neolurrrrrrrrrrr….imdattttt..

  Yanıtla
 315. yaw dediğniz bütün şeyleri yaptım ama bi türlü açılmadı bu msn kafayıo yicem ne olur yardımcı olun kırıcam en sonunda pc yı :((((8

  Yanıtla
 316. yhhaaa hata kodu:810030d verıyor lutfen yardım edın yoksa kafayı yıcem msnım dıger msn adreslerınını acıyor fakat kendı adresımı acmıyorrr ne yapmam lazımm tum yazılıları okudum uyguladım ama faydaa yokkk:S:S:S:S:S

  Yanıtla
 317. benım msn acık cevrım ıcı veya c.dısı herhangı bır arkadasıma ıletı yazmak ıcın tıkladıgımda penceresı acıldıgı gıbı gerı kapanıyo bısey yazamıyorum kapanana kadar bıseyler yakalıyorum sankı bedava 500 kontur falan gıbı bıseyler yazıyo bu sorunu nasıl ortadan kaldırabılırım yaedımcı olursanız sevınırım…

  Yanıtla
 318. abicim diline sağlık süper anlatmıssın ama yapabilirim inş. 4 gündür yapamıorum msn yi kafayı yiyeceğim çünkü

  Yanıtla
 319. seLamun aLeyküm seLam miLLEt benim pRobLemim 80048820 ve 80048412 bu 2 tane hatayı veriyo alt alta 2 tane hata verio bunun neden neden acaba meRaq ediom pc ye format attım gene olmadı acaba neden cevablarınızı bekliyorum..x)

  Yanıtla
 320. slm ben msn de oturum açmak istediğim anda hata kodu:80072efd nu veriyor sorun gidericine başvuruyorum baglantı ayarlarına bakıorum ancak proxy adresi ve bağlantı noktası boş.. oralar doğru olmadıkça bağlantıları sınayamıyor oralara ne yazcam lütfen cvp …..yada bunu çözmenin baska yolu ney??

  Yanıtla
 321. yha hep aynı açıklamalar olmuo işte dediklerinizi yapıyoruz ama ÇILMIO YHA ÇOK SİNİR OLUOM PC İ KIRCAM NERDEYSE YHA SİNİRDEN:@

  Yanıtla
 322. hata kodu çözemdedim. 8100030d hata kodu çözemedim windows live messger bağlanmıyor bunu çaresi yokmu

  Yanıtla
 323. arkadaşlar bende msn açamıyorum,hata kodu:8100030d bunun çözümü varsa bana yardımcı olsun detaylı bir şekilde..

  Yanıtla
 324. seDeF aRkadaSımLa aYnı duRumdayım msn aDresım coq yvs yazıLıYor 5 dK sora qeLio ama şiFre kolayLıkLa yazılıo Tam 1 haFta oLdu haLA 800401f3 hata Kodunun çözümünü buLamadımm deLi oLucamm LüTfen yaRdımm ..!

  Yanıtla
 325. biraz araştırırsan bulursun eto!
  Msn Messenger Hata Kodları ve Çözümleri

  Msn Messenger 8100030d Hata Kodu ve Çözümü

  Bu hatanın birkaç farklı nedeni ve çözümü mevcuttur.
  Neden 1 : Bilgisayarınızın yüksek güvenlik altında çalışması.. ( Güvenlik duvarı,antivirüs; firewall ayarlarınız ) Bu hata live’da sıklaşmıştır, eski sürüm msn 7.5 kullanmayı sevenler, o sürümü kullanabilirler.

  Msn 7.5 kullanamıyorum artık mecburi güncelleştirme istiyor diyen arkadaşlar ise; aşağıdaki konuya baksın, 7.5 kullanabilirler..
  http://www.frmtr.com/msn-icq-yahoo-m…er-buraya.html

  Neden 2 : Bios pilinizin zayıflamasından dolayı,saat ayarlarınızın geride kalması..

  Neden 3 : Genel,klasik msn hataları ( daha detaylı bir araştırma yapmak zorunda kalabilirsiniz )

  Not : Bu çözüm yollarını kullanırken, msn’den system tray’da yani saatin bulunduğu bölgedende çıkış yaptığından emin olunuz.

