Nokia Lumia ile Twitter Online!

Windows_Phone_Kisiler_Twitter (1)Uzun bir süredir Nokia Lumia kullanıyorum. Lumia 925 ve Lumia 920 ile Twitter’ı Windows Phone Store’daki Offical Twitter uygulaması ile kullanmaktaydım. Aynı zamanda da Windows Phone 8 işletim sistemine Twitter hesabımı bağlamıştım.

Twitter’a yasak gelince…

Twitter’a yasak gelince doğal olarak Offical Twitter uygulaması işe yaramaz oldu. Henüz Nokia Lumia’ların işletim sistemi Windows Phone 8’e, VPN desteği de gelmediği için (Nisan’da 8.1 güncellemesi geliyor. Windows Phone’a bu sayede VPN desteği gelecek) VPN yazılımları da kullanamıyoruz. Çünkü şimdilik yok.

Fakat, unutmayın! Windows Phone 8 işletim sistemi içerisinde

Ayarlar > E-posta+Hesaplar > Twitter hesabı

Menüsü altına Twitter hesabınızı eklediyseniz, bu engelle karşılaşmadan, Windows Phone 8 işletim sistemi içerisindeki uygulama ile Twitter’da rahatlıkla takılabiliyorsunuz…

Twitter için Lumia cihazınızda DNS ya da VPN ayarı yapmanıza gerek kalmıyor.

Çünkü Windows Phone işletim sistemli cihazınız içerisinde “Kişiler” uygulamasından rahatlıkla Tweet akışları ve bildirimlerinizi görebilirsiniz.

Hiçbir uygulama yüklemeden,  Kişiler uygulaması altında “Ben” bölümüne gelirseniz,

“Güncelleme Yayımla” menüsünden Tweet paylaşabilir…
“Bildirimler” menüsünden gelen mentionları okuyabilir, cevaplayabilir…
“Yeni” menüsünden takip ettiğiniz kişilerin Tweetlerini okuyabilir…

Windows_Phone_Kisiler_Twitter (6)   Windows_Phone_Kisiler_Twitter (5)   Windows_Phone_Kisiler_Twitter (4)

Windows_Phone_Kisiler_Twitter (3)   Windows_Phone_Kisiler_Twitter (2)   Windows_Phone_Kisiler_Twitter (1)

Basit bir arayüz olsa dahi rahatlıkla, VPN kullanmadan, DNS girmeden Twitter’a erişebilirsiniz! Çünkü Windows Phone 8 işletim sistemine, Twitter hesabınızı “Ayarlar > E-posta+Hesaplar” menüsünden Twitter hesabınızı eklediğinizde uygulama, Windows Phone serverları üzerinden internete çıkıyor!

Eğer şimdiye kadar Windows Phone 8 telefonunuza Twitter hesabınızı bu menüden eklemediyseniz, şuan denediğinizde engele takılacaksınız. Bir şekilde VPN kullanan bir aygıt ile İnternet paylaşımı yapın ve telefonunuzdan bir kereliğine bu VPN’li İnternet üzerinden Twitter hesabınızı ekleyin!

“Nokia Lumia ile Twitter Online!” üzerine 5 yorum

 1. Dediğinizi yaptım. VPN li bir wi-fi üzerinden bağlandım. O telefon twitter’a girebiliyordu. Bende bağlan deyince “800c0005” mesajı çıkıyor. Normal mobil şebekeden bile bağlansam aynı hata mesajı çıkıyor. Yardım lütfen.

  Yanıtla
 2. Merhabalar Hamza Bey
  Ben birşey sormak istiyorum.Nokia Lumia 925 almayı düşünüyorumda sizin telefon deneyiminiz var telefonla ilgili ne öneriyorsunuz en büyük avantaj ve dezavantaj sizce nedir ?Ayrıca şunu sormak istiyorum windows phone sitesinin ingilizcesine baktığımızda ordaki uygulamalar türkçe uygulamalardan daha fazla galiba biz türkiye kullanıcıları yabancı uygulamalarıda indirebiliyormuyuz ?

  Teşekürler

  Yanıtla
 3. şu lumia harbi bom*** telefon 😀
  tüm uygulamaların değerlendirmelerinde ***tan yazıyor
  paranıza yazık vallaa
  umarım yayınlarsın admin

  Yanıtla

Yorum yapın