Nokia N8 Güncelleme 013.016 (Pr1.1)

Beklenen Nokia N8 güncellemesi sonunda geldi. Bir süredir beklediğim güncellemeyi birkaç gün önce yaptım. Fakat yoğunluğumdan dolayı sizlerle hemen paylaşamadım. Evet en sonunda beklenilen yeni Nokia N8 Firmware güncellemesi 013.016 şuan cihazlarınızdan Ovi Suite üzerinden yada direk telefon üzerinden yapılabilmekte. Yeni güncellemenin adı ise PR1.1 olarak belirtilmiş.

Uzun bir süredir beklediğimiz V13 güncellemesi cihaz üzerinde birçok değişiklik ile karşımıza geliyor. Çoklu ortam özelliklerinden tutunda sistem kaynaklarının optimize edilmesine kadar birçok noktaya el atılmış durumda. Yeni güncellemede başlıca olarak Web tarayıcısı, Quickoffice, Adobe Reader, Nokia E-posta gibi yazılımlar üzerinde gerçekleştirilmiş. Ayrıca işletim sistemi üzerinde performans iyileştirmeleri ile daha az ram ve işlemci tüketimi sağlanılmış durumda. Tabiki bu pil kullanımınada yansıyacaktır.

Bunların yanı sıra yeni kablosuz ağ simgesi, müzik çalar üzerinde yeni görünüm, arayüzde hız, yatay arama ekranı, tarayıcı sayfalarının önbelleğe alınması ve birçok diğer özellikte düzeltmeler yapıldı. Bakalım bu gözle görülür değişiklikler Nokia N8 üzerinde ne kadar etkili olacak?

“Nokia N8 Güncelleme 013.016 (Pr1.1)” üzerine 3 yorum

    • Modellere göre değişebiliyor. Birkaç gün içerisinde sizin de güncellemeniz görülecektir.

      Yanıtla
  1. ben 1,5 ay oldu n8 alalı 2 saattir yorum okuyorum belki 20 yorum okuduysam 2 makine için iyi söylüyor bende sıkıntı yaşayan müşterilerdenim malesef sizce ne yazayım gerçekleri yazmam gerekirse rezil oldum bu telefonu almakla bugün nokıa destek hattını aradım saat 10:30m da müşteri temsilcisi başak hanım malesef ukalalık diz boyu yani malı sattık artık ne bok yerseniz yeyin demeye getiriyor ben diyorum başak hanım telefonum 25 gün sonra gelip yapıldı derseniz 1 hafta sonra tekrar bozulursa böyle devam mı edecek yapacak birşeyimiz yokk diyor yani n8 almakla ahmaklık ettim en azından insan gibi muamele görsek satış sonrasından gam yemicem ben nokıa kullanıcısı olarak artık pes ettim samsung alacam bundan sonra galaxi pişmanım hemde çokkkkkkkkk……………….

    Yanıtla

Yorum yapın