  İlk Çözüm Yolu : Bilgisayarınızın saat ayarı…
  MSN’i kapatın bilgisayarın saatini Gün /Ay / Yıl / Saat / Dakika olarak güncelleyin..
  Veya bios’a girip, biostan saat ayarını yapınız..

  İkinci Çözüm YOlu :
  başlat >Çalıştır > regsvr32 softpub.dll girip enter diyoruz…

  Üçüncü Çözüm Yolu :
  Kullandığınız antivirüs programlarının, hassasiyetinden emin olunuz.
  Eğer engelliyorsa izin veriniz, hangi antivirüs kullandığınızı bilemiyeceğim bunu tek tek antivirüslere göre anlatamayacağım,ama siz izin verdiğinden emin olana kadar bu işlemi hallediniz.
  Zone Alarm,Kaspersky gibi güvenlik programları kullanıyorsanız özellikle bu hata ile karşılaşmamanız çok nadir bir durum.
  Kullandığınız güvenlik programlarının eminimki izinliler listesi vardır,kesinlikle kontrol ediniz ve uygulayınız..

  Devam..

  Windows Güvenlik Duvarı ayarları..
  Resim :

  Resimde gözüken tik işaretlerinden emin olunuz, yani izin verdiğinizden.

  Dördüncü Çözüm Yolu :
  Msn > Araçlar > Seçenekler > Bağlantı > Bağlantı Sorun Gidericisi ( çalıştırın ) > verilen hatayı onarınız > size bir onay sorusu soracaktır; silmek için onaylayınız…

  Not 2 : Son çözüm yolu için system tray’dan çıkmaya çalışmayın,zaten mümkün değil; oradan gireceksiniz…

  Halada çözemediyseniz,çaresiz kaldıysanız: sistem geri yükleme yapınız.
  ( hatayı almadığınız bir önceki güne )
  arkadaşlar resmi koyamadım
  not:http://www.frmtr.com/msn-messenger-hata-kodu-kodlari-ve-cozumleri/1306105-msn-messenger-8100030d-hata-kodu-ve-cozumu.html
  sitesinden alıntıdır .resme burdan bakabilirsiniz.

  Yanıtla
 326. yav benım 3 gundur acılmıyo msnem hata kodu verıyo 81000395 bu yardımcı olun bılen varsa allah rızası ıçin

  Yanıtla
 327. herkese selam nolur çok kötü durumdayım! yardımcı olursanız çok sevinicem hata kodu 80048823 şimdiden çok teşekkürler deli olmak üzereyimöö:S:S:S:S:S

  Yanıtla
 328. acilll yardım nolurrr…hata kodu 81000395 bu nasıl bi iş msn açılmıyoo yaa
  3 gün oldu arkadaşlar bilen varsa yazsınn şuraya..yukarda bişiler yazıyo ama bişi anlamadımm vallaa..

  Yanıtla
 329. yaaa abnm de sorunum war we acıl yardııım istiyoruuuum duyun sesiimmmiiii noluuuur:'( hta kodu 81000378 gbi saçma bişi çıkıo yardımcı olurmusunuz aciiiil:'(

  Yanıtla
 330. benm sorunum..80048820 hata kodu.dha önce yazmış olduğunuz çözümü yaptım internet saatini güncellemesini ama sorun bende hala çözümlenemedi aynı hatayı yie veriyo.başka ne yapmam gerekiyo..lütfen yardımcı olurmusunuz??

  Yanıtla
 331. 81000395 çözümü

  Kimlik bilgilerinizi yeniden girin ve Messenger oturumu açmayı yeniden deneyin.
  Msn Messenger 80072ee6 Hata Kodu ve Çözümü
  DLL dosyasındaki bir sorun nedeniyle oturum açamayabilirsiniz. Bu hatayı gidermek için Msxml3.dll dosyasını bilgisayarınızda yeniden kaydettirin.
  1- Görev çubuğunda Başlat’ı ve sonra da Çalıştır’ı tıklatın.
  2- %windir%\system32\regsvr32 %windir%\system32\msxml3.dll yazın.
  3- Tamam’ı ve tekrar Tamam’ı tıklatın.
  4- Birkaç dakika bekleyin ve yeniden oturum açmayı deneyin

