Öğrencilere Özel Siber Güvenlik Yaz Kampı

BGA Bilgi Güvenliği AKADEMİSİ, “Siber Güvenlik” konusunda kariyer yapmak ve bu konuda uzmanlaşmak isteyen üniversite öğrencilerini İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde yapılacak olan Siber Güvenlik Yaz Kampı’na davet ediyor.

Siber güvenlik alanında teknik çalışmalar yürüten, üretmeyi ve projeler geliştirmeyi hedefleyen Bilgi Güvenliği AKADEMİSİ, sosyal sorumluluk projesi olarak devam ettirdiği Siber Güvenlik Kamp’larının 7.sini İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü iş birliği ile hayata geçirecek.

Bu alandaki ihtiyacını karşılamak, sektöre deneyimli ve uzman personeller yetiştirmek amacı ile yapılan Siber Güvenlik Kamp’larına katılmaya hak kazanan öğrencilerin kamp yerine ulaşım haricindeki tüm masrafları Bilgi Güvenliği AKADEMİSİ ve sponsor firmalar tarafından karşılanacaktır.

Siber Güvenlik Yaz Kampı’na başvuru yapan öğrenciler arasında, temel bilgisayar bilgisini tespit etmek amacıyla 26 Haziran 2016 tarihinde yeterlilik sınavı yapılacaktır. Yapılacak olan yeterlilik sınav sonucunda 25(*) kişi Siber Güvenlik Kış Kampı’nın katılımcısı olarak belirlenecektir.

Yeterlilik sınavında TCP/IP referans modeli, temel ağ güvenliği, Windows ve Linux işletim sistemlerinin genel çalışma yapısı konuları ile ilgili katılanların bilgi düzeyini ve araştırma yeteneklerini ölçmeye yönelik sorular bulunacaktır.

Siber Güvenlik Kampı’na katılacak olan öğrenciler Bilgi Güvenliği AKADEMİSİ’nin tecrübeli eğitmenleri ve sektörün önde gelen  Siber Güvenlik Uzmanları’ndan 7 gün süreyle  özel eğitim  alma fırsatı yakalayacaklar.

Hacking, zafiyet tarama, zararlı yazılım analizi, mobil güvenlik, DDOS  saldırılarına karşı doğru savunma gibi birçok konuda eğitim alacak olan Siber Güvenlik Kampı öğrencileri eğlenceli CTF yarışmaları sayesinde takım çalışması yeteneklerinin artırılması ve öğrenmiş oldukları bilgileri pekiştirmesi sağlanacaktır.

Öğrencilerimiz teorik eğitimler alırken, pratik eğitimlerle de sanal sistemler üzerinde hacking becerilerini geliştirecekler.

Katılıma hak kazanan öğrenciler bilgi güvenliği alanında deneyim sahibi akademisyenler, kamu ve özel sektör yöneticileri ile de bir araya gelerek bu alanındaki kariyer fırsatları konusunda bilgi sahibi olabilecekler.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da düzenlenecek olan 2016 Siber Güvenlik Yaz Kampı’na üniversitelerin Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans veya Doktora programlarında öğrenimleri devam eden kişiler kabul edilecektir.

Siber Güvenlik Yaz Kampı başvuruları 5 Nisan 2016 – 5 Haziran 2016  tarihleri arasında alınacak.  Bu tarihten sonra gerçekleştirilecek online sınav (yeterlilik sınavı) ile Siber Güvenlik Yaz Kampı katılımcıları belirlenecektir.

Katılmaya hak kazanan öğrencilerin konaklama, yeme, içme, eğitim ve diğer giderleri Bilgi Güvenliği AKADEMİSİ ve sponsor firmalar tarafından karşılanacak.

Daha fazla bilgi, başvuru ve diğer sorularınız için www.Siberkamp.org adresini ziyaret edebilir, eğitmen ve destekleyen firmalar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Başvuru: www.siberkamp.org/p/basvuru.html

Yorum yapın