Nestle Türkiye’den Açıklama

Son günlerde sosyal ağlarda bir çok kişi tarafından paylaşılan “Nestlé P’tit Pot Recette Banana” (bebekler için muzlu kavanoz maması) ile ilgili artan tüketici yorum ve görüşleri üzerine Nestlé Türkiye, anneleri konu hakkında daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde bilgilendirebilmek için www.nestlebebekmamasi.com adlı bir mikro web sayfası oluşturmuştur.

Bu mikro web sayfasından Nestllé Türkiye’nin resmi açıklamasına erişebilir, arkadaş çevreniz ve annelerle sosyal ağlarınızdan bu resmi duyuruyu paylaşabilirsiniz.

09 Ağustos 2011

29 Haziran 2011 tarihinde Nestlé Fransa, “Nestlé P’tit Pot Recette Banana” (bebekler için muzlu kavanoz maması) adlı ürününün bir partisini gönüllü olarak pazardan geri çekme kararı almıştır. Söz konusu geri çekme önlem amacıyla yapılmış olup, yalnızca Fransa’da satışa sunulmuş bir parti ürünü kapsamakta, Nestlé’nin diğer ülkelerdeki ürünleri veya diğer bebek mamalarıyla herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.

Ayrıca, Nestlé 2009 yılından bu yana Türkiye’de bebek maması ürünü satışı yapmamaktadır. Dolayısıyla tüketicilerimizin elinde değiştirmeleri veya kontrol etmeleri gereken herhangi bir Nestlé ürünü bulunmamaktadır.

Her zaman olduğu gibi Nestlé için ürünlerinin kalitesi ve güvenliği birinci öncelik teşkil etmektedir.

Yorum yapın