Onbirinci Yılda Yeni Tasarım

Temmuz ayında yaşadığımız üzücü durumlardan dolayı blogumun 11. yılı için bir yazı yazamamıştım. Sonrasında ise vakitsizlik ve iş yoğunluğu derken birazcık erteledim. Evet, bugün geldiğim noktaya bakınca 2005 yılı Temmuz ayında başladığım blog serüvenime tam 11 yıldır devam ediyor ve 12. yıla merhaba diyorum!

Bugüne kadar blogumda 3.310 yazı yazdım. Yazmış olduğum bu yazılara milyonlarca ziyaret geldi. Tıklayan, okuyan, gelen ve giden ziyaretçilerim toplamda 31.136 yorum (spamlar hariç) yaptı.

Dönüp geçmişe baktığım zaman vay be! Zaman ne kadar çabuk geçmiş diyorum.

Yeni yıla yeni bir tema ile girmek istemiştim. Bugüne kısmetmiş! Yeni temanın beta aşamasını bu gece yayına aldım. Birçok yenilik ve eklemeler yapıldı. Diğer bir yandan patlayan, çatlayan eski temamı da bu gece itibari ile bir kenara bırakmış oluyorum. Patlayıp, çatlamasından dolayı Google’ı biraz üzdüğümün farkındayım. Ancak yazdıkça aramız eskisi gibi iyi olacaktır.

Tema şu an test aşamasında. Bir nevi beta sürüm şeklinde nitelendirebiliriz. Bu gece birçok hata tespit ettim ve Skype Üzerinden Bülent arkadaşıma ileterek düzeltmeye çalıştık. Sanıyorum ki birkaç saat daha bu hatalarla uğraşacağız.

Onikinci yıla merhaba derken 3311. yazımı bu konuya ayırmak istedim. Gerçi son zamanlarda biraz boşladım blogu ama merak etmeyin iş yoğunluğundan başka bir sebebi yok…

Blog yazmak uzun bir süredir benim için hava gibi, su gibi temel bir ihtiyaç haline geldi. Kim bilir belki de içimdeki köşe yazarını ortaya çıkarıyorum? Belki de içimdeki isyankar Hamza, blogda hayat buluyordur? Sessiz sakin duruşumun yanı sıra içimdeki canavar, klavyeye dokunmaya başlayınca ortaya çıkıyordur?

Lafı fazla uzatmadan blogumun yeni teması ile sizleri baş başa bırakıyorum. Bulacağınız her hatayı Twitter, Facebook veya e-posta ile bana iletebilirseniz sevinirim.

Yazmaya, araştırmaya, incelemeye ve yorumlamaya devam…

“Onbirinci Yılda Yeni Tasarım” üzerine 10 yorum

 1. Ooo deriz bi hayırlı olsun 🙂
  Vay be harbiden zaman ne çabuk geçmiş. Daha 5 yıl öncesine kadar blog nedir, nasıl blogger olunur, makale yazarken nelere dikkat edilmelidir’i araştırıyordum burada…

  Neyse ben bi çay doldurayım 🙂

  Cevapla
 2. İlk yorumu da ben yapayım o zaman. Tema adı nedir Hamza abi? Eksiklik değil ama çok göz yoran bir tema özellikle bayz renk fazla olmuş sanki.

  Cevapla
 3. Blog takip etmek alışkanlığım değil. Ama teknoloji söz konusu olunca ilk akla gelen bloglardan birisinin yeni temasını beğendiğimi belirtmek istedim. Şu anda mobil arayüzü görüyorum. Açık, anlaşılır, rahat bir tema. Ellerine sağlık.

  Cevapla
 4. Hayırlı olsun güzel bir tema olmuş. Şu bio kısmındaki çay simgesinin yanında yazan 1 dakika ne anlama geliyor acaba ?

  Cevapla
  • Eyvallah,

   Orası okuma süresi, karakter sayısına göre okuma süreni hesaplıyor. Ne kadar vakitte okuyacağını yazıyor. Bir nevi çay molası gibi :-p

   Cevapla

Yorum yapın