Okuyorum; Kendi Everest’inize Tırmanın (Nasuh Mahruki)

Biraz önce kargo ile güzel bir hediye aldım.  Sayın Nasuh Mahruki’nin “Kendi Everest’inize Tırmanın” isimli kitabı. Üstelik adıma imzalanmış bir şekilde. Birkaç gündür ne okusam diye düşünürken bu müthiş kitapla tanıştım. Gördüğüm kadarıyla herkesin okuması gereken güzel bir kitap. Özelliklede hayatımızdaki seçimlerimiz için, içimizdeki potansiyel ve en doğrusunu bulmamız için yardımcı olacak bir kaynak.

Kitabın Önsözünen;

“Nasuh Mahruki onlardan biri değil. ”Herkes Everest’e tırmanamayabilir ama herkesin tırmanabileceği bir Everest’i vardır. Asıl olan birimizin diğerinden daha iyi olması değil, her birimizin kendi içimizde taşıdığımız potansiyeli, kendimiz için en iyi ve en doğru olanı bulmasıdır. Kendi potansiyelinin doruğuna ulaşan insan, zaten yaşam içinde diğerlerinin arasındaki doğru yerini de bulmuş olur.” İşte bu gelişmiş insanın biz bilinci. O nedenle, kitap aslında bir ruhsal yolculuğu anlatıyor…”

Kitap hakkında daha fazla bilgi almak için; http://www.kendieverestinizetirmanin.com

“Okuyorum; Kendi Everest’inize Tırmanın (Nasuh Mahruki)” üzerine bir yorum

  1. Kitabı şuan bitirmek üzereyim, okumanızı tavsiye ederim klasik kişisel gelişim kitaplarının aksine bu kitapta anlatılanlar nasuh mahruki’ nin gözünden ve kendi yaşamından kesitlerle anlatılıyor.

    Cevapla

Yorum yapın