Normshield ile Siber Tehditlere Yönelik Ücretsiz İstihbarat Paylaşımı

Türkiye’ye yönelik siber saldırıları düzenli olarak izleyen ve müşterilerini hedef alan potansiyel tehditleri önceden tespit eden ve bildiren “NormShield Cyber Intelligence” modülü, 1 Haziran 2016 tarihi itibariyle fidyeci zararlı yazılımlar (ransomware) tarafından kullanılan sahte alan adlarını ücretsiz olarak paylaşmaya başladı.  

Oltalama saldırıları ve fidyeci zararlı yazılım salgınları için siber tehditlere yönelik erken uyarı sistemi mantığıyla çalışan “NormShield Cyber Intelligence”, Türkiye’deki kurumları ve kurum çalışanlarını hedef alabilecek saldırıları önceden tespit ederek üyelerini bilgilendiriyor.

NormShield’ in sunduğu bu ücretsiz hizmetten faydalanmak için Security Scorecard adresindeki talep formunun doldurulması yeterli oluyor.

Talep formları, yetkililer tarafından 2 saat içinde inceleniyor ve aksi bir durum olmadıkça onay verilmektedir.

Normshield tarafından sağlanan istihbarat verileri “txt” ve “stix” formatında olup doğrudan DNS sunucu ve  güvenlik cihazları ile entegre edilebilmektedir. Bu sayede istihbarat verisi paylaşılır paylaşılmaz kurum kullanıcıları bu tehditlere karşı otomatik korunmuş olur.

Reputasyon servisi, sahte alan adı tespitini sağlama şeklinde olup günde 4 defa Reputasyon taraması gerçekleştiriyor. NormShield Cyber Intelligence hizmeti hakkında detay bilgi almak için Free Services sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

NormShield Hakkında

NormShield; siber tehdit istihbaratı, zafiyet yönetimi ve Siber Tehdit İstihbaratı özellikleri ile kapsamlı güvenlik bulut hizmeti sunmaktadır. Bir çok farklı çeşit kaynaktan beslenen NormShield siber tehdit istihbarat servisi aksiyon alınabilecek istihbarat bilgilerini müşterileri ile paylaşarak önleyici adımlar atılabilmesini sağlar.

Teknoloji gibi bir sistemin güvenlik durumu da çok hızlı bir şekilde gelişmekte ve değişmektedir. Bir sistemi devamlı güvenli halde tutmak imkansız olmamakla beraber gerçekten zor bir görevdir. NormShield bu görevi kolaylaştırmak amacı ile hem bulut hem de yerinde platformlar sunarak şirketlerin potansiyel tehditleri erken safhada bulma ve durdurmalarına yardımcı olur.

Daha fazla bilgi için; Normshield Security scorecard

Yorum yapın