  Yanıtla
 332. YA OFF kafı yicem lütfen bana yardım edin msn kendi kendine kapanıp açlıyo 1 ay oldu hala uraşıyorum ama yapamadım LÜTFEN Bİ YARDIM ediinn…

  Yanıtla
 333. ya benim msn açılmıyo 3gün oldu bir sorunla karşılaştı ve kapatılması gerekiyor diyo ne yapmam lazım yardımcı olurmusunz

  Yanıtla
 334. MSN İM 80041F3 ADLI Bİ HATA KODU VERİP DURUYOR KAÇ GÜNDÜR MSN E GİREMİYORUMM NOLURR BİRİSİ YARDIMCI OLSUNN YALVARIYORUM YAAA……..!!!!!!!!!!!!!!!!:(:(:(:(:(

  Yanıtla
 335. beyler bayanlar ben böle teknık sorun görmedımm teknık servıste ben calısıom ama su modemde bı sorun war bugunden sonra su andan itibaren su modemı kırıp atıorum cunku msn benıum herşeyim gecelerı arkadaslar telefon acıo 😀

  Yanıtla
 336. slm millet yaw bende de şu kodlu sorun war – 80048820 işte bu.şifreyi yazdıktan sonra weriyor birde sorun gider çıkıyor basıyorm ama sorun yoq lütfen yardım edin çok teşekkür ederim 😀

  Yanıtla
 337. arkadaşlar dert etmeyin verilen bu hata kodları geçici yani msn kaldırp tekrar yüklemeler ile uğraşmayın olmaz çok lzaım olan bir şey msn giremeyenler dedik intrenet üzeinde http://www.ebuddy.com sitesine girp msn yahoo hepsini oradan açabilirsiniz ben devamlı oradan giriyorum memnun kalacaksınız burada her şey var hem sağlıklı araştırıldı ve test edildi

  Yanıtla
 338. eğer sorunuma yardımcı olabilecekseniz mail adresime gönderebilirmisiniz sorunu nasıl çözebileceğimi…

  Yanıtla
 339. arkadaşlar msn açılmıyor geçici olarak hizmet bulunamadı diyor ama bir defa açabildim hata kodu 81000306 yardım acil

  Yanıtla
 340. KARDEŞŞŞ ALLAHINI SEVEN YARDIM ETSİNN ÇILDIRIYORUM YAAAA DAKKADA Bİ HATA RAPORUU VERİYIORRRRRRRRRRRRR AÇMIYORR MSN Yİİ PC Yİ KIRACAM NEREDEYSEE YAA 80072745 HATA RAPORU BUUU

  Yanıtla
 341. Yeni çıkan 80070005 hata kodu var.
  Vistalarda bir güncellemeden sonra olmuş herkese
  çözebilirseniz haber verin.

  Yanıtla
 342. lütfen yardım edin!!! msnye şifremi yazıyom sonra hata veriyo. hata kodu 80048820. lütfen acele cevap verin.

  Yanıtla
 343. yha furkan ve bergamalı her kimseniz sizinle aynı seyi paylaşıyoz napmalıyız bize yardımcı olun lütfen rica ediyorum ne olur yha acamıyorum kaç gündür sinir oldum artık.üff bilenler Allah’ını severseniz yardımcı olsunlar

  Yanıtla
 344. yaw 50 siteye girdim 50 yol denedim olmuyo dinine yandığım delircem yhaa!!! meret tam hata wercek zamanı buldu!:@ yeter yane sıktı bu arada hata kodu 80072efd önerilen çözümde bi ..a yaramadı =(

  Yanıtla
 345. slm kardeş yardımın için tşk de bende 80072efd sorununu yaşıyorum ne yaptıysam olmadı hepsini denedim modemide kapattım açtım olmadı şu anda.net messsenger service ile baglantınız yok diyor gelişmiş ayarlardan sınadıgımda ise (8007274c) baglantısı kurulamıyor dior tcp baglantısı için gelişmiş ayarlar yok yazıyo sınadım ama böle bişi çıktı en kısa zamanda yardım acil lütfen şimdiden tşk ederim yardımlarınız için

  Yanıtla
 346. yaw benim msn de hata kodu 8004888d ne yapabilirim yardımcı olur musunuz 2 gündür msn yi açamıyorum acele

  Yanıtla
 347. modemim internetin olduğunu gösterdiği halde internetede msn yede giremiyorum 80072ee7 bu formdaki herşeyi denedim gene olmadıı ufak bir noktayı kaçırmışım modeme reset atmak bunu yaptım modemin programını tekrar yükledim sorun çözüldü sizlerde deneyin arkadaşlar bende başarıylan oldu saygılarımla

  Yanıtla
 348. msn açikdiktan sonra konuşma pençeresi hemen kapanıyor.yardimlariniz için şimdiden teşşekür ederim.Sayğilarimla .iyi çalişmalar.

  Yanıtla
 349. msn açtiktan sonra konuşma pençeresi hemen kapanıyor.yardimlariniz için şimdiden teşekkür ederim.Saygilarimla .iyi çalişmalar.

  Yanıtla
 350. C:\PROGRAM FİLES\MSN MESSENGER\MSIMG32.DLL UYGULAMASI VEYA DLL’Sİ, GEÇERLİ BİR WİNDOWS BELLEK GÖRÜNTÜSÜ DEĞİL.LÜTFEN YÜKLEME DİSKETİNİZDEKİYLE KARŞILAŞTIRIN. YAZIYO MSNİ AÇAMIYORUM LÜTFEN YARDIM EDİN

  Yanıtla
 351. arkalr butun siteleri arastirdim 80048823 kodlu hatayi bi kisi cozdum desinde bende ugrasmayayim artk 1 haftadir durmadan calisorum cok onemli içinde bazi ytl bilgilerim var buyuk kaybm olacak yardim:D

  Yanıtla
 352. yha bnm pc me hacker gırdı ama sdece msn acamıorm gerı herseyı yapablıorm su anda msn acaamdıgımdan oo msn yı boşyere aldınız:(ama bana mutlaka ulasın yhaa format attırsam duzelırmı acaba??

  Yanıtla
 353. yhaa ınternete girebılıorumm ama msn ye giremıorum hata raporu gelıyorr nasıl duzeltebılırımm nolurr yardım edın delırcem yhoksaa:S

  Yanıtla
 354. yhaa nolur yardm edin internete girebiliorm ama msn oturumu açmıo yha deliricem 1 haftadır fln böle hep 🙁
  windows live messenger oturumunuzu açamadık diyip duruo :@

  Yanıtla
 355. http://img508.imageshack.us/my.php?image=bozukfp3.png
  benimde msn açıkken bilg aniden kapantı ve ondan beri messenger bu sorunu veriyo.ne yaptıysam olmadı.tüm messenger programını kaldırdım aynısını yükledim hatta yüksek versiyonunu yükledim ama bu uyarıdan kurtulamadım.bu uyarıyı kapatınca msn açılıyo ama bu uyarıyı nasıl kaldırabilirim,,,sistem geri yüklemeyide denedim bilgisayar sistem geri yükleyemedi…

  Yanıtla
 356. proxy nedır yha lütfen yardımcı olun yapmadıgım yöntem kalmadı format attım butun sürümleri denedım modemı çözdüm beklettım taktım bırlestırdı m herseyı yaptım olmuyo olmuyo intihar etcem yardımm:(

  Yanıtla
 357. normalde açık olan msn im birden açılamaz oldu ve sorun gidere girdim ama sadece İE,DE ÇEVRİMDIŞI HİZMET.. DİYOR NE YAPABİLİRİM MSN NİMİ AÇABİLMEK İÇİN LÜTFEN ACİLEN YARDIMCI OLURSANIZ MN OLRM.SLM.LAR

  Yanıtla
 358. HATA KODUM ..80072EE7 LÜTFEN YARDIMCI OLUNUZ ACİLEN.YAZMIŞ OLDUĞUM GİBİ HALA MSN NİMİ AÇAMIYORUM TEŞKRLER

  Yanıtla
 359. evet format çek bence düzelir yada bütün msn programlarını kaldır yerel disk:c program files bütün msn klasörlerini kaldır istersen dene…..göürşmek üzere

  Yanıtla